Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hallott valaki arról, hogy a...

Gyula1971 kérdése:

Hallott valaki arról, hogy a régi 1980-as években létesített épületeknél kötelező lesz az aluminium kábeleket rézre cserélni a falban, mert különben kikapcsolják a villanyt?

Figyelt kérdés

Ez kamu?



Volt egyeset,hogy egy ügyfél erről kapott levelet,hogy cserélje le a vezetékeket a falban. Vagy ez csak akkor van,ha valami hiba volt az épületben korábban?


2018. jan. 29. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Vak lárma .A szolgáltatót nem érdekli miből van a vezeték,

lehet akár aranyból is .

2018. jan. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Ha új építésű ház,vagy a villany kikapcsolása miatt kéred a visszakapcsolást,kor igen is megnézik,hogy ok a szerelés,hogy minden az előírtak szerint van.Ha hiba van a rendszerben,elvileg addig nem köt rá a szolgáltató.

Na itt van az alu vezetékkel a probléma.Az akit kiküldtek, ekkor nem fogja engedélyezni,hogy az alu maradjon.Ez csak akkor igaz,hogy köteleznek rá,ha újból kéred a szolgáltatást egy régi vezetékelésű házba.

De ekkor még lehetnek más problémák is,mert új,szabványos óraszekrényt is kérnek,kintre telepítve.

A még nem szünetelteted és kéred vissza a szolgáltatást,addig a kutyát nem érdekli milyen vezetővel van a rendszered kiépítve egy régi házban.Nem köteleznek rá ,hogy kicseréltesd.

2018. jan. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Akkor kb. az ÖSSZES panelházat ki lehet kapcsolni...ez baromság.


Egy ELMŰ-s.

2018. jan. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Én se értem 2-es válaszolót.

Egyáltalán honnan tudják, miből vannak a falban a vezetékek? Maximum a villanyórához vezető utolsó pár centit láthatják! Kizártnak tartom, hogy leszedik a lakásban az elosztó dobozokat és ott megnéznék.

2018. jan. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem kizárt,hogy levegyék az elosztók fedelét.

Nálam cserélték a villanyórát.A Ganz-os helyett feltettek egy korszerűbb Szlovén órát és a másik emberke a padláson lévő doboznál is kémkedett,amit vissza is plombált . Az óránál is átnézték,hogy nincs e átkötés valahol és milyen állapotú a rendszer. kb 2 évvel előtte újítottam fel , aluról,ami nagyon szr volt , rézre.

2018. jan. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
"Padláson lévő doboznál",-ami plombázott...tehát NEM a tiéd,vagy is nem a lakás vezetéke(i),meg az óra mögöttiek sem! Az áramosoké.
2018. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Annak idején, mikor először szerelte fel a szolgáltató az órát, tehát az első bekapcsoláskor alá kellett írni valakinek egy szabványossági nyilatkozatot, amely igazolta, hogy minden az érvényben lévő szabályok szerint lett kialakítva.Ez lehetett villanyszerelő mester, vagy panel esetén az építő vállalat képviselője. Onnantól a tulajdonos feladata és felelőssége a rendszer üzemeltetése, karbantartása, természetesen a mérőtől.Ha ez megfelelően megtörtént, akkor az ma is biztonságos, használható függetlenül a vezeték anyagától.Ha szolgáltatói oldalról változtatás történik, például nagyobb kismegszakító felszerelése, akkor ismételten szükség van szabványossági nyilatkozat tételére, amit csak szakember tehet meg. Ő meg nem fogja bevállalni a kockázatot a régi alu vezetékekre, csak ha felújítja a rendszert és kicseréli rézre. De pl. én vill. szerelő vagyok , ismerem a házam a rendszerem, én aláírtam a papírt és a szolgáltató fel is tette a nagyobb kismegszakítót, pedig van alu vezetékem is, de természetesen megfelelően biztosítva, szerelve van. Ha a szolgáltatónak tudomására jut, hogy veszélyes a lakásban lévő hálózat, kötelessége kikapcsolni a fogyasztót és a visszakapcsolást felújításhoz, vezetékcseréhez kötheti.
2018. febr. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es, látom, te otthon vagy ebben a témában. Most nekem lenne egy kérdésem.

Ha én nagyobb kismegszakítót akarok föltenni, és ilyen szabványossági nyilatkozatot vár el az áramszolgáltató, akkor minek alapján fogja ezt egy villanyszerelő kiállítani?

Megkérdezi tőlem, hogy milyen vezeték van a falban? Azt mondom, hogy réz. Ennyi elég neki?

Vagy ő megnéz néhány elágazási dobozt, és ha tényleg mindenütt rezet lát, akkor elfogadja?

2018. febr. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg hogy réz vagy alumínium vezeték van-e a házban, hanem az hogy szabályosan legyen megszerelve, bebiztosítva.

Ha lelkiismeretes a szerelő, akkor leellenörzi a földelőszondát és a hozzá tartozó csatlakozást, vezetéket. A mérő és a lakáselosztó közti vezetéket is meg kell nézni, illetve magát a lakás elosztót.

Van aki csak azután ad igazolást, miután betett egy Fi relét, illetve van ahol a szolgáltató el is várja a meglétét, anélkül nem cserél nagyobb kismegszakítóra.

Persze találni olyan szakit is aki bármit aláír ha megfizetik, viszont ha a szolgáltató egyértelmű hiányosságokat lát akkor sem csinálnak semmit, ha van aláírt papír, illetve annyit csinálnak, hogy felszólítanak a hiba kijavítására.

2018. febr. 6. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi a választ!
2018. febr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!