Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kiegészítő fűtés?

Kiegészítő fűtés?

Figyelt kérdés
A házam teljesen padlófűtéses, 40 fokos víz kering benne télen, 22 fok szobahőmérséklettel. A probléma csak annyi, hogy a nappaliszobának-konyhának-étkezőnek a fala északi, s viszonylag nagyobb nyílászárók vannak itt, s míg a szobákban 22 fok van normálisan, addig itt csak 19-20 fok, nagyobb szélben még kevesebb. Milyen kiegészítő fűtést javasolnátok? A kandalló tűnne a legolcsóbbnak, mivel a kémény már megvan, de a klíma is opció, csak jóval drágább, nyáron meg hűvös viszonylag a ház. Ti mit választanátok? Feljebb nem akarom vinni a vízhőmérsékletet, mert akkor a padló bánja, a szobákban meg dög meleg lenne.
2016. máj. 2. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Magam részéről a cserépkályha mellett döntenék .A cserépkályha ma is divatos,és szép látvány is .Mivel a megyénkben van gyártás zöme ,tudom hogy annyit nem tudnak gyártani,hogy a nyugati országokba elég lenne .Ez volt a legjobb fűtési megoldás már a rég multban is .

A kandalló pár éve lett felkapott,és nekem csak egy fekete szörnyetegnek tünik .Akkora hőt nem is tud tárolni,mert ahhoz kicsi tömegü. Kicsit többet kell áldozni rá ,de akkor olyan lesz,amilyet szeretnétek ,nem pedig olyan amit éppen kapni lehet .

2016. máj. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nincs jobb dolog annál,mint meleg kályhának dőlve hátat melegiteni.Ezt egyik fűtés sem tudja .

1 voltam.

2016. máj. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk én ezt annyira nem értem, a vízhőmérséklet maximális, miközben szinte nem is volt hideg a télen?


Bármely válasz csak annak a tudatában képződhetne, ha tudná mindenki, hogy vajon a padlófűtés mivel működik, villannyal, gázzal, netán szénnel?

2016. máj. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha csak pár fok hiányzik feleslegws egy cserépkályhát fûteni. Vagy kályha vagy kandaló szerintem jó lenne.
2016. máj. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez kimaradt. Gázkazánnal megy a fűtés, azt hiszem ÉTI 35-ös kazán. Bár enyhe időben (5-10 fok) nincs akkora eltérés, de ha már keményebb hidegek bejönnek, egyből nagy lesz az eltérés.
2016. máj. 2. 20:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagy beruházás lenne, de aztán javulna a helyzet, ha napelemet telepíttetnél valamennyit, és így kompenzálnád a kiegészítő villanyfűtést.


Arról már kár beszélni, hogy keresd fel a fűtésterveződet, és mondd neki, hogy menjen el konzervüzembe zöldségmosónak. :D Nekem félkézzel olyan hajszálpontos hőigényt állapított meg a mérnök, hogy szinte kéttizedes pontosságú volt.

2016. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerelj be néhány lapradiátort és az azokból kilépő melegvizet vezesd bele a padlófűtésbe
2016. máj. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Vagy lehet, hogy arra az északi falra kéne pár centi szigetelést raknom, illetve az ablakokat kicserélni. Régi Poroton falazata van háznak egyébként.
2016. máj. 2. 22:11
 9/11 anonim ***** válasza:

A szobákban kell külön termosztáttal vezérelni a padlófűtést, és akkor megoldható, hogy a nappalit jobban fűtse, mint a szobákat.


Gyalogmódszer:

Az elosztón a szobákhoz tartozó szelepeket kicsit (negyedet) elzárod...

2016. máj. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A klíma is jó megoldás lehet, de rosszul szigetelt házaknál nem jó a komfortja, mert magas fokozaton kell mennie. A kandalló hangulatos, bár talán a cserépkályha praktikusabb.

Szerintem nem a "tünetek" kezelése, hanem a probléma megoldása lenne a jobb, ahogy írtad, szigetelés+ablakcsere. Én azt csinálnám.

2016. máj. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!