Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ti már begyujtottatok kazánban...

Ti már begyujtottatok kazánban, kandallóban?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor mikor fogtok? Ha igen akkor mióta tüzeltek?

2017. szept. 25. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sajnos 5 napja kazánnal melegítek 19 órától , néha rakok rá 50 cfokig . Egyre hamarabb van kemény ősz , tavaly csak október elején fűtöttem .
2017. szept. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ilyeneim nincsenek, egyszerű elektromos eszközökkel fűtök (ha egy kis pénzem lenne, vennék egy jó klímát, eh), de még nincs rá szükség. Talán majd egy hónap múlva, drukkolok a jó időnek, a nyár túl meleg, de az őszi jó idő igen alkalmas sok mindenre :)
2017. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem, mert még nem fázunk és az évszaknak megfelelően öltözünk, otthon is.

Pulcsi, vastagabb zokni, melegebb nadrág.

Ősz van, őszi ruhatár.

Csak a fürdőben melegítünk be a fürdéshez.

Szeretnénk kihúzni október közepéig, vagy az időjárástól függően még tovább.

2017. szept. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2. voltam, megnéztem az előző éveket. Október huszonvalahanyadikán szoktunk befűteni, egyszer novemberig is összejött, ez ugyebár időjárásfüggő.

Október közepén már 20 Celsius-fok alá esik a ház nagyobb részében a hőmérséklet, akkor már nem tart sokáig, hogy fázni kezdjünk.

Jelenleg még csak ritkán kell egy vékony kardigán s még csak nemrég gondolkodom vastagabb, nem nyári zoknikban (most épp vékony van rajtam). Nekem természetes, hogy ilyenkor máshogy öltözködöm bentre.

2017. szept. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Még nem kapcsoltuk be a kazánt, viszonylag jó idő van, de szerintem 1-2 hét, és be lesz kapcsolva.Ma pl. rövid ujjúban cigiztem a teraszon.

Öltözködésben télen sem szoktunk változtatni, kényelmesen, lazán vagyunk, sőt az ablakok bukóra vannak nyitva télen is.Így szoktuk meg.

De mondom, tuti hogy 1-2 hét, és indul a gázkazán.

2017. szept. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mi is csak ha sok ruha van és nincs kint jóidő akkor pirítunk be, egyébként nem!
2017. szept. 26. 07:49
 7/12 anonim ***** válasza:

Fűtünk már hetek óta. 22 fokra van beállítva a termosztát, mostanában elég gyakran ment ez alá a hőmérséklet, szóval bekapcsolt a fűtés, és a kandallóba is begyújtunk esténként.

Mi nem szeretünk több réteg ruhában lenni itthon, kényelmetlen.

2017. szept. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

#7

Kedves 7-es, senki nem azért van otthon pulcsiban, mert ez a heppje, hanem mert kénytelen spórolni.

Én is igyekszem kitolni az időt a fűtéssel, mert nekem kevésbé kényelmetlen melegebben felöltözni, mint a számlát nem befizetni és részletfizetésért kuncsorogni a szezon végén.

2017. szept. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

Nem értek egyet a nyakig felöltözöm dologgal, de a férjem sem.Nem azért dolgozunk/élünk, hogy a kényelmes otthonunkban fagyoskodjunk.

Télen-nyáron meztelen alszunk, mert így szoktuk meg, lazán öltözünk itthon, kényelmesen.

120 négyzetméteres ház, gázkazán van, de van vegyestüzelésű is, nem használjuk.Menne a franc ki fát vágni, pakolgatni, ég tudja mit csinálni.Ha adottak a körülmények, miért ne érezzük magunkat kényelmesen.Igen, jön mindenkinek az elszámoló számla, de ezzel tisztába is van minden ember, nagyjából tudja, milyen összegre számíthat.

2017. szept. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Fura, nekem nem kényelmetlen felvenni egy pulcsit, sőt, szeretem a puha, kellemes anyagot, ami körülölel :)

Amikor kint hideg van, teljesen aberrált lenne számomra meztelenkedni a hőségben, amit egyesek tesznek (nem az itt írókra gondolok, az ő körülményeikről mit sem tudok, amúgy pedig semmi gond, ha valaki a hőséget szereti, nem vagyunk egyformák), igazából roppant kényelmetlen és kellemetlen lenne. A téli ideális hőmérsékletem alsó határára lőjük be a házat, ez szerintem teljesen OK.

Miért fagyoskodnék? Nem arról van szó, hogy nem fűtök, hanem hogy annyit fűtök, hogy pulóverben ideális, kellemes legyen. Azért is baj lenne, ha pulóveres időt csinálnék, mert akkor csak nyitott ablakkal tudnék edzeni s a hosszas levegőkeveredésben én megfázom (semmi más esetben nem, amivel eddig találkoztam, de erre érzékeny vagyok).

Meleget könnyű csinálni, hideget szerintem nehéz. A szellőztetés rövidtávon még ér valamit (kell is edzés előtt), de pazarolni nem akarok azzal, hogy órákig nyitott ablakot tartok télen.


Meztelenül aludni 18 fokban is lehet, max. több pléd kell. A párom meztelenül alszik, néha 5-6-tal, én csak kánikulában alszom egy bugyiban, ami nem jó, mert felöltözve szeretek aludni.


Akárhogyan is, most még meleg van a házban s ez bizonyára még hetekig így lesz. Váltogatok könnyű, puha kardigánom, pólók és ujjatlanok között (ez utóbbi csak ha megjöttem a sétából és melegem van).

A pontos melegigényem folyamatosan változik, nem tudom lekövetni fűtéssel, a házam hőmérséklete nagyon lassan változik, legalábbis lefelé. 25 fokot könnyen tudnék csinálni, ha akarnék, de már 23-ban is haldoklom télen.


Nem egyezhetünk meg abban,. hogy mások vagyunk, más szempontokkal? :) Nem feltétlenül spórolás miatt nem fűt valaki 22-23 fokra... S aki amiatt, annak is lehet igaza ebben, igyekszik a maga számára legjobb megoldást megtalálni.

2017. szept. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!