Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy 4 szobás panellakásnak...

Virágnagy1 kérdése:

Egy 4 szobás panellakásnak mennyi télen a gázszámlája?

Figyelt kérdés
Nyílászárók újjak, azt nem tudom, hogy kívülről kapott-e szigetelést. Akár átalánydíjas, vagy havi bediktálós, mind a kettő variáció érekel.
2017. márc. 7. 22:13
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan, hogy hány nm, de szerintem nagyobb mint a tiétek, 4 szobás. Neked? Nálunk is házcirkó van/lesz. Az anyósomnál éreztem a távhőt, én megvoltam vele elégedve, nem fáztam. Most neki villany fűtése van, na az nagyon rossz. Mindig fázok nála.
2017. márc. 10. 20:53
 12/16 anonim válasza:
Az enyém 2 szobás. Néztünk olyan lakást is ahol elektromos fűtés volt(infrapanel)nagyon ránk akarták sózni hogy milyen jó meg gazdaságos persze a villyanyórát meg csak pörgeti ja és az 4 szobás lakás volt!!Nektek mennyi a közösköltség és mi van benne?
2017. márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
1000ft a közös költség, és egy sarpkülő garnitúra, és egy szekrénysor. A többi bútor nem kellett nekünk. Mi kedden költözünk. Ti?
2017. márc. 12. 07:20
 14/16 anonim válasza:
Mi jövőhét szombaton
2017. márc. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Na akkor az eredeti kérdés.......

Ha a házban kialakítottak lakásonként egyéni gáz fogyasztásmérőt,akkor lehetőség van gázcírkó használatára, de ehhez meg kell oldani a füstgáz elvezetést. halottam már olyan megoldásról, hogy az épület külső strangján csináltak épített kéményt, ami nem olcsó mulatság és kizárólag túlnyomásos zárt égésterű készülékeket engedélyeztek, ami érthető is. Ez járható út, de csak akor ha egyedi mérőóra van.

A villanyfűtésre visszatérve, az ellenállásos villanyfűtés és az infrafűtés sem használ környezeti hőt, vagyis a hatásfokuk megközelitőleg 100% körül van, de egész más elven működnek. A hagyományos ellenállásfűtés(olajkályha, fűtőszál)a levegőt melegíti fel, hőáramlás történik, a levegő kavarok a részecskék nekiütődnek a falnak és így melegít. Az Infra panel ellenben elektromágnesen sugárzással működik, nincs közvetlen kapcsolat a sugárzást kibocsájtó és elnyelő felület között, ezért sokan azt hiszik, hogy jobb a hatások pedig ez nem igaz. Az infra panel nem a levegőt melegíti, hanem közvetlenül azt a tárgyat amire irányítjuk, ezért érezzük sokkal intenzívebbnek a melegét(mint a napsütést), de ha lekapcsoljuk azonnal fázni kezdünk, nincs hőtartalék....olyan mint hideg időben napozni. Az infrafűtés magában nem elegendő, kiegészítő megoldásként ellenben jó megoldás tud lenni.

És akkor térjünk rá, hogy mi az a megoldás amit ki is lehet fizetni. Ami a környezeti energiát hasznosítja, aminek a hatásfoka 100% felett van. Ezek a napkollektor, hőszivattyú, napelem és még sorolhatnám. Mivel társasházban nincs korlátlan tetőfelület vagy saját kert így a hőszivattyú lehet a megfelelő megoldás. Ez egy spéci klíma, ami hűteni és fűteni is tud, mindezt nagyon jó hatásfokkal, a sima villanyfűtéshez képest 1/3 áron. AMi a hátránya, hogy némi zajjal jár együtt, mert a beltéri egység a levegőt fűti fel és ezért muszáj a levegőt átfúvatni a hőcserélőn. Kiépítése szakembert igényel, működtetéséhez sokkal kevesebb árm szükséges mint a hagyományos villany fűtéshez és ennek azért van nagy jelentősége mert legtöbb panelban jó ha 1*32A van, de legtöbb esetben csak 1*25A.

2017. márc. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Bocsi a sok elírásért csak siettem.... :)
2017. márc. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!