Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázóra cserénél kinek kell...

Gázóra cserénél kinek kell jelen lennie, a lakás tulajdonosának, vagy az albérlőnek?

Figyelt kérdés
2017 július 1-től albérletbe adtuk édesanyám lakását.A gázszolgáltatást átirattuk az albérlő nevére, még junius végén, bár erről még nem kaptunk hivatalos értesítést.Most kaptunk egy levelet, hogy jönnek lecserélik a gázórát.Kérdésem: édesanyámnak ott kell lennie, vagy elég ha az albérlő jelen van.

2017. aug. 25. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor albiba laktunk és cserélték a gáz órát meg a vízórát is akkor mi voltunk, a tulajnak eszébe se jutott ,hogy ő vegyen ki azokra a napokra szabadságot
2017. aug. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2017. aug. 25. 15:13
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

Hát én nem tudom hogy is van ez.Közművek órái mindig a tulaj nevén vannak .Ezek átirásához adás vételi szerződés kell,és még a régi tulajnak is ott kell lenni .

Szerintem itt az ügyintéző hibázott nem véletlen hogy nem kaptál értesitést .

Az óra lecserélése nem tartozik az ügyhöz .Valakinek ott kell lenni,mert a munkalapot alá kell írni.Azon szerepel a levett óra száma ,fogyasztás mérő állása .Az újan feltettnél ,színtén ez.Mindenről fénykép felvételek készülnek .

Gázóra átirásnál,ha megtörtént a papir munka ,levélben közlik mikor jönnek megszemlézni a mérőt .A villanynál is ez van.Nálunk így történt 2 hete. (FÖGÁZ,EON )

2017. aug. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a kérdés nagyon egyszerű. Az órát (hacsak nem a lakáson belül van), le fogják cserélni, akár van ott valaki, akár nincs. Utóbbi esetben viszont sehogy sem tudod megakadályozni, hogy véletlenül karcokat találjanak az órán és utána néhány százezres bírsággal lepjenek meg. Ezt kifizetni nyilván nem a tulajdonos fogja, hiszen ti laktok ott. Szerintem a te érdeked, hogy jelen légy, akár ott van a tulajdonos, akár nincs.
2017. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Laktam már több helyen is albérletben. Mindig át lett iratva a közüzemi szolgáltatás, ami korábban az előző bérlő nevén volt. Ugye itt nem volt adás-vételi, de átírták. Volt olyan is, hogy az előző lakók tartozással léptek le, így addig nem írták át a nevünkre, amíg a tulaj ki mem fizette a tartozást. Szóval nem csak tulajdonos nevén lehet közüzemi szolgáltatás.

Az órát meg szerintem kicserélik akkor is, ha nincs ott anyukád. Laktam már önkormányzati tulajdonú lakásban, ott jött egy levél, hogy kicserélik a vízórát és a tulajnak kell kifizetnie. Mikor szóltunk, hogy nem vagyunk tulajdonosok, csak bérlők, akkor már olyan levelet küldtek, amiben valahogy azt fogalmazták meg, hogy akkor is minket terhel a csere díja. Érdekes, hogy lakógyűlésre nem mehettünk, nem dönthettünk, mert csak bérlők voltunk, de ha fizetni kellett, akkor tulajnak számítottunk.

2017. aug. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönm szépen mindenkinek a válaszát!
2017. aug. 27. 17:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Igazából őket elsősorban csak az érdekli,hogy végre tudják hajtani az óracserét. Az,hogy ki teszi ezt lehetővé már kevésbé lényeges. Jogilag a tulajdonosnak vagy meghatalmazottnak kellene ott lennie és elismernie,hogy minden szép és jó,de ezen nem szoktak háborogni. Másfelől ha átírattátok kérdés,hogy hogyan írattátok át. Tulajként lettek bejegyezve az albérlők? Akkor nyilván eleve őket keresnék meg. Ha meg bérlőként/fogyasztóként ,akkor is van aláírási joguk.


Más kérdés amit előttem is írtak,hogy mégis csak a ti tulajdonotok a lakás és a szolgáltatás is. A bérlőket nem fogja érdekelni,ha esetleg valami történik a mérővel vagy egyebek és mondjuk fizetned kell majd a tíz vagy százezreket. Ha meg tartozás miatt lekötik majd a szolgáltatást akkor amiatt meg nyilván neked fog fájni a fejed.

2017. dec. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!