Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi éri meg jobban? Ha egyenlet...

Mi éri meg jobban? Ha egyenletesen megy a fűtés éjjel-nappal, vagy ha este kikapcsol és hajnalban pedig be?

Figyelt kérdés
Osztott házban lakunk, egyik felében én és a párom, másik felében a főbérlő, aki egy idős Úr, mellesleg a rokonom....... Nála van a termosztát. Az a mániája, hogy úgy menjen a fűtés, hogy este 10-kor kikapcsol, reggel 5-kor pedig be. Ha 22 fokra van állítva a termosztát akkor Ő addig nyomkorássza (nem ért hozzá ) még valahogy vissza nem állítja 20-ra mert szerinte a 22 sok. Na mármost, nálunk az Ő házukhoz képest 2-3 fokkal hüvösebb van. Tavaly volt, hogy 16 fok volt nálunk még nála 20. Én azt vettem észre, hogy mikor véletlen elnyomta a fűtést és egyenletesen fűtött a rendszer, nálunk is volt egy kellemes 20 fok. Ráadásul nem volt egész nap tűz forró a radiátor, hanem langyos volt. Ellenben azzal, ha ki-be kapcsolgat a fűtés, oylankor egész nap forró a radiátor... Nem értek hozzá, de én úgy gondolom, hogy egyenletesen fűtve gazdaságosabb lenne, mint folyton felfűtve nem? És hogy értessem meg vele ezt? Folyton azt hajtja, hogy Ők évekig a felségével ki-be kapcsolósan fűtöttek és annak már bizony úgy kell lennie. Az egész tél egy harc. Ő folyton elnyomkodja, mi meg megfagyunk..... Mi a véleményetek?

2016. szept. 24. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hááát....mi retro téglatársasban konvektorral futottunk. Mivel nekem ""mániám"" a rezsi, igy ki (takarék), be kapcsolgattam a konvektort...20-21 fok volt a lakásban. Így 28nál tobb sose volt a gáz. Ferjem viszont fagyosszent es mikor megunta reggelente megvárni azt a 10percet amig felfűti a nappalit a konvektor, és nem mellesleg azaz elképzelése hogy téen is polóban,zokninélkul kell lenni a lakásban, ergo a 21 fok édes kevés, elmagyarázta hogy állabdoan fűtve gadaságosabb...a rákövetkező honapokban 40 ezres számláink lettek.


Ugyhogy részemről a ki be kapcsolgatás az ok, de náatok mivel külön van a lakrész vmi elvan b*szva, ha ennyire nagy a különbség. Le kell ragasztani a termosztátot, hogy ne tudja tekergetni :D Vagy áthivni hogy ücsorogjon 3 órát a 16 fokban.

2016. szept. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is kapcsolgat a termosztát. 20 fokra van beállítva. 19,8 foknál bekapcsol a kondenzációs kazán 20,2 foknál leáll. Nem babráljuk a termosztátot, be van programozva a 20 fok napközben, 19 éjféltől reggel 6ig.
2016. szept. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Mit értesz azalatt, hogy mi éri meg jobban? Fűtésszámla biztos kevesebb ha éjszakára vissza van véve.

De ha valakinek hidegben kell aludnia akkor az már nem éri meg.

Mi is visszavesszük 22-ről 21-re de annál hidegebb ne legyen.

Amúgy a termosztátot a leghidegebb helyiségbe kell tenni, a melegebb helyiségekben pedig a radiátorszelep helyére szerelhető termosztátal lehet beállitani a hőmérsékletet, ha 20 fokra állitja nem lesz annál melegebb mert azon a hőmérsékleten elzárja a radiátorba menő víz utját.


"Nem értek hozzá, de én úgy gondolom, hogy egyenletesen fűtve gazdaságosabb lenne, mint folyton felfűtve nem?"

Rosszul gondolod. De nem is ez a lényeg mert a 20 fok is elég amire ő állitja csak a termosztát a leghidegebb helyiségben legyen.

2016. szept. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mondjátok meg neki, hogy mivel ti délelőtt dolgoztok, spóroljon azon, hogy ő fagyoskodik a fűtetlen lakásban egész nap, délutántól-reggelig viszont legyen szépen 22 fok, majd reggel megint lekapcsolhatja, ha ezen akar spórolni. Kompromisszum :)
2016. szept. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Utolsó válaszoló: Én egész nap itthon vagyok, itthonról melózom. Ezért is gáz. Plusz éjjeli bagoly vagyok, nem ritkán fent vagyok 2-3ig és mivle 10kor kikapcsol a fűtés majd megfagyok köntösben és mamuszban.


Én azért gondoltam , hogy gazdaságosabb ha egyenletesen tartja a hőt amire be van állitva, pl 20 fok... Mert olyankor langyos egész nap a radiátor, mikor meg ki-be kapcsolósra van állítva akkor meg tűz forró egész nap és mégis hideg van. Mikor állandóan ment véletlen, éjjel is, akkor mi sem fáztunk, nálunk is 20 fok volt. De mikor ki-be kapcsol akkor nálunk nem megy 18 fok felé a lakásban a hőmérséklet... De nem tudom vele megértetni, hogy fázunk. Mert Ő nem... Ő hajnalban elmegy dolgozni , este haza jön alszik , másnap kezdődik elölről... Meg tudnám oldani úgy, hogy bedugom az olaj radiátort de akkor meg a villany számla lenne veszettül sok ha jól gondolom. Általányt fizetünk de az elszámolásnál nem akarok koppanni, sajnos kevés pénzből élünk.

