Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mivel kezdjek, hogy kevesebb...

Mivel kezdjek, hogy kevesebb legyen a rezsi?

Figyelt kérdés

Vettünk egy családi házat, és a nyáron költöztünk be. A ház 110m2-es. 30 éve épült téglából, régi fajta fa ablakok vannak, igaz dupla. Az ajtók is fából vannak, és a házon sajna még nincs szigetelés. Jelenleg van 6db konvektor, amiből 4 megy (2 olyan helységbe van amit egyenlőre nem használunk) ezen kívül van 2db cserépkályha amikbe estére gyújtunk be, így éjszaka csak takarékon mennek a konvektorok, így is 25 fok van. Nappal a párom, és a kislányom van otthon ők pedig azt a konvektor húzzák feljebb ahol éppen vannak. Így a gáz 35000ft-ba kerül plusz ugye a fa 2500-3000 mázsája. A közeljövőben szeretnénk nyílászárókat és ajtókat cserélni, de külső szigetelést is. Egyszerre sajnos nem megy minden, így egyik évbe csináljuk az egyiket rá 1-2 évre a másikat. Kérdéseim:

Melyikkel kezdjek? Melyik lesz szemmel láthatóan hatással a gáz fogyasztásra? Illetve használ e valaki villany fűtést? Sokat olvasgattam, hogy olcsóbban lehet fűteni a mai modern villanyos panelekkel. Ez azért jutott eszembe, mert a villanyunk nem sok havi 6-7000ft. Bocsi a sok kérdésért, de első saját lakásunk, így tapasztalatlan vagyok ilyen téren.


Tudom egy szakembert kellene erről megkérdezni, és ez meg is fog történni, de tavasz előtt már úgyse fogunk bele, így ráérek kérdezősködni, hátha kapok jó tanácsot olyantól akinek volt hasonló helyzete. Előre is köszi mindenkinek.



2016. dec. 12. 07:52
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
44%

Attól függ, hogy az ablakok milyen állapotban vannak. Ha nem engedik be annyira a hideget, én a külső szigetelést választanám elsőnek. Nálunk ki lettek cserélve az ablakok, viszont külső szigetelés nincs.

Az északi fal (de a többi is) télen nagyon hideg, nehéz felmelegíteni és nagyon gyorsan ki is hűl a ház.

A villanyfűtés szerintem még mindig drágább, mint a gáz.


Napközben van 25 fok benn? Persze eltér az emberek igénye, de ha spórolni akarsz, akkor kevesebb is elég lenne. 21-22 fok szerintem egészségesebb, de hát ebben ti döntötök.

2016. dec. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem nap közben van 25 fok. Azt írtam éjszakára fűtünk be a két kályhával, és akkor van 25 fok. Azon nem tudok állítani, mert ha betüzeltem a kályhákba akkor az nyomja reggelig a meleget :D Nappal a párom és a kislányom van otthon, ők használják a konvektorokat, 2-3-as fokozaton 21-23 fok van így.
2016. dec. 12. 08:44
 3/36 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagyok szakember. .Gondolom, a födém sincs szigetelve ezért , ha a padlást beteríted kőzetgyapottal már sokat spórolsz és ez nem is túl drága és magad megtudod csinálni. A 10 cm-es gyapot m2-re 700 Ft. körül van. Az ablakokon mérhető a legnagyobb hőveszteség ez lenne a második lépés. Egy öreg házon a külső szigetelés meggondolandó, nagy a belső penészesedés veszélye. Az alapot is le kellene szigetelni, mindenképpen beszélj egy hozzáértővel. A belső 25C° szerintem sok, ha leviszed pár c°-al már sokat spórolsz. Ausztriában általában 21C°-ra fűtenek pedig nekik azért több a pénzük.
2016. dec. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
39%

Jelenleg van 6db konvektor, amiből 4 megy (2 olyan helységbe van amit egyenlőre nem használunk) ezen kívül van 2db cserépkályha amikbe estére gyújtunk be, így éjszaka csak takarékon mennek a konvektorok, így is 25 fok van.


Azt a 2 helyiséget, amit jelenleg nem használtok, teljesen felesleges fűteni, nyugodtan kapcsold ki a konvektorokat. Ha valami miatt be is mentek oda 1-2 percre, annyi idő alatt nem fogtok megfázni. Az ajtókat be kell csukni, és a kislányt sem beengedni!


Számold ki: egy konvektor őrlángon 24 óra alatt minimum napi 1 m3-t fogyaszt, akkor 2 konvektor havonta cca 60 m3 fogyasztás!!! Ez havonta minimum 8-10 ezer Ft!!!

