Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy 150 m2-es salakblokk...

Egy 150 m2-es salakblokk Kádárkockát radiátoros rendszerrel régi gázkazánnal kb mennyiből lehetne havonta kifűteni?

Figyelt kérdés
Szigetelés csak a padláson van. És új hőszigetelt ablakok vannak.
2018. febr. 7. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nyilván sok mindentől függ: mennyit vagytok otthon, mennyire igénylitek a meleget, szellőztetés, kazán állapota, mennyire hideg a tél...

250-350.000ft/év közé saccolom. Havi értéknek nem sok értelme van, minden hónapban más és más a középhőmérséklet.

2018. febr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert a fa ára is felment. Hogy érdemes e gázra visszaállni. Persze nem tüzépről veszem a fátbúgy már rég nem.éné meg. Erdészettől vásárolok. Most 210 ezerét veszek fát ez egy szezonra elég. Magam dolgozom fel. Ezért érdekelne hogy érdemes e még kínlódni a favágással. Egyébként sokat vagyunk itthon.
2018. febr. 7. 18:27
 3/12 anonim ***** válasza:

Milyen fa? Gondolom puha, mennyi? Mennyit szárad? Milyen kazán? Milyen gázkazánod van, vagy azt venni kell? Mennyi idős vagy?

Kiszámolom neked szívesen, hogy mi mennyibe kerül, ha válaszolsz a kérdéseimre.

2018. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen puhafát veszek egy évig szárad. Megvan a gázos rendszer de nincs használva. Tehát semmit se kell venni. Ezer éves gázkazán. Hogy én hány éves vagyok nem tudom milyen szerepet tölt be. A tüzelés reggel nyolctól este hét nyolcig megy minden nap. Annyi hogy fogalmam nincs mennyibe jönne így ki a gázzal fűtés
2018. febr. 7. 19:52
 5/12 A kérdező kommentje:
15 erdei köb nyárfa
2018. febr. 7. 19:52
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt a szerepet tölti be az életkorod, hogyha 60 körül vagy, akkor sajnos már egyre nehezebb lesz a fa feldolgozása. Csak ezért kérdeztem.


Tehát 14 ezerért veszel egy erdei köbmétert. Legyen 15 ezer forint, ha beleszámolom a fűrészelés árát is. Most a te munkádat nem számolom bele, legyen ez a szabadidő duplán hasznos eltöltése.


Nyár gyorsan szárad, egy év alatt is elérheti az optimális nedvességtartalmat. 450 kg/köbméter sűrűséget, és 15,12 MJ/kg fűtőértéket feltételezek. Ezek korrekt értékek.

Tehát 15000/450=33,33' ft/kg, 33,33'/15,12=2,2 ft/MJ.


Gáz árának 110 forint körül alakul köbmétere fűtőértéke 34 MJ/köbméter,

Tehát 110/34=3,24 ft/MJ.


Amiket itt kiszámoltam, azok 100 százalékos hatásfokra vannak kivetítve. Neked jó, ha a kazánod tudjon 55 %-ot. Tapasztalat, nekem pufferrel tud 60-at. Tehát az az 55 % nagyon felfele van kerekítve. Gázkazánod pedig 75 %-os.


Ebből következik, hogy fa: 2,2/0,55=4 ft/MJ, gáz: 3,24/0,75=4,32 ft/MJ.


Látható, hogy alig olcsóbb a fa, pedig inkább afelé húztam a számolásnál.


Másik számítás, 15 erdei köbméter, 450 kg-al az 6750 kg. Ezt szorozzuk a 15,12 MJ/kg fűtőértékkel, tehát 102060 MJ. Ennek az 55 százaléka hasznosul, ami 56133 MJ. Ennyit tüzelsz el fából

Ha ezt átszámítjuk gázba a 75 %-os hatásfokba, 56133/0,75=74844 MJ, ezt elosztjuk a 34 MJ-al, tehát majdnem pontosan 2200 köbmétert kapunk.


2200 köbméter gáz ára pedig 242000 ft körül van.


Tehát 32 ezer forintot spórolsz a fával, s ismétlem, a fa felé csaltam inkább, hogy kicsit boldogabb legyél.

Keményfánál kevesebb lenne a különbség.


Azonban lehet a gáz sokkal drágább is, ha éjjel is be van állítva 22 fokra, amikor a vegyes már régen kialudt.


Én amúgy keményfával fűtök puffertartályra. Nagyon nagy mennyiség jött össze fából, mert időközben szigeteltünk is, másik házrész nem azzal van már fűtve. 2015-ben még 19 ezerért lerakták a rönköt az udvarba, most már 27 körül mozog. Gáz ára azóta változatlan.

Ha elfogy a fa, mi is visszaállunk a gázra, annak ellenére, hogy egy több mint 20 éves kazán van a pincében.


Amúgy a szigetelés nagyon sokat számít, ebben a szezonban még nem tüzeltem el 2 erdei köbmétert sem.

2018. febr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat, ott tévedtem, hogy nem 32 ezret spórolsz, hanem csak 17-et, mert köbméterenként ezer forintot számoltam a fűrészelésre. Ennyit bőven kitesz a gépkopás, üzemanyag, kenőolaj és a lánc kombinációja.

S ha ehhez még hozzászámoljuk a hasogatást, tárolóba hordást, kazánházba hordást, napi tüzelést, akkor máris te fizetsz, hogy fával fűthess!

2018. febr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm csak hallani ilyen házakra havi 60-70 ezres gázszálákat is. Tekintve hogy szinte fél évet fűtünk úgy drága. De mindegy azért itt ott még rákérdezek olyantól aki hasonló házat fűt régi gázkazánnal. Ha nem lesz sok külömbség befejezem én is a fával bohóckodást. Azt már nem is értem tüzépről miért vásárolnak vizes fát mázsára az emberek. 4000 -ért akácot.
2018. febr. 7. 23:05
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, végre valaki!


Komolyan, nem látják be sokan, hogy 4000 forintos vizes akáccal majdnem kétszer drágább fűteni, mint gázzal.


Azt még megértem, hogy akinél nincs gáz, az veszi a vizes fát. De sok embernél a gázkazán ott áll a vegyes mellett, de azt nem lehet használni, mert hát a gáz drága, a ház meg nagy.

5000 forintért MINŐSÉGI barna szenet lehet kapni.


Tavaly olvastam az újságban, hogy keleten már bálás ruhával is fűtenek, s még dicsekedett is a vásárló, hogy csak 50 forint kilója. Pont mint a minőségi szénnek.


Az emberi ostobaság határtalan sajnos.


Amúgy igen, könnyen lehet olyan nagy a gázszámla, ha éjjel nappal megy a fűtés 22-23 fokon. Ha csak akkor megy, amikor a vegyes menne, akkor nem kerül értékelhetően többe.

2018. febr. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az ilyen tüzépes fák szóba se jöhetnek. Vizet venni fa árba. És viszi a nép mint a cukrot.
2018. febr. 8. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!