Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Németországban mennyi rezsi...

Németországban mennyi rezsi reális?

Figyelt kérdés
Röviden rokonok kint élnek és mehetnék oda tanulni és a lakhatást elintéznék nekem. Saját 2 emeletes ház, hárman élnek ott én lennék a negyedik, havi 200 eurót kellene fizetnem. Mivel én nem vagyok tisztában a német rezsi árakkal, ezért kérném olyanok válaszát, akik kint élnek. Nem szeretném majd évek után észrevenni, hogy az illető teljesen lehúzott engem, vagy éppen én fizettem túl keveset neki.

2016. nov. 3. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Havi 200 ojro lakhatásért, rezsivel együtt egy nagyon szolid ár, lehúzásról szó sem lehet ilyen esetben. Teljesen korrekt, rokonoktól. Szerintem idegeneknél, hasonló körülmények között kb. 300-400 között lenne minimum.

Én ugyan Angliában élek, itt városban (nem fővárosban) kb. 70-100 font között lehet rezsivel szobát bérelni hetente. Gyanítom, hogy sem a német rezsiárak sem a lakhatás nem számottevően kevesebb, mint az angol. Tehát hozzávetőlegesen (a font-euro árfolyamot is figyelembe véve) kb. 85-120 euro lehet németben egy közepes városban egy szoba rezsivel.

Szóval szerintem ez egy nagyon kedvező ár, amit ajánlottak neked. Cserébe mondjuk besegíthetsz a takarításba, bevásárlásba, főzésbe, vagy egyéb ház körüli teendőkbe (valószínűnek tartom, hogy ők is így gondolják). És ez így teljesen korrekt is.

2016. nov. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább nagyon is kedvezö számodra, ennyiért sehol máshol nem kapnál lakhatást.


Egy szoba bérlete 300 euro minimum, a rezsi meg 200-zal alul van becsülve.

Nálunk az áram havonta 95 euro, a víz/szennyvíz/szemét havi 120, a fütés szintén havi 80.


Szerintem inkább köszönd meg nekik, hoyg ennyire keveset kérnek töled.

2016. nov. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez csak a rezsi, ebben lakbér nincs, ők nem fizetnek, mert a ház a sajátjuk. Ezért gondoltam hogy kicsit magas az ár, mert akkor ha lenne mondjuk lakbér 1000 és még ahhoz jönne még 800 csak rezsi? Nem sok az egy kicsit? Jó kinti keresethez képest talán nem, de nekem így elsőre soknak tűnt. De ha szerinted ez teljesen jó ár, akkor elhiszem.
2016. nov. 3. 14:13
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Koliszobát kapsz havi 200-300 euróért.
2016. nov. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Oké, ez így akkor kicsit megtévesztő volt. Ugyanis a kérdésben ezt írtad:



"Saját 2 emeletes ház, hárman élnek ott én lennék a negyedik, havi 200 eurót kellene fizetnem."


Majd a következő kommentedben:


"Ez csak a rezsi, ebben lakbér nincs,"


Szóval akkor most ha odamégy lakni, akkor havi 200 eurot kellene fizetned ÖSSZESEN, hogy ott lakhass, vagy havi 200 euro lenne a rezsi, és ezen kívül még kéne fizetned lakbért is?

2016. nov. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez csak a rezsi költség a részemről, lakbért nem kell fizetnem mert ők sem fizetnek. A házat megvették, nem pedig bérlik valakitől. Bocsi ha értelmetlenül írok, én még nem vagyok teljesen tisztában ezekkel.
2016. nov. 3. 14:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ott laksz, és ezért ÖSSZESEN havi 200 eurot kell leperkálnod, akkor ennyi a havi lakhatásod költsége. Tökmindegy, hogy milyen jogcímen fizeted nekik, ennyiért van lakhatásod rezsivel együtt egy hónapra. Ez pedig nagyon kedvező ár, mindenképpen érdemes elfogadnod.
2016. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az is tökmindegy, hogy ők miért fizetnek vagy miért nem, ez téged nem érint. A lényeg, hogy 200-at kérnek tőled havonta a lakhatásért, rezsivel együtt.

Hogy ők most ezt hogyan számolják el, lakbérként, vagy csak rezsiként, vagy akármi másként, az egy teljesen külön tészta, és nem is rád tartozik. Rád annyi vonatkozik, hogy 200-at fizetsz havonta, akkor ennyi a lakbéred rezsivel. Pont.

:)

2016. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2016. nov. 3. 14:58
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg ha ök a saját lakásukban nem fizetnek lakbért, attól még egy idegentöl szoktak kérdni - ezt hívják albérleti díjnak :)
2016. nov. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!