Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek ez a gázkonvektor...

Szerintetek ez a gázkonvektor így jól működik? (több lent)

Figyelt kérdés

Segítségeteket szeretnék kerülni gázkonvektorral kapcsolatban, ezek elég régiek, nem új típusúak. Sajnos laikus vagyok és kevés a tudásom:

Van egy kis gázkonvektorunk, ami ha 1-es fokozatra le van véve, elég forró... Míg a nagyszobai gázkonvektor 1-es szinten langyos. Elvileg nincs vele baj, valamiért én úgy érzem, hogy biztos nem stimmel vele valami, mert ZABÁLJA a gázt... A konyhai és a nagyszobai gázkonvekor nem eszi olyan gyorsan, mint ez a kisszoba... Elsősorban az lenne a kérdésem, hogy szerintetek egy 1-es fokozatra levitt gázkonvektornak forrónak kell lennie? Nem inkább langyosnak vagy olyan "semlegesnek"?

Jártatok már úgy, hogy nem bíztatok meg emiatt gázszerelőben? :o

Nem akarok okoskodni, hogy én jobban tudom, csupán zavar, hogy a három konvektor elvileg ugyanolyan típusú mégis másmilyen a hatásfoka... Most akkor mit tegyek?:(



2016. okt. 1. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek úgy működnek, hogy 1-es fokozatnal kb. 18, 7-el kb. 25 fokra fut. Egy hőérzékelő kapcsolja be az égőt. Ezen lehet állítani, gázszerelő megoldja.
2016. okt. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen, ezt tudom. gázszerelő volt, de nem történt változás. elvileg beállította a konvektort... 1-esen ugyanolyan tűzforró volt, mint a másik konvektor, ami 7-esen lesz tűzforró :(
2016. okt. 1. 16:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Keress másik gázszerelőt. Itt a 7 oldalon megvan a fokozatokhoz tartozó levegő hőfok.

[link]

Ha a konvektor bekapcsol, akkor egyértelműen forró lesz a nagy hőtől. Viszont ha a lakás hőfoka 20-22 fok körül van most, akkor 1 és 2 fokozaton nem kellene bekapcsolnia (fűtenie). Ha csak őrláng van és úgy forró, akkor talán az őrlángja túl nagy, azt kisebbre lehet venni, annak is van egy mérete ahol jó; az nem fűtésre van.

2016. okt. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!