Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A közös képviselő valóban...

A közös képviselő valóban semmiről nem köteles levélben értesíteni?

Figyelt kérdés

Egy önálló garázst vásároltam 5 éve, és bérbe adtam. A garázs nincs közel a lakásomhoz, Budapesten min. 1,5 óra az út oda, egy irányba.


Az előző tulajdonos megadta a közös képviselő hölgy telefon számát, mást nem tudtam meg a közös képviselőről. Felhívtam, és közölte, hogy nem budapesti, egy kis településen él és dolgozik, Budapest közelében.

Postán küldött nekem csekkeket a közös költségekhez, később megadta a bankszámla számot, ahova utalhatom a pénzt.


Kérdeztem, hogy szerezhetek kulcsot a társasház bejáratához, mert ha gyalog megyek a garázshoz, erre szükségem van. Közölte velem, hogy ehhez nincs szükségem, a kapu távirányítójával nyissam ki a kaput (ahol a gépjárművek járnak be), és így menjek be, az udvarba. Szerintem ez baleset veszélyes!


Kérdésemre, hogy, ha meghibásodik a távirányító, vagy hasonló gondom van, mit tegyek, azt válaszolta, hogy ebben nem tud segíteni, nem az ő dolga. Egyetlen nevet sem tudott mondani, ki üzemelteti az elektromos kaput.


Egy év elteltével feltűnt, hogy nem kaptam egyenlegközlőt a befizetett közös költségekről. Felhívtam, és közölte, hogy ő bizony postán nem küldi el, mert ő nem szokott levelezni senkivel. Akkor közölte velem, szóban, hogy több hónapja drágult a közös költség, és van egy különbözet, amit be kell, hogy fizessek.


Ha nem hívom fel, akkor erről a mai napig nem is tudok!


Kérdésemre, hogy mikor volt társasházi közgyűlés, és miért nem kaptam sem meghívót, sem jegyzőkönyvet a közgyűlésről, ugyanez volt a válasz, hogy ő nem levelez senkivel.


Közölte, hogy a társasházi folyosón figyeljem a hirdető táblát, ott mindent megtalálok. Azt viszont nem tudta megmondani, hogy menjek be a folyosóra, kulcs nélkül.


Végül elmentem a társasházhoz, a kapucsengőn becsengettem minden lakóhoz, de senki nem volt otthon. Egy órás várakozás után érkezett egy külföldi férfi, aki nem beszélte a magyar nyelvet, de annyit megértett, hogy szeretnék bemenni, és megmutatta a kapukódot!


Azóta többször jártam a bejáratban, de a hirdető táblán nincs semmilyen információ. Sehol nincs kiírva, hogy ki a közös képviselő, van-e a háznak gondnoka, stb.


A közös képviselőt azóta többször felhívtam, de egyenlegközlőt mindössze egyszer kaptam, e-mail levélben, 2014. évben!

Kértem, hogy küldje el levélben, aláírással, bélyegzővel ellátva.

Többszöri kérésem után elpostázta, de ez csak egy olyan papír, amit én is el tudnék készíteni... És, nem írta alá, valamint nincs rajta bélyegző sem.


Hiába reklamáltam, nem küldött rendes egyenlegközlőt.

2014. óta se kép, se hang.


A lakóktól hiába kértem volna segítséget, nagyon ritkán nyit valaki ajtót, és aki egyáltalán otthon volt, azt mondta, hogy nem tud segíteni, mert bérlő, a tulajdonos adatait nem jogosult kiadni.


Létezik valamilyen felügyeleti szerv, amelyik ellenőrzi a közös képviselőket?

Egyáltalán, kihez forduljak?



2017. ápr. 21. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Helyi önkormányzat?
2017. ápr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%

"Közölte velem, hogy ehhez nincs szükségem, a kapu távirányítójával nyissam ki a kaput"


Ez nálunk is (meg mindenhol) így van, hogy a csak garázsosok csak kapunyitót kapnak. Ha ez problémát okoz akkor költözz el egy tanyára mert nem vagy szociális közösségbe való.

Közös képviselő sosem lennék, egész nap hallgatom a nettó emberi hülyeséget és rosszindulatot.

2017. ápr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A helyi jegyző!

De előbb írj hivatalos levelet!

2017. ápr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha csak kapunyitóm van, a gépjármű bejárathoz, ahol csak az udvarba tudok bemenni, akkor hogy a fenébe menjek be a bejáratba, hogy ott megnézzem a hirdető táblát?


Azt mondta, mindent megtalálok a hirdető táblán, de nem adott lehetőséget arra, hogy bejussak a hirdető táblához!!!


Megkérném a buta, primitív embereket, hogy ne írjanak ide rosszindulatú megjegyzéseket!

2017. ápr. 21. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!