Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Csúszni fogok a számlákkal....

Csúszni fogok a számlákkal. Milyen következménye lehet? (részletesen lent)

Figyelt kérdés
A víz éves elszámolás 34 ezer, január 15-i határidővel, a gáz 26 ezer, január 13-i határidővel. Valamelyiket biztos, hogy nem tudom ebben a hónapban befizetni, csak február elején. Vajon melyikkel járok jobban? Illetve kevésbé rosszul. Késedelmi kamat, felszólítás ilyesmi?

2017. jan. 8. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

A vízzel.mert teljesen nem zárják ki.


Legjobban viszont akkor, ha bemész és kéred a kétszeri befizetési lehetőséget.Szót lehet velük érteni.

2017. jan. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Egyiket se akarják majd elzárni ennyi késésnél. A neten szerintem megtudod nézni,hogy mire mennyit számolnak késedelmes fizetésnél.

De durván olyan 1000ft-al számolj.

2017. jan. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Ha kistelepülésen élsz, akkor először a vízszolgáltatóhoz menj be személyesen. Velük könnyebb egyezkedni. Ha látják a fizetési hajlandóságot, akkor nem fognak szemétkedni, hidd el.


A gázszolgáltatók kötöttebb szabályok szerint dolgoznak, de ott is van részletfizetés.


Nem te vagy az első, és nem is az utolsó, aki nem tudja rögtön kifizetni az éves elszámolásból adódó nagy különbséget.


Egyénként pedig állj át havi diktálásra, így nem fog meglepetés érni.

2017. jan. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
No para. Én rendszeresen szoktam késni a számláim befizetésével, de 2-3 hónapig biztos nincs különösebb következménye. Küldenek egy felszólító levelet egy új csekkel, ami már tartalmazza a felszólítás díját, majd bizonyos idő után kiküldik a késedelmi kamatot is külön csekken. 1-2 ezerrel megúszod.
2017. jan. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Igaza van az előzőnek, nálam is volt már csúszás, sőt olyan is, hogy elkallódott csekk, és csak kb. 3 hónap múlva jött ajánlott levél, hogy fizessem be.

1-2 hónap csúszás simán belefér, egy kis kamatot felszámolnak. A közüzemi szolgáltatók sok türelmi időt adnak. A telefon, internet, stb. azt gyorsan kikapcsolják, ha nem fizetsz.

2017. jan. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szoktam diktálni mindig mindent, vezettem mindig hogy mikor mennyit stb, de amióta majdnem egy éve hárman lettünk, valahogy elmaradtak ezek, hónapról hónapra mindig. Budapesten élünk, szerintem a vizet hagyom. Én is késtem már néhány napot párszor, de most minimum 2 hetet "tervezek" csúszni... :/ remélem nem lesz gond. Majd jobban odafigyelek.
2017. jan. 8. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!