Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi a legrosszabb eset, ami...

Mi a legrosszabb eset, ami történhet, ha valaki nem fizeti a közös költséget?

Figyelt kérdés

Van egy ember a házunkban, aki be 1 éve nem fizet közös költséget. Az ő tulajdonában van a lakás, örökölte, ha jól tudom (ez nem tudom fontos információ-e).

Elég szegény, nincs munkája, koszos, büdös, enni sincs pénze, nem hogy közös költséget fizetni.



2016. aug. 18. 22:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Lift nincs (4 emeletes), de a rezsi közös része (áram, víz) az nyilván terhelné őt is.


Gondolom ilyenkor egy ideig az van, hogy a szolgáltatókat kifizetik abból, amit a többi lakó fizet be, és mondjuk kevesebb jut a felújítási alapba, amit tulajdonképpen magunknak spórolunk. Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy meddig mehet ez így.


Emlékszem, mikor még nem volt főállásom és 1-2 hetet csúsztam a közösköltséggel, attól rettegtem, mikor jönnek kilakoltatni. De így nem tűnik már olyan vészesnek a helyzet.


De akkor előfordulhat, hogy saját néven levő ingatlanból, saját tulajdonból kiraknak? Kié lesz akkor?

2016. aug. 18. 23:52
 12/14 anonim ***** válasza:

A felújítási alapból nem lehet rezsit kifizetni, csak az üzemeltetési pénzből.

Ha valaki nem fizet, be lehet perelni, ráterhelik a lakására. Ha olyan sok a tartozás, akkor lehet kérni a végrehajtást. Ebben az esetben elárverezik a lakást, ali megveszi, azé lesz.

2016. aug. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ó, mi régen volt mikor félévente fizettük be a közös költséget, mert csak akkora volt pénzzünk. Kiküldött a közös képviselő egy papírt, hogy x Forint a tartozásunk, fizessük be 15 napon belül vagy ráterhelik a házra. Itt még késedelmi kamat sincs így ha baj van ezt szoktuk kihagyni
2016. aug. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Rá lehet terhelni a lakásra. Ilyenkor elárverezik a lakást. a tartozást+az összes költséget leveszik a kényszer értékesítés után befolyt összegből a maradékot meg megkapja az érintett.
2016. aug. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!