Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A fával való fűtés kb milyen...

A fával való fűtés kb milyen arányban olcsóbb a gázfűtéstől?

Figyelt kérdés
2016. márc. 12. 18:16
1 2 3 4 5
 41/44 Combi27 válasza:
65%

nagyon egyszerű a dolog, mit vezessek le ebből?

Tapasztalat, vagy ha jobban tetszik, egy hónapig fűtöttünk gázzal és felszoroztuk..(gázt hanyagoltuk is azonnal)

amúgy meg fa nedvessége meg ilyen böszme számítások feleslegesek...Tapasztalat többet és mint az elméleti számok...


tudod hogy halt meg az elméleti matematikus a lakatlen szigeten? így kezdte: tegyük fel hogy a konzerv nyitva van....

2016. márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
12%

Anyádat szórakoztasd a marhaságaiddal gyakorlatban...

Hazudhatsz magadnak és a családodnak, de ne terjeszd a marhaságot az interneten...

2016. márc. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó, amiért lemész kutya pozícióba, attól még combi27- nek igata van. Mi is ugyanígy tapasztaltuk ki a gáz minőségét és a vele való fűtés hőérzetét. A fa sokkal jobb és ennyi. Az, hogy teneked ez nem tetszik, az a magánügyed, de azért nem kell anyázni. Azt arukd el még nekem, mint gáztudós, hogy miért van kompenzációs érték a gázszámlán és miért m3 alapján fizeted a gáz diját, ha fűtőértékre számolják a számlán a fogyasztásod értékét. Az csak bónusz kérdés, hogy mi módon ellenrzöd a bejövő gázod 30 -egynéhány joulos értékét?
2016. márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
60%

Nekünk van egy pár éves gázkazán, most állítottuk be mellé a vegyes kazánt és jórészt már azzal fűtünk.


Mi nem tüzépen vesszük a fát, hanem faipari cégektől ami szélezésből megmarad. Elvileg faipari hulladék hivatalosan. Így egy tömör és bőséges köbméter nyár 8.000 Ft, a tömör köbméter tölgy 12.000 Ft. De ezek szélek, szóval több a kéreg is benne, ami nem olyan jó. Viszont jól mérhető, át nem vernek, meg könnyen el tudom darabolni, igen drága gépek nem kellenek.


Van egy körfűrészem, eddig azzal és egy olcsó elektromos láncfűrésszel elvágtam (igaz, idén már tényleg kell vennem egy normális láncfűrészt), van két baltám elhasítom amelyiket kell, ennyi mozgásba nem pusztulok bele, kell is.


Kezdetben arra számítottam (ahogy számolgattam a hőmennyiségeket, hatásfokokat matematikailag), hogy ilyen fa beszerzés mellett kb. a fele lesz a fa ára a gázénak. Most úgy látom ez nem jött be teljesen, inkább csak kb 80% -a lehet, de hozzá kell tenni, hogy a gáznál 20,5 fok volt (termosztát vezérelte mikor mennyi legyen program szerint), amióta fával tüzelünk azóta meg 24-25 fok van. A fürdőszobában meg még 3 fokkal melegebb és ez így még mindig olcsóbb mint a gáz én úgy látom.


Jövőre lesz az első teljes éve a vegyes kazánnak, 150.000 -ért vettem fát, épp ma végeztem a darabolásával, ki nem számláztam magamnak a munkadíjam, ha jövő télen ez kitart akkor fogom tudni azt mondani, hogy jól döntöttünk.

2016. márc. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!