Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A közös képviselő hogy hajthat...

A közös képviselő hogy hajthatja be rajtam a tartozást?

Figyelt kérdés

A közös képviselő elvégzett egy szolgáltatást, amit én nem kértem és ő sem jelezte előre. A következő havi elszámolásban vettük észre, hogy több 10 ezer forintos többlet költség keletkezett, valamiből... Előtte felszólítást nem küldött, hogy oldjuk meg a problémát, vagy megoldja ő (nem közvetlen balesetveszély elhárításról van szó természetesen), sőt... egy hónappal ezelőtt szóban abban állapodtunk meg, hogy még toljuk az ügyletet és majd a közgyűlésen megbeszéljük, mivel mindenkit érintő probléma.

Na most én nem voltam hajlandó birka mód tűrni és azóta sem fizettem ki ezt a többlet költséget (a szokásos közös költséget igen). Már akkor kértem, hogy legalább egy számlát mutasson az anyagköltségről és a munkadíjról, amiről beazonosítható, hogy ez nálunk történt. Nem tette, csak fenyegetőzik.

Valóban lenne joga behajtani tízezreket valamire bemondás alapján? Nem lenne kötelessége számlát mutatni erről, hogy ne érezzem átverve magam? Avagy ha az állítása igaz és nem ferdít/kerekít saját zsebre, akkor miért nem lehet betekintést engedni a számlákba?

Tehet valamit ellenem, ha továbbra sem fizetek?


2018. febr. 20. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Ráterhelheti a lakásra a tartozást, ha más megoldás nincs. Mi volt az eset konkrétan? A többi lakó mit szólt hozzá? Van még, aki nem fizet? Esetleg össze tudtok fogni, csak úgy én sem fizetnék a semmire. Az irodájukban (ha van) biztos tudnak valamit mutatni.
2018. febr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Fizetni csak számla ellenében szoktak . Ugyan ezt mindenkinek nem adhatja oda,ha csak le nem másolja .

Én biztos nem fizetnék ,csak úgy bemondásra .

Holnap után meg mással áll elő ?

A pontos elszámolás mindenkire vonatkozik .

Valószínű nincs is erről számla,csak úgy feketén meg egyeztek .Fenyegetőzik,mert sáros az dologban .

Nem kell mindent azonnal lenyelni .

2018. febr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A közös képviselő ne játssza már meg a hatóságot.

Talán a bizonyiték,jelen esetben a számla is kellene,mit nem fizettek meg .

2018. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A közös képviselő ma van,holnap meg leakasztott,jöhet másik helyette.Nincs az ide bebetonozva .
2018. febr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A közös költséggel nem tartozok azóta sem. Soha egy percet sem késtem vele.

Csak is a kérdéses költséggel tartozok, viszont a pontos sztorit nem szeretném elmesélni itt nyíltan. Nyúzzuk egymást, de történni nem történik semmi. Én világosan elmondtam, hogy nem fizetek, amíg nem látok számlát. Nekem úgy is elég, ha megmutatja, még le sem kell másolni. Ugyanakkor jelen pillanatban irreálisan magasnak tartom a költséget, éppen ezért szeretnék számlát látni, még ha az természetesen nem is az én nevemre szól.

Nem családtagom, hogy bemondás alapján átutaljak neki ennyi pénzt (65 ezer forint egyébként).


Igazából csak arra lennék kíváncsi, hogyha semmi nem szabályozza, hogy ő léphet a fennálló esetben az én költségemre, nem tájékoztatott előre, totál ellene ment annak, amit megbeszéltünk, illetve számlával sem tudja igazolni a költség valós mértékét, akkor tud-e bármit is tenni ellenem? Mert én jelen pillanat azt érzem, hogy nem.

Nem az a gond, hogy a munka megtörtént és nekem ezt ki kellene fizetnem, hanem hogy megkerült jó nagy ívben. Átverve érzem magam és mindezt baromi drágán. :)

2018. febr. 20. 14:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs róla számla, akkor nem fog tudni mit tenni.

