Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Van valamilyen hiteled?...

Van valamilyen hiteled? Mennyi fizetésből kell kigazdálkodnod?

Figyelt kérdés
Nem vagyok se bankár, se NAV, se semmi ilyesmi. Gépjárművet szeretnék vásárolni személyi kölcsönre és szeretném tudni, más hogy oldja meg a fizetésből. Nekem ami havi fix kiadás az az albérlet, telefonszámla meg ugye a kaja. Ez igy összesen kb 120eft es erre jönne még havi 28 pluszban. Nem tudom bele merjek-e vágni. Fizetésem valamivel több mint 200e.
2017. ápr. 14. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Azt hogy az autóhitelt SOHA!! nem vennék fel! Ez pont olyan mint hitelből nyaralni vagy karácsonyozni. 200ból össze lehet azért kaparni egy verdára ami jön-megy. Nagyobba meg kár beleülni a 1.5millás kocsira kiteszel majd 4et...
2017. ápr. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Avval is számolj. hogy egy autó havi 10000 ft költség, úgy hogy még egy kilométert sem mentél vele.

( súlyadó, műszaki vizsga,kötelező biztosítás, olaj, és szűrők cseréje, stb.

havi leosztásban ennyire jön ki...

2017. ápr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Bár nagyon csábító az autóhitel, nem szabad. Inkább buszoztam és kerékpároztam 3 évig még csak hogy ne hitelből kelljen autót vennem. Nagyon jó döntés volt...
2017. ápr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Nekem házra van hitelem, félévente félmilliót kell még törlesztenem másfél évig. De Angliában dolgozom, szóval ez igazából nem probléma, és még mellette élni is tudok (bár alapból nem vagyok nagy igényű).
2017. ápr. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mittudomain válasza:
84%

Én is azt a véleményt osztom, hogy autóra hitelt felvenni nem túl bölcs. A hitel lényege nem az lenne hogy azt is elköltsük ami nem a miénk hanem hogy a hitel segítségével olyasmiben fektessünk ami gyarapszik. Az autó nem ilyen.


Vegyél egy használt gépjárművet, műszakilag legyen rendben és számíts rá hogy el is kell tartani. Vizsgák, tankolás, adók, alkatrészek, javítások.

2017. ápr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kizárólag akkor javasolom a drága (újabb)autó megvételét hitelre, ha sokat használod,mert akkor behozhatja az árát.

A hitel törlesztő egy dolog, ehhez jön hozzá a kötelező biztosítás, A CASCO(mert ha sok hitelt veszel fel, akkor előírják és beleépítik a törlesztőbe),a súlyadó, az üzemanyag, az általános használatból adódó fenntartási költségek, rendkívüli költségek.

Ha használod is azt a kocsit, akkor havi 50000ft simán beleszaladhatsz.

2017. ápr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!