Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi villany és víz szmálára...

Mennyi villany és víz szmálára számíthatok, ha egydül élek?

Figyelt kérdés

Szóval lassan tervezgetem, hogy elköltözök otthonról (lenne is hova) csak nem tudom mennyi villanyszámlára és vízszámlára kellene számítanom.


Energiatakarékos (LED) izzókkal, miközben napi kb 16 órában megy egy alacsony fogyasztású LED tévé és kb napi 8-10 órában egy modern, kb 250 watt csócsfogyasztású szgép. Plusz mellette egy új típusú hűtő.


Illetve a vízet szerintem napi szinten 20-40 liternél többet nem használok. (Fürdés, wc, mosogatás).


Így kb mennyi költségre számítsak? Fűtés az fatüzelésű mosni meg anyámékhoz járnék :D.


2016. aug. 20. 22:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért...
2016. aug. 20. 22:55
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha te napi 20-40 literből


- mosogatsz (a mosogatógép használ kb. 12-16 litert; az állóvizes mosogatás szintén, a folyóvizes akár 30-40 litert is... lazán - percenként 6-8 liter víz!!!)

- lehúzod a wc-t (10-15l/ lehúzás)

- és még fürdesz is (egy rövidebb 5-10 perces zuhany 40-60l, egy kissebb fürdőkád olyan 120 liter)


Akkor én magam alá szarok.

2016. aug. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
6 köbméter vizzel számolj. A villany 3-5 ezer. Egy wc-lehuzás 10 liter. Szóval kb. fogalmad nincs a vizfogyasztásról... De kérdezd meg otthon a rezsiszámlákat, oszd el a családtagok számával és kapsz egy közelitő értéket... Jövedelmed van??
2016. aug. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem olyan hagyományos tartályos wécé van szóval nincs az 10 liter. Meg egyetem alatt hatei 4 napot nem is lennék otthon, így átlagoltam. Szóval nekem az a 40 liter reális.
2016. aug. 21. 12:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem fogod fel, hogy 40 liter egy fürdésre sem elég?
2016. aug. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De ha úgy is számolom, ahogy mondod...


- a mosogatás legyen 20l/alkalom állóvízben. És mondjuk mosogassunk 2 naponta. = 2x20 = 40l

- a fürdés 120 liter/nap = 120x4 = 480l

- wc-re menjünk mondjuk 3x egy nap és legyen csak 5 liter (amit az életben nem hiszek el, de mindegy) = 15x4 = 60l


= kb. 580liter egy héten, azaz 80 liter naponta, tehát 2,5 köbméter víz havonta


De mivel ez irreális, érdemes kb. a duplájával számolni...


és ezenkívül nem használunk vizet iváshoz, takarításhoz, főzéshez, mosáshoz, fogmosáshoz, mosakodáshoz, kézmosáshoz, stb. (ez egy laza 20-30 liter plussz naponta amúgy, a mosást nem számolva)

2016. aug. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tankönyvek azt mondják napi 120 literrel érdemes számolni legalább vízfogyasztás kapcsán fejenként.

Viszont kérdem én miért akarsz elköltözni, ha nem lennél a saját lakásodban sem szinte sosem?

Ha átlagolsz a vízzel, akkor az árammal miért nem? Ha suliba jársz, dolgozol, akkor minek megy 16 órát a tv és 8-10 órát a számítógép?


Mi ketten lakunk egy albiban. Elég sokat vagyok egyedül. Ha a hónap nagy részében nincs itt a lakótársam, akkor kb. 70 kwh-t fogyasztunk, ha itt van 100-at max, vízből ez mondjuk 4 és 6 m3. A hideg víz 1-1.

Nem számottevő a különbség azáltal, hogy ő itt van, vagy sem és ez nem gondolom, hogy az én nemlétező vendégeimnek köszönhető. :D

2016. aug. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!