Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Fa brikett gázzal szemben megéri?

Fa brikett gázzal szemben megéri?

Figyelt kérdés

Akarom hinni, hogy igen, de ha fűtőérték alapján számolok mindig az jön ki, hogy nem sokkal, de a gáz drágább.


Nektek mi a véleményetek?



2016. dec. 7. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Kizárt dolog, hogy megérje. Sok dologtól függ, de átlagban duplájába kerül a fabrikettes fűtés, mint a gázkazános.

A fabrikettekre elképesztő fűtőértékeket szoktak írni a gyártók, néha dupláját, mint a fára, amiből készült. Pedig a fűtőértéket súlyra szokták megadni, vagyis egy kiló brikett fűtőértékének pontosan annyinak kell lenni, mint egy kiló száraz fáénak, nem duplájának.


A számításokba vedd bele, hogy milyen hatásfokkal működnek a fűtőberendezéseid. A gázkazánok általában sokkal jobban hasznosítják a fűtőértéket.

2016. dec. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Igaza van az előttem szólónak. Levezetem neked én is a helyes számolást.


Egy kg fabrikett 60 ft (szerintem ez egy nagyon olcsó ár), ez 18 MJ fűtőértékű. Tehát 3,33 ft/MJ 100 százalékos hatásfoknál. Abban biztos lehetsz, hogy neked kandallóban, kályhában vagy kazánban NEM lesz több a hatásfokod 50 százaléknál, tehát az ára 6,66 ft/MJ.


1 köbméter gáz ára 106,5 ft ez 34,74 MJ/köbméter fűtőértékű. Tehát 3,07 ft/MJ 100 százalékos hatásfoknál, egy gázkazán 80 százalékot simán tud, ez 3,83 ft/MJ.


Tehát akkor hogy is jön ki neked, hogy drágább a gáz?


Amúgy azt mindig elfelejtik az emberek, hogy utoljára este tesznek a kandallóra, kazánra, s reggel már a hideg házra ébrednek. De a gázkazán termosztátját nem állítják vissza, s reggel is kellemes 20-22 fok van. Így jó hogy drágább a gáz.

2016. dec. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

"Amúgy azt mindig elfelejtik az emberek, hogy utoljára este tesznek a kandallóra, kazánra, s reggel már a hideg házra ébrednek."


nekünk kandallónk van már vagy 3 éve mi is este teszünk rá utoljára de még sosem ébredtünk hideg házra

2016. dec. 8. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ilyen is van, de ehhez két dolog kell:

1. Jó hőszigetelés, minden irányban, minden módon.

2. Befőttesüveghez hasonlóan lezárt belső légtér, elképesztő magas CO2 tartalommal.

Azért a magyar házak többségére még mindig nem ez a jellemző.

Én a családi házamat évi 150-ből fűtöm, 21-23 fok állandóan. De ha nem kapcsolna be éjszaka a gázcirkó, akkor bizony a mostani kinti -5-nél bent nemigen lenne 15 fok se.

2016. dec. 8. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen nekem is ez jött ki, hogy drágább a brikett. Hatásfokkal súlyozva még inkább.


Vegyes kazán van fával, gázkazán is van, a fa úgy látom megéri. A számításaim alapján is meg a gyakorlatban is.


A fabrikettet elvetem.


Bocs, valakinek a középsőre nyomtam véletlen, a zöldre akartam.

2016. dec. 8. 21:23
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon helyesen teszed, hogy elveted!


Kedves harmadik, most ezzel mit akarsz bizonygatni? Hogy olcsóbb a brikett? Ha gázzal csinálod meg ugyanezt, akkor annyi fog változni, hogy olcsóbban fűtesz, mint brikettel.

2016. dec. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

fával fűtünk nem brikettel

brikettben az a jó hogy szép formás tüzet lehet belőle rakni

ha szépen összepakolod őket hogy ne legyen köztük légrés akkor egy nagy tömbként izzik mindig csak a külseje így tovább tart meleget mintha csak ömlesztve beszórnád a tűztérbe

négyet összeraksz kocka alakba az tovább izzik mintha csak 4 darabot bedobálnál

persze kevesebb hőt is ad le egyszerre de hosszabb ideig teszi

meg mivel egyformák lehet adagolós rendszert is üzemeltetni vele szemben a hasáb vagy kuglifával ez egy nagy előnye a brikettnek a termésfával szemben

2016. dec. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ragozni a dolgokat, de egy a lényeg: árban a brikett csak a vizes, konyhakész fánál jobb, a száraznál és a gáznál nem olcsóbb.
2016. dec. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ebben a gazdasági környezetben nem csodálom, hogy kiemelted a kérdést.


A gáz fűtőértéke (34MJ/m3) a brikett duplája (16-19MJ/kg), sőt a gázkazánok hatásfoka is durván 30-50%-al magasabb, legyen 40% az egyszerűség kedvéért.


Lakossági áras gáz 102Ft/m3, ehhez mennyi brikett is kell: 1kg*2/0,4=5kg

Mennyibe kerül 1 kg??? A hétfői szórólapon (250-350Ft/kg között volt az ára, de itt pl. 280-400Ft/kg [link]


Rákerestem és találtam ennél olcsóbbat is szalmából 150Ft/kg, számoljunk a legolcsóbbal :) 5*150 = 750Ft-ot fizetsz a brikettre, hogy 1m3 gáz fűtőértéket kapj.

Láss csodát ez kb. a kedvezményes fogyasztás feletti gázárral kb. egyenlő és ez volt a legolcsóbb brikett!

2023. nov. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!