Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy 45nm2es lakásban lehet...

Egy 45nm2es lakásban lehet ennyi a rezsi? 16,672m3 viz. (külön mérőora nincs) 480kw áram.huto tv radio mikro bojler?

Figyelt kérdés
2015. nov. 14. 23:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2015. nov. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
mennyi lenne az elfogadhato 2en vagyunk
2015. nov. 14. 23:48
 3/19 Amarok Tonrar ***** válasza:
100%
Lehet, igen nagy pazarlással, de nem valószínű. Attól is függ mit és mennyit használtok. Ha egész nap megy a tv, a bojler pedig állandóan maximális fokozaton van és rengeteg víz fogy (minden nap csordultig tele kádban, nagyon meleg vízben fürdés), akkor előfordulhat.
2015. nov. 15. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
igen ertem hogy pazarlas de ilyen szerintem nincs hogy havonta igy emelkedik a viz fogyasztas aug:4,7 szept:7,4 okt 9,4 nov16,7
2015. nov. 15. 06:42
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha nincs külön vízóra, akkor szétdobják a teljes fogyasztást lakásokra, de ha így emelkedik, az nem lehet ok nélkül. Mindenképp szólj a közös képviselőnek, hogy nézesse meg nincs-e csőtörés valahol.
2015. nov. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Gondolom te írtad ki az előző kérdést is az irreális villanyszámláról. Mostmár a víz is az?

Látjátok a számlákat, vagy csak a tulaj mondja, hogy ennyit kell fizetnetek és kész? A villanyórán tényleg jelentkezik az az 500 kWh havonta?

A víz nagyon sokmindentől függ, ha nincs külön vízóra. Érdemes megnézni az elmúlt havi számlákat, illetve tájékozódni, hogy a beköltözésetek előtt mennyi volt és ha hirtelen megugrott, akkor kérni kell a közös képviselőt, hogy járjon utána mi a gond. Elromlott vízóra, csőtörés, stb.

2015. nov. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

a vízhez nem tudok hozzászólni, de áramszolgáltatónál dolgozom, így ahhoz igen.

szerintem az történt, hogy diktálni kellene a mérőálást havonta, de ezzel senki nem foglalkozik, és becsült számlákat kaptok.

ha bediktálnátok egyszer a valósat, még lehet ti kapnátok vissza.

látod a számlákat?

mi van ráírva, részszámla vagy elszámoló számla?

a 480 kWh-t egy ekkora lakásban 2 fővel, én még pazarlással sem tudnám produkálni.

3-an, 4-en éltünk egy 110 nm-es családi házban, ahol a felsoroltakon kívül pl. szivattyú is működött, + fűnyíró, stb, kb havi 200-at fogyasztottunk.

2015. nov. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
ugy fizetunk villanyszamlat hogy havonta van a villanyora olvasva. barmikor le tudom olvasni. szamlakat meg nem lattam soha. 40.05ft al szamoljak.
2015. nov. 15. 12:54
 9/19 anonim ***** válasza:

56 m2-es, tetőteres házban, minden elektromos eszköz (tűzhely, bojler, mosógép,hűtő) mellett a fűtés is elektromos. 24 ezer ft télen a számla.

1. Szigetelt épület,

2. Éjszakai árammal megy a fűtés,

3. Online mérőóra állás beírása, nem átalányt fizetünk, hanem a tényleges havi fogyasztás utánit. A szolgáltató weboldalán vagy mobiltelefonnal is működik. A netes jobb, mert visszaigazoló emailt küldenek.

2015. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Lehet kérni a mérőórák soron kívüli leolvasását. Ha kint vannak ezek, pl. folyósón, akkor a szomszéd illegális bekötést csinálhatott, lopja a ti áramotokat. Sajnos ez gyakori eset. Ki kell vizsgáltatni, mert a végén ti lesztek tolvajok.
2015. nov. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!