Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Olajradiátor vagy hősugárzó?...

Olajradiátor vagy hősugárzó? Esetleg norvég fűtőpanel vagy valami más megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szerintetek melyik a jobb megoldás, melyik fogyaszt kevesebbet? Egy 170 nm-es ház egyetlen szobáját kellene fűteni napközben, ahol a nagypapa lakik, mert az egész házat, ha nincs otthon a család többi tagja, felesleges. Gondolkodtunk ebben a norvég fűtőpanelben is, de nem ismerjük, és nagyon drágák sajnos.

Van valaki hasonló helyzetben? Hogyan oldjátok meg? Mennyivel dobja meg az áramszámlát?

Köszönöm előre is, ha valaki válaszol.



2016. nov. 14. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:

A belső fűtőegységek mint 100%-os hatékonyságúak... A klíma lehet jobb, a hőszivattyú... Hasznos lehet a hővisszanyerős szellőztető, csak az nem fűtés.

A bentiek egyformák, csak kinek mi esik jobban. Nekem mindegy, olcsó legyen és fűtsön s ne legyen hangos. A házam elég jól tartja a meleget akkor is, ha fél vagy egy napig nem fűtök. Ha nem lenne jól szigetelt, akkor pedig a gatyám rámenne a villannyal való fűtésre.


Annyival dobja meg a számlát, amennyi energiát használsz... Nem tudhatjuk, hogy nálatok ez mennyit jelent, a szigetelés, a többi szoba hőmérséklete, kívánt hőmérséklet is számít...

2016. nov. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*mind 100%-os
2016. nov. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha három fázis van, akkor külön éjszakai (vezérelt) árammal működő energiatakarékos hőtárolós kályha a legjobb megoldás.

Olajradiátor a legdrágább fűtés.

[link]

2016. nov. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha gázzal fűtötök, akkor érdemes termosztatikus radiátorszelepet felrakni a radiátorokra (körülbelül 5-6 ezer forint radiátoronként és még 10-15 ezer munkadíj), s reggel, amikor elmentek mindenhol letekerni 0-ra, csak a papánál nem. Ez a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás. [link]

Azonban nagyon úgy érzem, hogy vegyestüzelés van, s ha jól gondolom, akkor én is hőtárolós villanykályhát javaslom!

2016. nov. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ.

Gázkazánunk van, és mindenhol termosztatikus szelepek, csak nem a papánál van a termosztát. Ha mindenhol levenném, csak nála nem, egész nap menne, mert hideget érzékelne. Amúgy szigetelt a ház, ha egész nap nem fűtünk, akkor min. 19-20 fokra érünk haza este.

Köszönöm még egyszer mindenkinek! :)

2016. nov. 21. 13:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy csinálnád, hogy a papához is raksz egy szobatermosztátot? S természetesen a többi helyen letekernéd a radiátorszelepeket. Szerintem ez a legolcsóbb megoldás.
2016. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, ebben is gondolkodtam, de nem tudom, hogy jó-e a rendszernek, ha mindenhol lezárom, és csak kettő radiátor megy (ennyi van a szóban forgó szobában, egy kicsi és egy nagy). Félek, hogy a kazánnak nem tesz jót, hogy gyakorlatilag mindenhol "ellenállásba" ütközik, amikor próbálja keringtetni a vizet.
2016. nov. 23. 11:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha kondenzációs kazán, annak semmilyen baja nem lesz.
2016. nov. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!