Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mikor indítsam be a konvektoro...

Mikor indítsam be a konvektorokat?

Figyelt kérdés
Van egy ház, amibe kb márciusban költözök be. Pár felújítási munka még hátra van, de nagyjából be van rendezve, kifestve. Jelenleg 8 és 6 fok között van benn a hőmérséklet. Víz és villany kikapcs. Állagmegóvás címén mikor kezdjek fűteni? Gondoltam fél napig beindítom az összes konvektort aztán leveszem őrlángra, ha ki is hűl a lakás így is emel rajta 2-3 fokot, ha őrlángon járatom. Vagy tévedek? A ház elég nagy 120 m2 és két házat nem akarok fűteni. Eddig 6-10 fok volt benn a vastag 60 cm falaknak köszönhetően, de 10 napig hideget jósolnak. Lehet fel kellene fűtenem 8-10 fokig?

#gáz #tüzelés #lakatlan #konvektor tél #állag megóvás
2018. febr. 20. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Még őrlángon is langyos a konvektor,de tedd 1 re.

Minden számhoz tartozik egy szoba hőmérséklet,pontosan már nem tudom,de az 1 hez 12-14fok.Attól függ hogy van beállítva .Amig ezt el nem éri,addig teljes lángon ég.

Mikor ezt elérte,visszaáll őr lángra .Ahogy hűlt a lakás,újból dolgozik a konvektor.Nem kell ott ücsörögni mellette.

2018. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1 asszem 10 fok.
2018. febr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. febr. 20. 22:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval. Nem tudod kiszámítani milyen időjárás jön még, lehet egyik nap 8 fok van bent, másnap viszont mínuszba fordul. Igaz, így fordítani kell a fűtésre, de a falaknak, vezetékeknek jót tesz pár fok pluszban és a bútoroknak is. Ha az állagmegóvás a cél, mindenképpen érdemes belülről kicsit melegebben tartani és erre a legjobb, ha 1-esen vannak a konvektorok. Így viszont én akkor lennék nyugodt, ha mindennap rá tudnék nézni a házra, hogy minden rendben van-e.
2018. febr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tegnap délután elindítottam a fűtést és kinyogattam az ajtókat, hogy mindenhova menjen a meleg (nincs minden helyiségben konvektor. Mindenhol egyesre raktam, volt több helyen ahol 15 fok volt, máshol 10 fok körül(ezt szeretném elérni), ugye a konvektorokat nem tudtam még kiismerni, használtan vettem őket. Most egyesről kicsit visszább vettem, ugye rögtön őrlángra váltott, Kérdésem: most feltétlen őrlángon marad, vagy csak nem pontos a szabályzó és alacsonyabb hőmérsékleten bekapcsolhat?

2018. febr. 24. 15:47
 6/6 A kérdező kommentje:
Hátha valaki lesz még így, mint én.Ugye tegnap lejjebb vettem a konvektorokat egyesnél, mert magasabb volt a hőmérséklet a kívántnál. Az egyes fokozatról annyit tekertem vissza, amíg a fűtés leállt és őrláng lett. Volt amelyik konvektor beindult és alacsonyabb hőmérsékletet tartva üzemelt, egy másik viszont őrlángon maradt. a Maradék konvektorok egyesen vannak (ez egy Lampart 20-as és egy barna 50-es.
2018. febr. 25. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!