Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Aki méteres rönkben veszi a...

Zoli17 kérdése:

Aki méteres rönkben veszi a tűzifát, és hasogatja otthon. Menyivel olcsóbban jön ki?

Figyelt kérdés

mostmár megvettem a fűrészeket, annak árát nem kell venni. időmet se vegyük első körbe pénzé, most bőven ráérek.

második számításban ezt is vehetjük.

erdei köb stb.

mennyire jön ki magam hasogatom. értsd térfogata más hasogatva dobálva mint egyben. stb..



2016. ápr. 7. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha tudod az árát, akkor könnyen kiszámolhatod mennyivel olcsóbb. Hasogatott ára, mínusz rönk ára . Megvan a különbözet.
2016. ápr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
56%
Cserėpkákyhánk van,nekünk a 4erdei köb elėg volt októbertől idáig,ės mėg kb 1hónapra van belőle!90.000ft volt fuvarral együtt!Sokkal jobban megėri!
2016. ápr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
70%
Ja ės mikor konyhakėszen hozattuk 3hónap volt a 90.000ft
2016. ápr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Csak viszonyításképpen rokonom most vett fát, itt mifelénk szinte minden kereskedő mázsára árulja.

ez durván 50 mázsa 150ezer ft

[link]

2016. ápr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Hát ezt így nem tudom pontosan de jóval olcsóbb. Komoly ember tüzépről nem vesz fát . Soha nem vettem tüzépről hasogatva így nem tudom pontosan. De mivel a tüzépek is erdészettől veszik a fát mint ahogyan én gondolhatod mennyivel olcsóbb ha magad csinálod. A tüzépnek ki kell termelni a saját hasznát plusz a melós bérét. Na most ezek maradnak a zsebedben. Én olyan 140 ezerből fűtök ki egy 150 m2-es salakblokk szigeteletlen házat egy télen. Hát ha vennék kb 100 mázsa fát mert kb annyi megy el az mondjuk 230 ezer lenne mondjuk kőrisből. Az akác meg horror áron van. És akkor még az is lehet hogy a tüzelődet előző nap vágták ki és vizet veszel. Magadnak meg be tárolod míg ki nem szárad.
2016. ápr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként még annyi hogy 15 erdei köb nyár fát veszek.
2016. ápr. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

múltkor utána olvastam, de nem jutottam dűlőre.


mert ugye térfogat növekedés van. rönkfa tömörebb nehezebb a hasogatottnál, mert sok a levegő közte.

arra rá kell számolni x% ot. stb.

2016. ápr. 8. 17:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt forintra ki számolni gyanítom nem is lehet de jóval olcsóbb. Én vettem fűrészt meg egy 6 tonnás hasítót és magam dolgozom fel. Nincs pénzem se gázra se hasogatott fára.
2016. ápr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

több mint valószínű hogy érezhető az ár különbség.

de mégis ...

minden kiszámítható. multkor már majdnem pontossan kijött, csak jött az áram szünet is - azóta nem emlékszem a számokra.


a kulcsszó valahol a térfogatnál lehet. mert a fuvaros a rönk és a hasogatott közötti ára nem tul nagy. ennyiért nem szakadok meg.


de a rönk tömör, a hasogatás szellős.

tehát "súlyra" a rönk jóval többet nyom.

és itt jön képbe a "haszon" amiért érdemes dolgozni.

2016. ápr. 8. 19:32
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Te most milyen térfogatról beszélsz? Meg egyáltalán meg vetted a fûrészt és most számolgatsz? Ha meg arra gondolsz hogy meg veszed a tüzéprõl rönkben és magad vágod annak semmi érzelme. Így akartad? Csak úgy van értelme ha erdészettõl veszed köbméterre és magad dolgozod fe.
2016. ápr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!