Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi fa fog kelleni?

Mennyi fa fog kelleni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom nehéz megmondani. De véleményetek szerint egy 60 nmes szigeteletlen ház fűtéséhez hány m3 fa kell? Kisbaba mellett a hideg napokon mindig kell fűteni, 21-22fokot szeretném megtartani. Vegyes tüzelésű kazánnal, 5 helyiség kifűtésére. A vásárolt ingatlanunk jellemzése a fentiek, és ez lesz (majd) az első telünk, nem tudom mennyi fával illdomos belekezdeni?! Szerintetek?
2017. jún. 25. 15:26
 1/7 anonim válasza:
Bár m3-ben kérted, én súlyt írok, mert mi mindig q-ra vesszük. 10q/hó simán elment, folytonos fűtés mellett. Csak fával szoktunk fűteni, egy kis kandallóval, a 70+ nm-es házat.
2017. jún. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyetek 10 erdei m3 kemény fát az biztosan elég lesz, legfeljebb ami marad az jó lesz jövőre.
2017. jún. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Sajnos vizes lesz a fa! Más fűtési mód nincs? Ha nincs, akkor vegyél barnaszenet!
2017. jún. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is erdei köböt ismerek csak. Szerintem 8 erdei köb elég. Nem fontos mindnek keményfának lenni. Ha tudsz szárazat vegyél itt ott árulnak előző évi vágást. Az évi vizes alig fog égni pláne ha közvetlen szezon előtt veszed csak sistereg a kazánba. Én kora tavasszal megveszem az erdőről a nyárfát az puha fa őszig megszárad. Kis akácot veszek hozzá rásegíteni ha nagyon hideg lenne. Az akác vizesen is ég.
2017. jún. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 5 erdei köb is elég lehet, de tényleg vegyél legalább 8-at, mert mit lehet tudni.

Amit télen veszel friss vágásút, az gyakorlatilag duplájába kerül, mert keveset fűt, el kell párologtatni a tűznek a vizet, ami sok hőt von el, ráadásul csupa kátrány lesz tőle a kazánod.


Ha most (mielőbb) megveszed, és összehasogatva tárolod tető alatt, ahol jól járja a levegő, akkor nagyjából még ki tud száradni augusztus végéig, szeptember legelejéig. A két legszárazabb hónap még hátravan.

Akkor vidd olyan helyre, ahol nem éri a kinti párás levegő, mert visszaszedi a nedvességet.

Augusztus végére a téli vágású, fedél alatt tárolt hasogatott fa nedvességtartalma jó esetben lemehet 20 %-ra, de ha kint hagyod, akkor karácsonyra visszamehet 25-30 %-ra, ami pénzbe kerül.

2017. jún. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kb 6 sima köbm.fa van ami több mint 2 éve szárad, tető alatt. Most vettem hozzá 8at. És még tervezek további 4et.csak nem tudom elég lesz ez így? Tehát összesen kb 18 sima köbméter! Szerintetek?
2017. jún. 25. 19:48
 7/7 anonim ***** válasza:

A sima köbmétert osztani kell 1,7-tel, s úgy jön ki, hogy hány erdeiről beszélünk, vagy pedig az erdeit szorozni.


Tehát van 3,5 köbméter csontszáraz fád. Keményfa?

Amit most vettél, azt minél gyorsabban szellős, száraz helyre tárold be! A 3,5 köbméter legalább december 31-ig elég lesz. Tehát lesz fél éve száradni a fának. Akác?

2017. jún. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!