Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 140nm-es háznak mennyi kb a...

140nm-es háznak mennyi kb a havi rezsije?

Figyelt kérdés
2016. szept. 22. 14:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Ez eleg sok dologtol fugg. Pl milyen a szigetelese, milyen futesi rendszer van, milyen nyilaszsarok vannak, melyik orszagban?
2016. szept. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Magyar ország,műanyag nyílászáró,központi fűtés(gáz)de vegyestüzelésű kazánt szeretnénk és nincs szigetelve de vastagok a falak
2016. szept. 22. 15:18
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

vastagok a falak - szart sem ér, ha az tömör tégla vagy éppen vályog vagy beton, mert rögtön kihűl. Ráadásul nem csak a falak hanem az alj és a tetőszigetelés is nagyon fontos, sőt talán az a legfontosabb. A nyílászárók mennyire szigeteltek?


Persze ha ISO+ tégla, az megint más kérdés...


Egyébként ha szigeteletlen a fűtés olyan 60-100.000 körül van, a helyzet súlyosságától függően.

+ víz, áram, meg ha gázzal főztök akkor még az amit ott fogyasztotok, de ez nagyon egyéni.


Összességében 90-150.000 ft közé saccolnám, de attól is függ hány fő él benne.

2016. szept. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Ez a 90- 150 ezer a valóságtól teljesen elrugaszkodott érték. Ugyanekkora hàzban élünk kcka ház salakblokkból. Télen hideg nyáron meleg. Kb 40 a rezsi. Víz villany gáz szemét díj. Egyébként fatüzelésû központi van. 170 ezerért veszek nyárfát azzal fûtöm ki a telet. Ha lebontom havi elosztásba az plusz kb 15 ezer. Tehàt 55- 60 ezer a havi rezsi . A házon nincs szigetelés
2016. szept. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

Ja utolsó, csak nem mindegy, hogy hány fokra fűtesz, 19-re vagy 25-re...


Amúgy meg a 40.000 abszolút nem reális. Ha egy 4 tagú családot veszünk alapul (és gondolom nem egyedül él az ember 140 m2-en), akkor kb.:

- víz: 10-15.000 ft

- villany (bár ez erősen függ attól milyen a tűzhely, van-e mosogatógép, szárítógép, egyebek): 10-15.000

- fűtés (ahol nem mindegy, hogy 19 vagy 26 fokra fűtesz... nálatok lehet kijön 170.000-ből egy évre, másnak a sokszorosa is lehet!) - na ez a mumus, kb. 30-80.000 között akármi lehet

- szemétdíj 3-5.000

- tv 3-6.000

- internet, telefon 5-15.000

- biztosítás egyéni

- autó biztosítás (?) egyéni


A rezsi a rendszeresen fizetendő díjakat jelenti, tehát ha az olyasmit mint az utóbbi 4 pont pl. nem számolsz bele és irreálisan alacsony összegeket írsz, az torzítás.


A legnagyobb vicc az, hogy még a KSH adatai szerint is (ahol mint tudjuk, a valóságosnál jóval alacsonyabb értéken lehet "megélni") 16.000 megy el fejenként lakásfenntartásra + 4.000 fejenként telefonra, internetre, magyarán kb. 80.000-es rezsi az átlag egy 4 fős családban, aminél egy rosszul szigetelt,régi házban csak több lehet a költség...


De nézzük csak, itt vannak jó példák:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__126276..


1. 100m2 tégla, 50.000 a fűtés csak, és fáznak. 140m2 ebben az esetben kb. 70.000 ft lenne, és ez csak a fűtés :)

5. Tégla, 60m2, 27.000 fűtés - 140m2-re 60.000 lenne kb.

6. Tégla, 107m2, 20-28.000, de új a kazán - 140m2-re 28-36.000 között lenne ismét csak a fűtés

10. Tégla, 100m2, 20.000 ft úgy, hogy csak 3 szobát fűtenek, tehát fagyoskodnak - 140m2-re kb. 30.000 lenne csak a fűtés spórolva


Vagy itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__epitkezes__8078069-egy..


egy kisebb, új építésű, modern, jól szigetelt ház költsége 30-50.000 - akkor ennek min. a dupláját kell számolni egy nagyobb, régebbi házra


Na most kérdem én, ha más téglaházakban még akkor is min 30.000 lenne a fűtés ekkora méretben, ha csak 1-2 szobát fűtenek, alacsony a hőmérséklet és pl. új fűrésrendszer van, akkor egy elavult rendszerű házban ennél hogy lenne olcsóbb? Főleg feleannyi, amit te írtál? Tökéletesen irreális.