Persze ennek van több oldala is.

Ha valóban a te lakásodat érintő téma volt és becsülettel el lett hárítva, akkor én a helyedben fizetnék, ha van számla, ha nincs. Persze nem hasra ütve, hanem utánanéznék, hogy ennek a munkálatnak mi az ára.

DE!

Mivel társasház könyvelésével (is) foglalkozom, nem értem a folyamatot.

A ház közös pénzéből, hogy tudott (vagy hogy mert) kivenni pénzt, egy számla nélküli tevékenységre?

Mivel dokumentálja a kivett összeg jogosságát, mert ez így sikkasztásnak minősül.


Nálunk is volt "fekete munka", felfagyott 4m2 burkolat a lépcsőházban és pofátlan árajánlatokat kaptunk vállalkozóktól. A legbrutálisabb 250ezer Ft. volt.

Végül egy nyugdíjas bácsi 10ezer Ft-ért (+ anyag, az is 10ezer volt)megcsinálta, lakásonként adtunk bele 2000Ft-ot (10 lakásos ház) és el volt intézve a téma.

Inkább így oldottuk meg, mint a közös ktsg.-ből 250ezer.

Száz szónak is egy a vége, dokumentáció nélkül nem követelhet rajtad semmit, különösen, ha előre ezt nem tisztáztátok.

2018. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Becsülettel meg lett oldva, nincs ezzel probléma. A gond részemről ott van, hogy én fele ennyiből megtudtam volna csináltatni saját kontóra és már az emberem is megvolt rá. Az egyetlen dolog, amiért nem csináltattuk meg az az, hogy megbeszéltük, hogy várunk a közgyűlésig.

Ha ezen álláspont változik időközben sem gond, de akkor elvártam volna egy értesítést, vagy felszólítást, hogy legyen lehetőségem eldönteni, hogy igénybe kívánom-e venni a szolgáltatásait, vagy megoldom magamnak mihamarabb.

Igen, valahol a "sértettségem" az, ami azt mondatja velem, hogy ne hagyjam annyiban, valamint a költség nagysága, hiszen tudom, hogy mennyibe került volna ez nekem, ha a saját emberemmel csináltatom meg.

Nem állítom, hogy fekete munka volt, csak nem értem, hogyha nincs takargatni valója, akkor miért veszekszünk hetek óta, ahelyett hogy az orrom alá dugná amit kérek akárcsak megtekintésre. Ha bizonyítaná, hogy neki ez a munka tényleg ennyibe került, akkor szó nélkül kifizetném azt akkor is, ha tudom, hogy olcsóbban is meg lehetett volna valósítani.

Egy probléma megoldására az ész érvek nélküli fenyegetőzés, hülyének nézés, hazugságok tönk elege és megtagadni azt, amit a szemembe mondott személyesen... Ezek azok a dolgok, amik számomra nullává tesznek egy embert.


Ne haragudjatok a regényekért, de iszonyat pipa vagyok a helyzetre és nagyon köszönöm a válaszaitokat.

2018. febr. 20. 16:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk én azt sem értem, hogyha ez többeket érintő probléma, olyannyira, hogy még közgyűlés elé is kellett volna vinni, akkor azt miért neked kellene kifizetned?

Akármi is történt (bár roppant érdekes lenne), ez úgy érzem a kollektíva fizetnivalója a közös költségből, természetesen számlával.

2018. febr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az egyik számvizsgáló bizottsági tagot kérdezd meg, hogy látott-e számlát hozzá. Ha nem, akkor én se fizetnék, míg nem mutat számlát. Kötelessége mindent megmutatni, ha kéred! Érdemes lkenne új képviselőt válaszrani! Baromi nehéz leváktani, ha ilyen típusú (mi 4 hónapja próbáljuk eltávolítani a miénket, de még mindig nem sikerükt a végére jutni.)
2018. febr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!