Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Fabrikettel illetve napraforgó...

Fabrikettel illetve napraforgóhéj brikettel milyen tapasztalatotok van?

Figyelt kérdés
Ujsághirdetésekben lehet látni, hogy a hagyományos tüzifán kívül fabrikettet is lehet rendelni, ami fahulladékból van összeopréselve talán valamilyen kötőanyaggal. Ennek előnye, hogy ugye nem kell fűrészeltetni, valamint száraz, magyarán "konyhakész", mehet a kályhába. Érdemes ilyet rendelni tüzifa helyett? Jó tüze van a kályhában? Mi a helyzet a napraforgómag héj brikettel? Ilyet is láttam már hirdetésben.

2017. nov. 20. 02:48
 1/2 vatafak ***** válasza:
egy évtizede fűtök fabrikettel, kiváló és kényelmes. a nem lopott fához képest nem is drágább. a szotyibrikettet is kipróbáltam de az nem az igazi (sokkal több a hamuja pl) , csak addig érte meg amíg olcsóbb volt a bükk-tölgy brikettnél. sajna egyre több a sz@r minőségű brikett úgyhogy próbavásárlás erősen javallt.
2017. nov. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első tudsz ajánlani jót? Akár privátban is jó.

Mi tavaly viszonylag sokat használtunk. Sokkal jobb mint a fa. Hogy mi éri meg abba nem megyek bele, mert iszonyú nehéz mérni (pont ugyanolyan külső és belső hőmérséklet pont ugyanannyi ideig úgyse lesz)

A fához képest sokkal kényelmesebb, komfortosabb:

Este raktam rá, reggel még újra gyújtás nélkül tudtam újra rakni.


Jó tüze nincs. Ha van akkor rosszul csinálod. Ez nem lángol hanem izzik, parázslik órákon keresztül. Máshogy kell vele fűteni.

2017. nov. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!