Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kikapcsolhatják a gázszolgálta...

Kikapcsolhatják a gázszolgáltatást?

Figyelt kérdés
Az elmúlt év márciusa óta egy m3 gázt el nem használtam, ott áll az órám ma is, ahol március 30-án, mivel életvitelszerűen ideiglenesen nem tartózkodom a lakásba, ennek ellenére a főgáz minden hónapban számlát küld, hiába írom nekik, hogy nem lakok ott, most ki akarnak kapcsolni. Mit fizessek ki amikor egy teafőzetnyi gázt nem használtam el???? Hol lehet feljelentést tenni ez ügyben?
2017. márc. 2. 20:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs miért feljelentést tenned....Van egy alapdíj,amit akkor is fizetni kell ha nem laksz ott,és 1m3 gázt sem használsz.
2017. márc. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az alapdíj oké, de a havi több 11 ezer Ft nem! Azt kértem tőlük, hogy nem lakom ott, nem számlázzanak gázt, az alapdíjat igen. Beküldtem az óraállás fotóját is. Erre most közlik, hogy mennyi tartozásom van és kikapcsolnak! Nem hiszem, hogy ez jogos!!!
2017. márc. 2. 21:10
 3/12 A kérdező kommentje:
Az alapdíj oké, de a havi több mint 11 ezer Ft nem! Azt kértem tőlük, hogy nem lakom ott, ne számlázzanak gázt, az alapdíjat igen. Beküldtem az óraállás fotóját is. Erre most közlik, hogy mennyi tartozásom van és kikapcsolnak! Nem hiszem, hogy ez jogos!!!
2017. márc. 2. 21:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Le kellett volna mondani az átalányt és atállni diktálásra.

Ha nem tetted, jogos a követelésük.

Nem jelenthetsz fel senkit.

2017. márc. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor kapcsoljanak ki, küldjenek letiltást, január óta tart a levelezgetés, és én egy éven át nem fogok kifizetni havi több mint 11 ezer Ft-ot, hogy utána visszafizessék.
2017. márc. 2. 21:37
 6/12 anonim ***** válasza:
Van róla valami bizonyítékod, hogy jelezted, nem tartózkodsz a lakásban és nem kérsz számlát, csak alapdíjat?
2017. márc. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Persze, január óta megy a levelezgetés, megírtam, hogy szüleim betegsége miatt nem tartózkodom a lakásomba, hanem azok vidéki házába élek és őket gondozom, a gázóráról fotót küldtem, és látható, hogy az óra ott áll, ahol március 10-én.
2017. márc. 2. 22:01
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Átalánydíj... Teljesen jogosan kapcsolhatják ki, ha nem fizeted.
2017. márc. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem stimmelnek a dátumok. Ha tavaly március óta nem használod a gázt, viszont a "levelezgetés" januártól megy, akkor mikor jelezted egyáltalán, hogy szüneteltetni akarod a gázszolgáltatást?
2017. márc. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos nem neked van igazad....az átalányt fizetni kell ha használod,ha nem. Ha nem használod akkor egyből be kellett volna menni (nem levelet írni januárba) és diktálósat kérni.
2017. márc. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!