Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit lehet tenni ha indokolatla...

Mit lehet tenni ha indokolatlanul nagy a villanyszámla?

Figyelt kérdés
Tavalyi évben 3000ft volt az átalányunk, ezért év végén jött 250.000ft végelszámolás. Ez eddig oké. Fel emelték a havi átalányt 24000ft-ra. Ez is oké. Idén fizettük rendesen a részletet, meg a havi átalányt is, nem fogyasztottunk többet semmiképp mint tavaly, és most jött 290.000 végelszámolás. Ez érthetetlen. A villanyóra nem megy magától ha nincs semmi áram alatt. Ez a 290.000 ft teljesen abszurd. Az e-on így hogy nem pörög magától az óra, nem nézi el, vagy nem tud mit csinálni. Akkor mindenképp bíróság lesz?

2017. dec. 26. 15:30
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
19:12 Nem értem miért beszélsz ilyen fellengzősen. Hisz az egyetlen aki képtelenségeket ír az te vagy. Nagynéném házát örököltem halála után nem volt fogyasztás. Igaz ez konkrétan a gázzal történt nem a villannyal. Pedig előtte se volt egy egetverő fogyasztása egy darab konvektorral szigorúan hármason. Fizetett vagy hatezret havonta télen tíz éve. Majd meghalt. Én örököltem a közműveket magamra irattam. Az öreg házat elkeztem újítgatni bővíteni. Benne még nem laktam. Következő fűtésszezon végén már jöttek is a gázszolgáltatótól ellenőrzésre. Megnézték nem e lett átkötve az óra mivel nem volt fogyasztás.
2017. dec. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
45%

ellenőrzések mindig vannak, ezt el kell fogadni.

ezek vagy szúrópróba-szerűek, vagy a nagyon kiugróakat nézik meg.

szerintem ez így korrekt.

nagyon sokan lopják az áramot, amit tulajdonképpen te és én fizuetünk meg.

ahogy a buszon bliccelők helyett is te veszel bérletet.

szóval ha nincs vaj a füled mögött, akkor ne okozzon problémát, hogy ellenőriznek, sőt örülni kell neki, hogy ezzel is foglalkoznak és próbálják felderíteni az ilyen eseteket.


a vezérelt mérőt jó is, hogy így kezelik.

a jogszabály szerint erről csak olyat lehet működtetni, ami nem dugaszolható, azaz pl egy hőtárolós kályha, vagy a villanybojler.

nem az, hogy kiépíted a belső hálózatot úgy, hogy van bent egy konnektor, amiről az ilyen nagyobb dolgok mennek, mint az olajradiátor, és az a vezérelt mérőt pörgeti meg.

ez jogtalan, és aki ilyet tesz, azt büntessék is meg.

ezek, akik így manipulálják a fogyasztásukat, így kevesebbet fizetnek az áramért, mint te.

gondolom, ennek nem örülsz.

ez egy szolgáltatás, ráadásul hatósági áras, nem piaci alku kérdése 1 kWh ára.


a kérdező időközben jól eltűnt, de hátha előkerül még.

2017. dec. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Esetleg nem kerültek át dolgok vezérelt áramról nappalira? Villanyradiátor, bojler?
2017. dec. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
31%

19:12


"nem a többi fogyasztóéhoz viszonyít, ember! :D :D :D

A nagy testvér figyel, mi?"

A TE!!! korábbi fogyasztásodhoz viszonyít, ezzel neked segít!

A 8 gyerekes Lakatos család fogyasztását senki sem fogja összehasonlítani az egyedül élő nyugdíjas Marika néni fogyasztásával!

Ne nevettesd már ki magad ennél jobban!"


Sajnos te nevetteted ki magadat a szánalmas, hozzá nem értő, agresszív és bunkó válaszaiddal!!

Te is elolvashatnád a saját vill.számládon -ha tudnál olvasni- de segítek.


Szó szerinti idézet az éves vill.számlám hátuljáról:

Az ön energia felhasználása az átlagos lakossági fogyasztáshoz képest: 24 órás ...%, Vezérelt: ...%


Tehát 19:12-es mostantól neked: pssszzzt a neved, csak oroszul!

2017. dec. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%

Anyám... komolyan ennyire sötét vagy?


Szeretem, mikor egy ilyen oldalon kioktatnak a munkámmal kapcsolatban. :)


Nem, nem fogok belemenni ennél jobban, úgysem értenéd meg, ha eddig nem sikerült értelmezni.

2017. dec. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
30%

Utolsó!


Különösen sötét és agresszív vagy.

Gyaníthatóan azért vagy egy ilyen kérdéstől ennyire ideges és idegbeteg, mert vaj van a füled mögött és rettegsz attól, hogy az ELMŰ rátalál a kis otthoni "ügyeskedésedre".

Majd megnézünk a TV Híradóban.

Úgy tűnik, hogy a kérdező sem véletlenül tűnt el a vill.óramágnesezési cikk belinkelése után.

(Lehet, hogy talált-süllyedt?!)

2017. dec. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"Szeretem, mikor egy ilyen oldalon kioktatnak a munkámmal kapcsolatban"

Mi a munkád? A kötözködés?!

Mert nyóóc általánossal nem lehet valódi szakmád!

2017. dec. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Mint írtam, energiaszolgáltatónál dolgozom, de nem vagy te senki, hogy bizonyítanom kelljen feléd az igazam.

Ha egy picit magadba néznél, látnád, hogy te kötsz bele még az élő fába is, mert úgyis csak neked lehet igazad. Nem baj, hogy nincs, de akkor is.

2017. dec. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Na, nem csak én látlak sötétnek...


Arra visszatérve, hogy egy lakáseladás után kimentek ellenőrizni...

Jelzem neked, hogy MINDEN átírás után van ellenőrzés!

Ez a ti érdeketek is, és a visszaélléseket is meg lehet előzni.

Nem gyanusít meg senki senkit áramlopással, de mindegy, úgysem érted meg.

2017. dec. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"Mint írtam, energiaszolgáltatónál dolgozom"


Hja! Sepred az udvart!

2017. dec. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!