Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kapott még valaki rekord...

Kapott még valaki rekord FŐGÁZ zárószámlát? 3 emberbek 75000 lett. Néha én is otthon voltam, de egy hónapban 2napot kb. Nénikémnek 77000 nagyapámnak egymagára mikornsokszor fával fűt 105000ft.

Figyelt kérdés
Azt mondta a főgáz, hogy alacsony becsléssel számoltak és így jött ki, mert hogy 2000 m3 es túlfogyasztás volt. De kérdem én nagyapám, hogy fogyaszthatott ezek szerint egyedül többet, mint anyukámék hárman. Nem tudom elképzelni,hogy sz*rrá fűtötte a lakást. Apa kérdezett másokat és ők is nagyon sokat fizetnek. Nem érzem a rezsicsökkentést.
2017. okt. 5. 09:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásért, javítani akartam, de már kikerült a kérdés.
2017. okt. 5. 09:25
 2/7 anonim válasza:
0%
A Fõgázzal tisztázzátok ezt, ez itt nem a Facebook.
2017. okt. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

A köbméternek semmi köze a rezsicsökkentéshez, ne keverd ide!

Simán lehetett, hogy nagyapád többet használt, idős, érszűkületes ember, jobban fázik.

Az én apám a központi fűtéses lakásban sapkában, irhamellényben nézte a tévét, holott mindenki rövid ujjú pólóban volt.

Teljesen mindegy egyébként, hogy hányan vannak egy lakásban, nem az a lényeg, hanem mekkora területen (légköbméter) és mennyire fázósak.

Az elmúlt télen nekünk is több volt a gázszámlánk, mert hidegebb volt mint előtte, de számítottunk is rá, ezért menet közben megemeltettük az átalányunkat, amit az előző időszak alapján számoltak ki. Nem is kellett nagyon ráfizetnünk, talán csak 5-6ezer Ft-ot.

Nem a végszámlakor kell sopánkodni, hanem havonta figyelni a gázórát és akkor nem ér meglepetés!

2017. okt. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2017. okt. 5. 12:08
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Ahogy írták..nem mind1,hogy valaki 40m2-t fűt vagy 140m2-t és ahogy az se,hogy pl 140m2-en van mondjuk egy gázkazán vagy van 8-9 konvektor. Az se mind1,hogy szigetelt jó házról beszélünk vagy egy régi házról ami nincs szigetelve,a csukott ablakok ellenére is marha jól átszellőzik a ház stb

pl 20 fokra ugyan annyiba kerül felfűteni a házat 1 főre mint 15 főre.

Én pl 19 fokba nagyon jól érzem magam,nem fűtjük többre a házat, ellentétbe anyukámmal aki állandóan poklot csinált a házból és öröm volt elköltözni.. éjjel nappal 24 foknál kevesebb nem volt és még így is fázott.

Én mindig csodálkozok azon mikor jönnek a kérdések,hogy jaj jesszus jött 80-200ezres számla az éves leolvasás után és jaj nem tudom fizetni stb stb hiszen olyan marha váratlan volt....ha valaki veszi arra a fáradságot,hogy legalább 2 havonta ránézzen már az órára és szépen túl nagy tudást nem igénylően kiszámolja,hogy az eddig befizetett alapján szuper jó áll egy 6000-res óraálláshoz,de neki éppenséggel már 8000 amit az órája mutat és még van 4 hónap a leolvasásig és éppen fűtésszezon van akkor nem legyint egyet hanem mondjuk azt a kicsike átalányát felemelteti úgy rendesen,hogy a fűtés ellenére is csökkenjen az a fogyasztás ami ott lóg a levegőbe és akkor utána majd kap egy pl 40ezres különbözetet a 200 helyett.

De sokan átalány mellett arra nem veszik a fáradságot,hogy legalább évente egyszer rá nézzenek hát még akkor 2-3 havonta vagy fűtési időszakba havonta..

Nálunk mindig januárba van az éves leolvasás ,soha nem aggódtam,minden hónapba tisztába vagyok azzal,hogy állunk.

2017. okt. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

Off...

A főgáz drágábban számláz valamiért...

Épp ma néztem az első számlát,amikor dégázos voltam,102~103 ra jött ki a m3 ár,most 110-nél is több...

Valamint a fűtőérték ezeknél magasabb lett egyből(no,nem...csak a számlán)!


"nemzeti" tetű banda!

2017. okt. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%

Jól írja a # 3, a tavalyi tél extrém hideg volt, a '80-as években volt utoljára ilyen.

Tehát a más évekhez képest magasabb fogyasztás mindenkinél megvolt nagyjából.

Lakástól függ, hogy mennyivel lett több.

Nagyapád meg talán tavaly azért is használt több gázt, mert kevesebb fát tüzelt el, mint az előző években, ezt mi nem tudhatjuk.

2017. okt. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!