Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kötelezhet egy szolgáltató...

Kötelezhet egy szolgáltató arra, hogy 1-2 nap múlva otthon tartózkodjak?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy társas házban lakom és most jelentette be a gáz művek, hogy pár nap múlva kijönnek ellenőrzésre és otthon kell maradnom. A munkahelyemen a szabadság igényt minimum 2 héttel előre kell jelezni, így esélytelen. Ha viszont táppénzre mennék, elesek a béren kívüli juttatástól, ami a cégnél jelentős összeg utalványban.

Valamint még próbaidős is vagyok, amit szintén nem néznek jó szemmel, ha táppénzre mennék. Mi történik, ha nem vagyok otthon? Hogy tudom ezt elintézni? Mit csináljak? Van ennek valami anyagi vonzata a gázművek felé?



2016. júl. 25. 11:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
22%

#6, #7: Akkor a hatóság adjon távolléti igazolást ilyen esetre, mint a bíróság.

Ha nem ad, akkor hogy maradsz távol a munkahelyedről?

2016. júl. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
68%

„Bejöhetnek erőszakosan úgy hogy nem vagyok otthon?” - vészhelyzet esetén tehetnék, s akkor tűzoltók törnék be az ajtót. Sima rutinellenőrzés során nem.

A hálózat állapotát, a mérőket időről időre ellenőrizni kell, a mérőket meghatározott időnként cserélni kötelező.

Ez nem ok a rongálásra. Ha nem tudnak bejutni, akkor bírságot szabhatnak ki, újra megkísérlik az ellenőrzést.

Van egy pont, amikor viszont már akár erőszakkal is bemehetnek. Utána kellene nézni a jogszabályban, hogy mikor, de a végtelenségig nem lehet húzni a dolgot.

Esetedben persze erről nincs szó, csak magyarázólag írom, mikor tehetnék meg.

És természetesen akkor is, ha felmerül a lopás gyanúja, vagy szakszerűtlen szerelés, s hasonlók.

Ilyenkor viszont feljelentést követően rendőrökkel jönnek, s felfeszíthetik az ajtót.

2016. júl. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
28%

Akkor a hatóság adjon távolléti igazolást ilyen esetre, mint a bíróság.

Ha nem ad, akkor hogy maradsz távol a munkahelyedről?


Jó ember! Jegyzőkönyv készül az ellenőrzésről.

2016. júl. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
36%

"Jó ember! Jegyzőkönyv készül az ellenőrzésről."

Ja, ha aznap sikerül odaérniük.... de sokszor nem. Hiába rohadsz otthon egész nap.

És egy ilyen sajtpapírra biztos bármelyik cégvezető szívesen kiperkálja a fizetést az aznapi kemény munkádért.

2016. júl. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
69%

Te 67%-os! A kérdés az, hogy a szolgáltató kötelezheti-e.

A válasz az, hogy hatósági ellenőrzés, és igen. Vagy neki magának kell jelen lennie, vagy tunúztatni kell.

De a bejutást biztosítani kell.


Kérdezek: Mostanában Európa terrortámadásoktól hangos. Ha megállít a rendőr, mert át akarja vizsgálni a kocsit, téged is le akar ellenőrizni,

akkor mondhatod neki, hogy jöjjön honlap, mert most dolgod van? Nem mondhatod.

Kár küzdened, mert nincs igazad.

2016. júl. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
32%

Itt nincs szó vészhelyzetről. Dolgozó emberek állásáról van szó.

A rendőr végez 5 perc alatt egy rutinellenőrzésen... annyira nem lehet dolgod... rissz hasonlat.

Ezek az időszakos felülvizsgálatok tervezhetők, tehát sehogy nem indokolható ez a hozzáállásod.

2016. júl. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Hogy tervezhető amikor semmi papír nincs róla hivatalosan, csak szóban mondták a gondnokék? Honnan lehet tudni, ki, hogy és mikor tervez ilyesmit?

Egyáltalán mit jelent ezek után a "tervezhető" kifejezés?

Szerintem ami tervezhető, az időpont EGYEZTETÉSSEL jár és hivatalos papír alapú formátumban tájékoztatnak a lehetőségekről. Nem?

Nem csak úgy valaki azt mondja és becsöngetnek.


Komolyan mondom, ahogy itt olvasom egyik-másik kommentet, irigylem aki írta. -bizonyára ő haza tud menni bármikor a munkahelyéről bármilyen piti ügy miatt. Nekem a munkaidőm fix, x órától y óráig, tennem kell a feladatom és nem az utcán mászkálni. Szabályok vannak, amit ha nem tartok be, kirúgnak.

2016. júl. 26. 15:50
 18/21 anonim ***** válasza:
52%
A tervezhetőt a szolgáltató szemszögéből értem. Pont úgy ahogy írod.
2016. júl. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 advance válasza:
Valószínű a gondnok miatt tudtad meg későn az időpontot, rajta verd le ezt a dolgot. Biztos vagyok benne, hogy a szolgáltató több lehetőséget is felkínált, az is lehet h ezt a legutóbbi közgyűlésen meg is vitatták.
2016. aug. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 JulesM111 ***** válasza:
49%
Kedves kérdező, társasházban laksz, adj kulcsot valamelyik szomszédnak, és készen is van a történet. 5 perc az egész, egy társasházban mindig van egy ráérő emberke...
2016. aug. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!