2016. dec. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Kedves 2.-ik, nem rossz ötlet a padlás szigetelése, ezen elgondolkozom. 30 éves családi házat én nem feltétlenül mondanék ,,öreg,, háznak. És akkor még egyszer mindenkinek:


ÉJSZAKA amikor a 2 db cserépkályha adja a meleget, akkor van 25 fok! Nappal természetesen tartjuk a 21-22 fok közti hőmérsékletet, főként az 1 éves kislányom miatt.


Kedves 3.-ik te magad idézted be a kérdésedre a választ, csak rosszul értelmezted. Tehát köszi a tippet, de ahogyan le is írtad, IGEN én is tudom, hogy felesleges lenne bekapcsolva hagyni a két nem használt helységben a konvektorokat, azért is van kikapcsolva, és ajtókkal lezárva mindkét helység. Hiszen te magad másoltad be a szövegemet:

Jelenleg van 6db konvektor, amiből !!!!!4 megy!!!!!! (2 olyan helységbe van amit egyenlőre nem használunk)

Tehát ebből egyértelmű, hogy az a 2 konvektor ami nem megy több mint valószínű, hogy abban a két helységben van amit nem használunk.


De a válaszodat köszönöm szépen! Nem írtál semmi rosszat, csak ezeket én is tudtam. De köszi!

2016. dec. 12. 09:07
 6/36 xswerdy ***** válasza:
46%

nagy kérdés, hogy milyen az a "régi fajta fa ablak, igaz dupla" Ebbe nagyon sokminden belefér. 30 éve már voltak thermo üvegesek, amiben egybe van építve a két réteg. Persze még nincs a rétegek közt gáz, meg ma már 3 rétegű dívik, de ha netán ilyen, akkor azt még nem cserélném. Vannak aztán olyan ablakok, amik átalakíthatóak thermo üvegessé, az is megfontolandó.


De én is elég gyanúsnak tartom a padlásfödémet. Mondjuk egy sima üveggyapotot nem terítenék le, hanem olyan spéci padlás szigetelő lapot tennék, amitől járható marad a padlás.

2016. dec. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a nyílászárócsere a nyerő, meg a padlásszigetelés. Azt viszont nem értem, miért csak éjszakára fűtötök be a cserépkályhával. Oké, hogy macera, de egy jó cserépkályhával, ha megfelelően használják, egész nap lehet fűteni és nagyon takarékosan.
2016. dec. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
61%

Én azt javaslom, hogy reggel fűtsetek be abba a cserépkályhába, ahol napközben tartózkodtok,mert így nem kéne ott napközben sem gázt használni.

A felújítást a külső es a padlásszigeteléssel kezdeném, az ablakokat nem biztos hogy lecserélném, inkàbb felújítanám. Mi sajnos lecseréltünk két ablakot, a többit felújítotuk, üveget cseréltünk és jobbak mint az új.

2016. dec. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

4.-ik. Nekünk olyan ablakok vannak, pontosabban a hálóba és a nappaliba van 2db egyforma 180 széles és 150 magas, 3 szárnyú fa ablak amikbe az a sima vékony hagyományos üveg van. Nincs egybe építve, hanem külön tudom kinyitni a belső szárnyakat, majd utána a külső szárnyakat.


5.-ik azért csak este fűtők a kályhába mert reggel 6-tól este 17-ig dolgozok, így mikor hazamegyek 17-kor begyújtok és este 8-9-ig tüzelek folyamatosan kis lángon, így kb 18-19-től már le lehet húzni a konvektorokat tartalékra, mert reggel 8-9ig 24-25 fok van. A párom nem béna pláza cica aki nem tudna begyújtani, de én mondtam meg neki, hogy szó sem lehet róla. Anno a kishúgom mikor 1 éves volt és már négykézlábról kapaszkodva felállt, beletenyerelt a kályha vas ajtajába, és 5 centis hólyagok lettek a tenyerén, nem sok híja volt, hogy le kelljen nyúzni a bőrt. Ez annyira megmaradt bennem, hogy csak akkor mehet a kályha ha én is ott vagyok, és míg egyikünk ügyel a kicsire addig a másik dob a tűzre. Nincs az a gázszámla ami megérne egy hasonló esetet. Bele se tudok gondolni, mit érezhettek a szüleink mikor a húgommal ez megtörtént, pedig emlékszem rá, hogy ott volt mindenki, csak egy másodperc volt az egész

2016. dec. 12. 10:20
 10/36 anonim ***** válasza:
37%

Ha ennyiért veszed a fát, akkor drágábban fűtesz vele, mint gázzal. Mikor vettétek? Mert ha most, akkor az tiszta víz, TILOS vele fűteni, ha jót akarsz a pénztárcádnak és a kéménynek, kályhának.

Valóban a legegyszerűbb, hogy ha a padlást szigetelitek le 20-30 cm vastag üveggyapottal. Alá párazáró-, fölé pedig páraáteresztő fóliát kell tenni. Ez megvan maximum 200 ezerből, s ezt magatok is megtudjátok csinálni.

2016. dec. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!