2016. szept. 25. 00:42
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi éri meg, ezt ki kellene számolgatni és meg kell tapasztalni. Én 20 fokot tartok állandóan, ez jó.

ha bent hidegebb van, kisebb a veszteséged is, ergo kevesebb energiával tartod a hőt. Viszont a felfűtési energia már több mintha hőn tartanád. Ez valószínűleg függ a kinti és a benti hőfoktól, milyen értékek közt tekergetik a termosztátot.

Valószínűleg állandó 20 fokot olcsóbb tartani, mint visszafűteni 22-re napközben(mert azt tartani is több energiába kerül).

2016. szept. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kiszámolták ezt már. A hozzáértők szerint 3-4 fokkal érdemes visszavenni a fűtést ha a család napközben nincs otthon. Tehát 20-21 helyett le lehet venni 16-17-re ha pl reggel 7-kor elmennek és du 5-6 kor érnek haza. Ez így spórolás mert a felfűtés jóval kevesebbe van mint amit napközben pluszban fogyasztott volna.

A távfűtés (panel) is kikapcsol teljesen éjfél után és kb reggel 6-kor kezd ujra. Ezt is azért csinálják meg megtakaritást hoz.

2016. szept. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

5

"Én egész nap itthon vagyok, itthonról melózom. Ezért is gáz. Plusz éjjeli bagoly vagyok, nem ritkán fent vagyok 2-3ig és mivle 10kor kikapcsol a fűtés majd megfagyok köntösben és mamuszban"

Ne vedd rossznéven de ha te egésznap és hajnal 3-ig szeretnéd , hogy meleg legyen mert otthon vagy akkor fűtésszámla nagy részét madagra kéne vállalnod. Ha ez nem megy mert kevés pénzből élsz akkor gondolom az otthoni melód egy komolytalan valami. Elmész dolgozni, a pénzed is lesz és kevesebb ideig is vagy otthon.

2016. szept. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Semmivel sem kéne többet magára vállalnia, mert amikor az öreg fázik, meg ő jön-megy napközben otthon, olyankor bezzeg feljebb bírja venni.


A gazdaságosságról már írtak többen.

Én egy más oldalról közelítem meg.

Ha nem lehet vele így együtt lakni, mert nem hajlandó kompromisszumra, és egyébként fizettek albérleti díjat, akkor egyszerűen másik albit keresnék.

Persze ha ingen laktok ott, akkor más kérdés.

De az öregnek már ez berögzült az agyába, ha 40 évig így csinálták a feleségével, akkor nem fog miattatok megváltozni.

Az ilyen begyöpösödött ember nem fog megváltozni, hiába jössz neki, azzal, hogy az interneten mást olvastál, vagy egy kollégád szerint ez így nem éri meg. Miért is foglalkozna vele?

Én egyszer, évekkel ezelőtt akartam spórolni, mert árammal fűtöttünk egyetlen szobát. Már október volt, 17 fokban aludtunk. Éreztem, hogy hideg a levegő, amit az orromon beszívok. Nem esett jól, de gondoltam, inkább 20 ezret fizessek, mint a dupláját.

Aztán olyan tüdőgyulladást kaptam, hogy 3 hétig alig éltem. Szóval rövid távon ennyivel is "megúszhatod", hosszabb távon sokkal komolyabb problémákat okoz, ha állandóan fázol.

A bácsika fogja fizetni a gyógyszereket meg a kiesett munkabért?

2016. szept. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves édesanyádnak van 60-as IQ-ja.


Mégis mi a jó francot kéne néznie az embernek, ha nem azt, hogy mi a jó neki?

Legyen a hidegben, csak azért, mert egy rokon a főbérlő?

Ha szerinted ez a normális, akkor a te intelligenciáddal van probléma, nem az enyémmel.


Mindenki a saját boldogulásáért felelős.

Ha nem jó valamilyen szempontból a lakás, ami BÉRLET, akkor igenis nézni kell másikat. Addig lehet ezt megtenni, amíg csak bérlik.

Anyám...

Nincsenek odaláncolva CSOK-kal, lakáshitellel, lehet más irányba mozdulni.

Ha a munkahelyeden nem érzed jól magad, akkor is az a megoldás, hogy maradj, hisz már van egy munkahelyed? A nagy fenét. Keresni kell másikat, nem megvárni, amíg belebetegszel a stresszbe.

De te maradj nyugodtan egy olyan helyen, ahol lenne lehetőség normális SZOBAHŐMÉRSÉKLETRE, mégsem kapod meg.

Basszus, a szobahőmérséklet nem luxus, hanem alap.

Kint éjszakánként már 5-6 fok van, nem az a normális, hogy 16 fokban ülsz otthon.

És nem csak azért, mert a kérdező éjszaka is fent van.

Aludni sem normális 16 fokban.

Főleg ha majd lesz egy baba is egyszer.

23 fok alatt nem szokták hagyni a fűtést, de szerinted a 16 fok normális. Gratulálok, legyél büszke magadra. Legalább így egy ember büszke lesz rád.

2016. szept. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!