Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Elektromos fűtést szeretnék...

Elektromos fűtést szeretnék az én számításom szerint pl 1500w adax vagy stiebel elton kb 15k lenne havonta?

Figyelt kérdés
35w/légm3 az átlagos ház fűtése az enyém jobb mint az átlag kb 30m3 a szobám az kb 1 kw(45ft) óránként az kb 30000ft /hó ha folyamatosan megy de a korszerú adax fűtőtest 1 percből 20mp-t megy,am a fal 65cm tömés és új ablak
2017. jan. 27. 19:43
 1/9 kovpet ***** válasza:
Ha ennyire tudni akarod, akkor csinálj hőszükséglet-számítást, abból kijön. Az előbb írtam, hogy sem a légköbméter, sem a készülék korszerűsége nem számít.
2017. jan. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 poiu ***** válasza:
Mi H-tarifás klímával fütünk. Nézz utána. Most egész télre fiizetünk annyit mint régen egy hónapban.
2017. jan. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocs, de a tömès fal az az átlagosnál sokkal rosszabb hőszigetelèsű, pontosabban rossz.
2017. jan. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
utolsó már bocs ezt honnan veszed?ha valamit nem tudsz akkor ne írd inkább le
2017. jan. 28. 04:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocs ez mért érték, de keress rá csak a hővezetési tényezőjére,(0,7-1,4 közötti) és hasonlítsad össze a hőszigetelő anyagokéval, vagy a mai téglával.

[link]

2017. jan. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
azta ezt nem is tudtam ez nagy szivás
2017. jan. 28. 18:52
 7/9 JulesM111 ***** válasza:
Jah hajrá elektromos fűtés :) Áramszolgáltató majd küld egy köszönő lapot...
2017. jan. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

MINDEN (azaz még a 6000 ft os kínai gyártmányú) fűtőtest amit digitális termosztát vezérel, az 1 percből annyit megy amennyit a hőveszteseség miatt a beállított hőmérésklet fenntartása igényel. Azaz ez az 1 percből 20 mp-t megy ez akkor érvényes ha SOHA nem kapcsolod ki, azaz nem kell a nagy lehülés miatt erőlködnie a paneloknak. Az adax nem korszerű, csak dizájnos. ennyi amit meg kell fizeni rajta.

Nekem van, azaz volt, de egy hét után visszavittem mert nem volt jó.

Gazdaságtalan. Bele van építve a termosztát, így kételen megmondani, hogy a szoba másik felében hány fok van.

Az a jó ha a fűtőtest az ablak alá kerül, bedugva egy rádió vezérelt aljzatba, és azt vezérli egy termosztát ami a szoba túlsó végében van.

És 2 kw alatt nem érdemes venni, mert mindegy hogy pl 20 m3 levegő 1 kw al való felfűtése 1 óra, vagy 20 m3 levegő 2 kw al való feltöltése 0,5 óra. a fogyasztás ugyan az, csak a hőérzeted jobb a nagyobb teljesítménnyel.

2018. nov. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 poiu ***** válasza:
Érdekes, hogy a klímára nem reagáltatok. Klímával lehet fűteni és mivel "tiszta" fűtés, az állam támogatja H tarifával október közepétől április közepéig. Hűteni vele drága, de fűteni olcsó.
2019. máj. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!