Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Aki méteres rönkben veszi a...

Zoli17 kérdése:

Aki méteres rönkben veszi a tűzifát, és hasogatja otthon. Menyivel olcsóbban jön ki?

Figyelt kérdés

mostmár megvettem a fűrészeket, annak árát nem kell venni. időmet se vegyük első körbe pénzé, most bőven ráérek.

második számításban ezt is vehetjük.

erdei köb stb.

mennyire jön ki magam hasogatom. értsd térfogata más hasogatva dobálva mint egyben. stb..



2016. ápr. 7. 15:08
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kb. 30 éve az erdészettől veszem és mindig erdei köbben. Így a legegyszerűbb ellenőrizni, hogy ne verjenek át. A hasogatott fánál, illetve, ha mázsába veszed könnyen átverhetnek. Rengeteg trükk van, amivel megrövidíthetnek, és ha nem ismered ezeket a trükköket átvernek.

Tavaly 21500 Ft. volt 3 m-es bükk rönkök erdei köbje. Idén 2 m-es gyertyán rönköket vettem 21300 Ft. volt. Ezek az árak a fuvarral, lerakodással együtt értendők. Az igaz, hogy kis tételben nem szállít, vagy csak drágábban (24000 Ft. körül). Összeszoktunk állni többen, idén hárman vettünk 20 köböt. Két ismerősöm 5-5, én 10 köböt. Felrakodásnál külön teszik fel, hogy lemérhető legyen, mielőtt lerakja. Otthon felfűrészelem, hasogatom és elrakom száradni és csak a következő évben tüzelem el.

2016. júl. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!