Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakás eladásánál, a szerződés...

Lakás eladásánál, a szerződés aláírásánál jelen lehetek?

Figyelt kérdés
Feleségem tulajdonában vadan egy negyed lakás ami eladásra kerül, külföldön élünk így meghatalmaz egy másik tulajdonost a későbbi szerződés aláírásához. Jelen lehetek én a férje úgy ha az én bankszámlámat fogja megadni az utaláshoz?
2016. máj. 9. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a szerződést aláíróknak nincs ellene kifogása, akkor igen, de minek, mert beleszólásod nincs semmiben.
2016. máj. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért mert az én számlaszámomat adja meg, meg mert mondjuk a feleségem úgy akarja.gondolom nekem is alá kell írnom valamit hiszen az én számlára érkezik a pénz..
2016. máj. 9. 23:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Neked nem kell aláírni semmit, csak a tulajdonosoknak és az ügyvédnek. Ha házasok vagytok, akkor meg úgyis közös a számla.

Kérdezzétek meg az ügyvédet előtte.

De ha úgyis menni akarsz, akkor miért nem téged hatalmaz meg?

2016. máj. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert nem vagyok tulajdonos és külföldön élünk szóval nem is leszünk jelen az eladásnál.
2016. máj. 10. 01:54
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Te akarnád megszámolni a pénzt, nem?:-)
2016. máj. 10. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Neked nem kell aláírni semmit, csak a feleségednek (vagy jelen esetben a meghatalmazottjának), hogy a te bankszámládra érkező összeget saját kezeihez kapottként tekinti.


Így neked jelen lenned nem kell, de éppen ott lehetsz ha akarsz. Egyébként miért nem téged hatalmaz meg a feleséged?

2016. máj. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ott írtam kettővel feljebb :)
2016. máj. 11. 04:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!