Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hol érdemes fabrikettet...

Hol érdemes fabrikettet venni? Megéri a használata?

Figyelt kérdés

Most fogunk költözni, így télvíz idején. Kis kandallóval fogjuk felfűteni a lakást (65nm),folyosóra helyeztük el, mert ott van a központ, minden helyiséghez ugyanolyan távol lesz. 3 szobás a ház, ebben a 3 szobában van konvektor, de nem szeretnénk horror gáz számlát. Illetve a fürdőhöz, meg a konyhához el sem jutna a meleg... ezeket max éjszakára baba mellé kapcsolnánk be, hogy ne hüljön ki a szobája.

A fa brikettben gondolkodunk, hogy nem érné-e meg most olyat venni, mivel nem kell várni a száradásával. Illetve én , mint leendő anyuka, könnyebben tüzelek vele. Tudom, hogy kell begyújtani, azt is tudom, hogy a brikettet parázsra kell tenni, ehhez érdemes egy kis gyújtós, azzal nem is lesz gond.

Hol érdemes ilyet venni, és kb mennyibe kerülne egy havi fütésre való?



2016. dec. 2. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Tuzepen es barkacsaruhazakban tudsz venni. 10 kilos csomagban van, 6-700 ft/10 kg. Jo meleget csinal, de hamar eleg.A Praktiker honlapjan van tobbfele ilyen preselt tuzeloanyag még!Nemet brikettet is itt tudsz venni.

Erdemes ilyen nyílt egesteru tuzelesi modnal CO riasztot is venni!

2016. dec. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A barnább színűt keresd, az keményfából van, jobban tartja a parazsat. Mindenképpen megéri, mert a tél derekán fát venni hatalmas felelőtlenség. A nyers fának közel a fele víz. Ha azt teszed a tűzre, először a víztartalmat párologtatja el, és bäszik fűteni. De legalább a kéményt tönkre vágja. :-))
2016. dec. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Milyen, mikori gyártmányú konvektorok vannak felszerelve?
2016. dec. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! :) jöhetnek még...

FÉG gyártmányú, pontosan nem tudom mikoriak, de látta gáz szerelő és mondta hogy hibátlan állapotban vannak. (konkrétan nem is használták ezeket, mert hétvégi háznak használták a házat). 2-es fokozaton mentek majd egy teljes napot és 7 köbméter volt a fogyasztásuk (tegnap előtt mértük) Szerintem ez így sok lenne egy hónapban, kb 30 ezer...vagy rosszul számoltunk? A kandallót sajnos majd mindenképp másra kell cserélni, ugyanis alig maradt hely a folyosón tőle... :@ de addig is a brikett amit fogunk venni, pontosan a vizes fa elkerülése miatt. Tehát tuzep, vagy barkács bolt?

2016. dec. 4. 03:39
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fabrikettre azt mondják, hogy ki kell fogni a jót. Tehát veszel többféléből pár 10 kilót, s eldöntöd, hogy melyik a jobb. Interneten is lehet vásárolni.


7 köbméter gáz áráért kapsz körülbelül 12 kg brikettet, ez elég lenne egy napra? S itt még a hatásfok is rosszabb lesz.


Egy kis számolás:


1 kg fabrikett ára 60 ft, ez 18 MJ/kg fűtőértékű. Tehát 3,33 ft/MJ 100 százalékos hatásfoknál, egy kandalló 50 százalékot tud (igen, ez már jó eredmény), ez 6,66 ft/MJ.


1 köbméter gáz ára 106,5 ft ez 34,74 MJ/köbméter fűtőértékű. Tehát 3,07 ft/MJ 100 százalékos hatásfoknál, egy konvektor 80 százalékot tud, ez 3,83 ft/MJ.


Tehát el lehet dönteni, hogy melyik a drágább. Ilyen árak mellett KIZÁRT dolog, hogy fabrikettel olcsóbb legyen a fűtés, még akkor sem, hogy ha jobb hatásfokúnak vesszük a kandallót. 87 százalékos kandalló hatásfoknál van egyenlőség. Erről meg inkább nem is mondok semmit sem.


Sokaknak azért tűnik drágának a gáz, mert fával úgy fűtenek, hogy este megrakják a kazánt, éjfél körül már leégett a tűz, s a lakás már folyamatosan hűl, s reggelre lesz kb. 18 fok. De a gáznál meg hagyják a termosztátot 20-22 fokon, s a kazán üzemel egész éjjel. Így jó hogy drágább gázzal fűteni, ha ott is lekapcsolna a termosztát éjfél után, sokkal olcsóbb lenne azzal a fűtés.


Nálatok véletlenül nem ez volt a gázzal?


Amúgy nyilván jönnek majd, és megcáfolják valami briliáns indokkal a mondandómat.


Ha nem hiszel nekem, vegyél brikettet is, s használd pár napig nagyjából ugyan olyan időjárási körülmények között azt is, meg a gázt is. De ha brikettel nem fűtesz éjjel, akkor gázzal se tedd, úgy igazságos! S itt már el lehet dönteni korrektül, hogy melyik az olcsóbb. (gáz ára 106,5 ft felénk)

2016. dec. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom/hallottam, hogy mostmár nem egy irdatlan nagy különbség van a gáz és a fatüzelés között.

Gàzkazánunk van, átalányt fizetünk, havi 16-17.000 Ft. között.Úgy számolom, hogy nagyon hidegben kb. 35-40.000 Ft. lesz egy hónapban a gáz.Fával se jönnénk ki hú de sokkal olcsóbban, és azért azzal munka is van.120 nm ház.

Nálatok az a baj, hogy konvektor van, ami sajnos sok esetben kifelé fűt.

De próbáljátok ki mindkettőt.

Azt még hozzátenném, nem mindegy milyen nyílászárók vannak.Nálunk műanyagok, így jön ki ennyire.

2016. dec. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!