Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mivan ha kicsivel többet...

Higgany kérdése:

Mivan ha kicsivel többet diktálok be gáz mérőóra állás bediktálásakor?

Figyelt kérdés
2016. okt. 5. 19:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Semmi
2016. okt. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Többet fizetsz, aztán legközelebb ha pontosan diktálod be, akkor annyival kevesebbet.
2016. okt. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem büntetnek meg ha észre veszik?
2016. okt. 6. 07:37
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A gázszolgáltatót az érdekli, hogy óraleolvasástól óraleolvasásig (1 év) rendezve legyen a számlád.

Ívesen letojják, hogy te hogy fizeted.

HA jól emlékszem, akkor azért van egy max. m3, amit le lehet jelenteni egyszerre.

Egyébként én úgy szoktam beírni, hogy mindig kerekítek (nem 5316, hanem 5320, de akár 5350 m3-t jelentek le). Vagy ha tudom, hogy most kevesebb pénzből tudok gazdálkodni az adott hónapban, akkor kevesebbet jelentek le, köv. hónapban meg "pótolom".

2016. okt. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az van, kérdező, hogy a gázosok használják a te pénzedet.
2016. okt. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez évekkel ezelőtt "játszott",amikor évente(többször) emelték a gáz árát.

Én decemberben jelentek kevesebbet(villanyt is),hogy karácsonyra kevesebb rezsit kelljen fizetni,maradjon pénz a szilveszterre is.

2016. okt. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 7. 08:28
 8/14 Nagyipapi válasza:
Semmi ! Hasonló elv az éves átalány díj ! Nyáron fizeted ki azt amit télen fűtesz majd ! Érdemes lenne váltani. Volt hogy vissza kaptam, mert több volt az átalány mint amit elhasználtam.
2016. okt. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 tomika36 válasza:

Üdv! Nagyon sokan félvárról veszik ezt a kérdést. Ugyanis én hasonlóképpen majdnem megszívtam az EON-nál. Fater diktálta be ex-hasra a mérő óra állást (ami évek óta áll egy kiskertben) telefonon, mondván, hogy legyen rajta azért valami fogyasztás a rendszerben, nehogy leszereljék?!!!

Aztán elérkezett a nap a mérőóra cserére! Úgy 50 Kw-al többet írt a rendszer, mint az álló mérőóra. Jött a milliós számla, az EON közölte, hogy átfordult a mérőóra, tessék fizetni!

Szakértő, nyilatkozatok, meg bocsánat kérő levelek garmadája, mire elhitték, hogy csak telefonos túl diktálás volt az egész. Ez belekerült néhány hét gyomorfájásba, így mindenkinek csak azt mondom, hogy pontosan diktáljon. Ha spórolni akarsz a szolgáltatóknál, havidíjra kérd a fizetést, és többre állítsd be a havi résszámládat, mint amennyit fogyasztasz. Jó tanács: a tényleges óraállást mindig december végén közöld be, mert januárral emelnek árat a szolgáltatók. Ha mondjuk júniusban van leolvasásod, úgy fognak matekozni, hogy az előző évi túlfizetésed nagy részét az olcsóbb árammal (vízzel stb.) fogják számolni.

Gondolj bele: ha van egy jóakaród, vagy csak peched van a konkrét esetben és a számítógép kiküldi az "energiakommandó"-t (ellenőr) és több van a rendszerben (mivel többet diktáltál) mivel magyarázod meg? A szolgáltató azt mondhatja, hogy az ő órája nem forog visszafelé rendes üzemben, ezért vagy átfordult, mert olyan sokat fogyasztottál, vagy trükköztél és visszapörgetted az órát. A gázórásoknál úgyis sok negatív példát hallottunk már, nem kell szivatni saját magadat is.

2016. okt. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem történik semmi, max. többet fizetsz. Különösen ajánlom ezt azoknak, akik ellenezték a rezsicsökkentést.

Viszont nálunk van egy másik megoldás is: minden hónapban, 1. és 7-e között, interneten keresztül írom be az e-on honlapján az óraállást, és így azonnal mutatja is a fogyasztást. A fizetést szintén neten keresztül intézem, így végre nincs már olyan problémám, hogy túlszámláznak, vagy elfelejtem befizetni valamelyik csekket. nem tudom, Mo-on van-e ilyen netes lehetőség, de érdemes utánanézni, nagyon megéri.

2016. okt. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!