Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ősszel megéri klímával fűteni?

Ősszel megéri klímával fűteni?

Figyelt kérdés
Gazdaságosabb,mint gáz?Van most már két klímám,nyáron hűtöttem,de ugye lehet vele fűteni is.
2017. szept. 23. 09:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézd meg a klíma adatlapján a SCOP értéket, az mutatja a fűtés hatásfokát. Minnél nagyobb, annál jobb. SCOP = 1 lenne a sima villanymelegítő, egy felső kategóriás Daikinnál ez 5-6 közt van, azzal amíg nincs nagy hideg kinnt kb a cirkó feléből lehet fűteni. De romlik a hatásfok, ha kinnt nagy hideg van
2017. szept. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én jövőre köttetek be klímát, a gyűjtést már végül is el is kezdtem.


Ezt néztem ki:

[link]


Hűtőteljesítmény: 2600W, Fűtőteljesítmény: 2930W

SEER: 6,9 (A++ energiaosztály), SCOP: 4,1 (A+ energiaosztály)

Méret (szxmaxm): (beltéri egység): 715x250x188 mm, (kültéri egység): 770x555x300mm

Működési tartomány (hűtés): -15°C - 50°C, Működési tartomány (fűtés): -15°C - 30°C


Azt olvastam hogy egy 3.9KW-os fűtőteljesítményű klímánál a tényleges fogyasztás csupán 1KW! Ha ez így van az nagyon jó!


Inverteres klíma, ez aszt jelenti hogy a külső levegőnek lényegébe hasznosítja a "melegét" (lásd hőszivattyú!) vhogy képes kivonni még ha mínuszok is vannak abból a meleget.


Nyilván ez több folyamaton megy át de ez nem miránk tartozik. :)

2017. szept. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!