Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Fa brikett gazdaságos vegyestü...

Fa brikett gazdaságos vegyestüzelésű kazánba? Hogyan fütsünk vele. Kinek milyen tüzelő vált be? Hogyan fűtötök gazdaságosan?

Figyelt kérdés
2016. nov. 5. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem jött be a brikett. Ha este 10-kor még megrakom fával, reggel 6-ig kitart. A brikett már hajnali egyre-fél kettőre leégett, szóval nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket. Bár én csak néha fűtök fával, amikor hideg téli napokon egész nap otthon vagyunk.
2016. nov. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elárulok egy titkot: a fabrikett fából van.

Vagyis, bármit is állítsanak a gyártók, a fűtőértéke nem lehet jobb, mint bármilyen keményfának. Bezzeg az ára!

Ebből következik, hogy fabrikettel gazdaságosan fűteni nem lehet.


Annyi előnye lehet mégis, hogy ha be van zacskózva, akkor alacsony a víztartalma, nem kell víz elpárologtatására használni a tüzet, de hát a fát is majdnem ennyire ki lehet szárítani.

Még ezzel együtt is csak egy tiszta, kellemes, de igen drága tüzelőanyag.

2016. nov. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha kifogysz télen a fából és hirtelen kell, sokkal jobban megéri, mint megvenni a friss vizes fát.

Amúgy kicsit nagyobb fűtőértéke, mint a kemény fafajtáknak. A brikett sűrűbb tőlük.

Nekem tökéletesen működik.

2016. nov. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, a brikett sűrűbb, de ettől 1 kg továbbra is 1 kg lesz, még ha egy kockacukornyi méretbe sűrítik is. :)

Ha MJ/m3-ben számolsz, akkor nyilván sokkal nagyobb a brikett hőértéke, de MJ/kg esetén egyáltalán nem változik, csakis és kizárólag a viszonylagos szárazsága miatt.

De az ára akkor is duplája legalább, mint a súlyra vásárolt fának, így árban a friss vágású keményfa közelében van, a tavalyi vágású fa gazdaságosságát meg sem közelíti.

2016. nov. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Polar7755 válasza:
Próbaként vettem egy 960 kg-os raklapot. Azt hiszem ilyen mennyiség elégetése után már tudok véleményt mondani. A fabrikett egy tényleg kényelmes és jó dolog. Könnyű vele fűteni és tiszta is. De hogy gazdaságos e? Semmiképp. Szerintem a gázzal van egy árban. És az ugye kényelmesebb és tisztább is. A két nyarat száradt tűzifa szerintem jobban is ég és árban is fele a brikettének. Szóval nem szabad bedőlni a marketingnek, hogy olcsóbb. Duplája a fának. Igaz azzal kell dolgozni. De ha csak a kényelem miatt akarná valaki használni akkor arra ott a gáz. Már ha van rá lehetőség. Szóval én kipróbáltam, de nem fogok többet venni az szent.
2016. nov. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!