Ne haragudj kérdező, de mielőtt tündérmesékben hiszel... inkább számolj rá többet, mint kevesebbet.

2016. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%
Te már csak jobban tudod nekem mennyi a rezsim . Az internet telfon meg ilyesmi nincs benne amit írtam. Csak az alapvetõ dolgok amelyek nagyjábol mindenhol ugyan abban az árban vannak. A telefont pl minek vegyem ide nekem 5000 másnak 17000 forint ami ugye nem ugyanaz. A kérdést ha megpróbálnád értelmezni arról szól mennyi a ház rezsilye. Nem gondolon hogy a mobil telefin számla ide értendõ. A másik hogy miért feltételezed hogy hazudok a fûtésköltséggel. 15 erdei köb nyárfát veszek minden évben. Ami erdei köbmétere 9-10 ezer forint plusz kihozatal. Ezt bármely erdészet honlaoján megláthatod. Magam vágom hasítom. Tehát kijövök abból a 170 bõl amit írtam. Persze ha csak a termosztátot tekergetném nem jönnék ki ennyibõl de én nem félek a munkától. Kb 23-24 fok van a házban télen. Persze nem muszály nekem hinni és a mûkörmöst és fodrászr is hozzá veheted a rezsihez akkor valóban több lesz annál amit írtam.
2016. szept. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

Érdekes hogy szerinted a tv, otthini telefon, internet, biztosítás nem a havonta fizetendő költségek, azaz rezsi része.


Az meg felettébb, hogy a jól szigetelt házaknak is 30.000 körül van csak a fűtés, nàlatok a rosszul szigetelté feleannyi.


De olyasvalakinek aki leírja azt, hogy "rezsilye" nem sok a hitelessége ami azt illeti...

2016. szept. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%
Az autó törlesztőt is ha van havonta kell fizetni mégse gondolnám hogy hozzátartozik egy ház rezsiéhez. Figyelj ne fárasszál már légyszives. Én a kérdésre válaszolok és kész . Nem téged akarlak meggyőzni . Igazad van helytelenül írtam Grétsy tanár úr. Nem is nagyon érdekel hogy el hiszed e . Mondjuk nem tudom mi hasznom származna hogy hazudjak. Ha az ember maga megveszi az erdőről köbméterre a fát és feldolgozza jóval olcsóbb mint készen megvenni. A tüzépek is ebből élnek köbméterre veszik majd mázsára adják. De gondolom hiába is írom ezt le neked olyan mintha lónak imádkoznék.
2016. szept. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A rezsi az Ingatlanhoz tartozó havi kiadásokat jelenti, az autó törlesztőjének nincs hozzá köze, de az otthoni tv, biztosítás, internet, telefon pont hogy beleszámít.


Igen nagyon szépen hangzik nálad az a 60, csaképp 20k hiányzik belőle megközelítőleg.



A 90+ tökéletesen reális, ha a valós költségeket nézzük és nem csak egy nekünk tetsző részét.



Havi 15.000-ből pedig ha földhöz vered magad se fűtesz fel egy 140 m2es rosszul szigetelt házat! Ezt bőven igazolja a belinkelt kérdés is úgyhogy szerintem itt vitának nincs helye.

2016. szept. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%
Hát te menthetetlen vagy! Csak sajnálni tudlak. Most már csak arra lennék kíváncsi hogy mond már meg mi érdekem fűződne ahoz hogy hazudjak. Vetted egyáltalán a fáradságot és megnézted a tüzifa árakat egy erdészetnél nem tüzépen erdészetnél? Dehogy nézted te meg csak dől belőled a sok sületlenség meg hogy ez nem lehet az nem lehet. Arről én nem tehetek ha valaki annyira élhetetlen hogy nem tud magának megteremteni dolgokat pl olcsóbb tüzelőt. Én vettem fűrészt hasítót és magamnak aprítom a tüzifát ha tüzépen venném mázsára a duplája lenne. Ha ezt valaki képtelen felfogni arról én nem tehetek.
2016. szept. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!