Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Távfűtéses lakásról mi a...

Távfűtéses lakásról mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Most költöznénk egy kb 50m2-es lakásba, és általában ez a probléma. Tényleg olyan borzasztó drága??

2014. júl. 4. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
igen, nagyon drága és sokszor nem is fűtenek rendesen de a pénz elkérik érte rendesen
2014. júl. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A távfűtésen vannak a legnagyobb átverések, különösen, ha a házkezelőség nem áll a feladata magaslatán. Mert az teszi ki a rezsi döntő részét és nincsen rá nagy befolyásod.
2014. júl. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Én pl csak hallottam, hogy ilyenbe nem érdemes költözni, mert nagyon nagy a rezsi, és tényleg nincs meg rá a 100%, hogy nem átverés.
2014. júl. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Változó, hogy az adott helyen mi a helyzet, én leginkább azt utálom, amikor túlfűtenek, mert akkor nyitott ablaknál kell aludnom télen és megfázom (máskor sosem fázom meg), persze az energiapocsékolás is nagyon zavar, nemcsak az anyagiak miatt, de nyilván az is roppant fontos tényező.

Van, ahol remekül leszigetelték a házat, de a távfűtés ugyanolyan maradt, állandóan nyitva van az ablak egész télen, mert máshogy nem lehet kibírni. A szolgáltatónak így jó, úgyhogy az ember fizethet feleslegesen. Azt nem tudom, mennyit, annyira nem horribilis, de akkor is több, mint amennyi hőre szükség van :(

2014. júl. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, ti hol éltek, de mi pl. albérletként csak és kizárólag távfűtéses helyet néztünk.

Sokkal olcsóbb, mint a gáz, vagy bármelyik másik fűtéstípus. Ugyanazon lakásban a távhő 25.000 per hó, míg ez gázzal 60-ból jönne ki. Nem átalányt mondok, hanem a tényleges fogyasztást. Jelenleg egy 63 nm-es albérletben vagyunk, távhővel. Egyébként itt meg is kérdezném, hogy nekik mi teszi ki a nagy részét TÉLEN a rezsinek? Mert ha nem a fűtés, akkor sanszos, hogy nincs is fűtés kb.

Nálunk teljesen normálisan fűtenek, bár igaz, van amikor icipicit (1-2 fok) túllőnek a célon, de még abban is lehet pihenni. Itt este nyolc körül megszűnik a fűtés, és reggel kapcsolják be öt körül, tehát éjszaka nagyon jó idő van. Reggel pedig egy viszonylag langyos-meleg szobában kelsz fel, így nem fázol meg.

Igazából szerintem városfüggő, hogy hol milyen a szolgáltatás. Győrben szerintem nagyon jó. A második távhős albérletünk, a város tök más részén, és tökéletesen elégedett vagyok, elégedettek vagyunk vele.


Egyébként távhőből is létezik szabályozható rendszer, ott természetesen fogyasztás-arányosan fizetsz. Bár a java igaz, hogy nem szabályozható.

2014. júl. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!