Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Most költözünk össze a páromma...

Most költözünk össze a párommal egy 53 nm2-es,3,5 m-es belmagasságú lakásba. A havi 35 ezer forint rezsire elkért pénz az reális? Ebben benne van a víz, gáz, villany, közös költség és a szemétdíj is.

Figyelt kérdés

2018. jan. 9. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kb 32-40 a realitás.
2018. jan. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Reális.

De simán megkérheted a tulajt (gondolom albérletről van szó) hogy mutassa meg a számlákat. Abból láthatod, hogy mennyi átlagfogyasztás van beállítva.

Figyelgesd a mérőket, hogy Ti mennyit fogyasztotok, mert annak költségét a későbbiekben lehet csökkenteni, mert lehet, hogy aki előttetek lakott ott havi 10 m3 vizet használt, de Ti csak 5-öt fogtok, akkor legkésőbb az éves olvasásnál lehet automatikusan csökkenti a szolgáltató. Ugyanez igaz a villanyra és a gázra is.

Persze hamarabb is, csak azt a tulajnak kell bejelenteni.

Ha már a hónapok alatt kialakult a közös bizalom a tulajjal, akkor kérhetitek diktálósra is az órákat.

A közös ktsg összegéről érdeklődhetsz egy szomszédtól is. A közös ktsg tartalmazza a lépcsőház takarítását (ha nem a lakók végzik), a lépcsőház világítását, szemétdíjat.

2018. jan. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
na ilyen lakasba soha nem koltoznel ahol a tulaj mondja meg mennyi a rezsi, fizessetek annyit amennyit fogyasztotok, pofon egyszeru kiszamolni, a mi rezsink igaz kisebb lakasban 15E telen es 11-12E nyaron
2018. jan. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3. Na, akkor keresgélhetnél magadnak albit, mert mindenhol így megy.

Mi negyven-x négyzetméterre fizetünk 30.000 Ft-ot.

2018. jan. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Reális ár, sőt, olcsó is.

Most már házban élek, de diákkoromban egy ugyanekkora, de normál belmagasságú lakásban éltünk ketten, tehát kb. 1 méterrel alacsonyabb volt. 15.000 minden hónapban megvolt a számla fejenként (tehát 30 össz), télen a fűtés miatt sokszor 40-45.000 volt a végösszeg kettőnknek.

És ez bizony 8 éve volt, azóta jelentősen emelkedtek az árak.

Szóval szerintem olcsó is.

2018. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
U.i: mi kaptuk kézbe a számlákat, nem a tulaj, tehát ezek a tényleges árak voltak.
2018. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Terveztem is minden hónapban elkérni a számlák másolatát, hogy tényleg lássuk, mennyit fogyasztunk. De ahogy így olvasgattam, 2 főre egy ekkora lakás mindennel együtt kb. ennyire jön ki, de természetesen függ a fűtés technológiájától, stb. Ott központi fűtés van villanybojleres megoldással, de elvileg most akarja majd a tulaj lecserélni kondenzációs kazánra. Nem tudom hogy az utóbbi mérsékelni fogja-e a fogyasztás árát.
2018. jan. 9. 12:52
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi lakásunk 53 m2-es panel, Bp. XlX. kerület, Kispesten.

Éppen a napokban számoltam ki a havi átlag rezsit.

39.208 Ft-ra jött ki átlagban 1 hónapra. Ebben minden benne van.

És a ház nem panelprogramos, nincs körbe szigetelve. Szerintem reális az a 35 ezer Ft nálatok is.

2018. jan. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!