Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Megéri-e gázkazánról elektromo...

Megéri-e gázkazánról elektromosra váltani központi fűtés esetén?

Figyelt kérdés

Illetve ha bele kalkuláljuk, hogy napelemes rendszer biztosítaná az áram fogyasztást? (legalább is egy részét)

Kb 35 éves házról van szó, 200 nm, emeletes (félemeletenként 2 helység) szóval van egy nagy belmagasságú lépcsőház! Falak nem szigeteltek. Külső nyílászárók műanyagra lesznek cserélve.

Sajnos még nem volt tapasztalatunk a fűtéssel mert most vettük a házat.

Milyen fűtési megoldás jöhet még szóba?



2018. jún. 13. 07:44
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

A leg ideálisabb megoldás nálad használható,mert nem kell költeni gázkazánra.Ha már ez a gondolat jár a fejedben,akkor csináld meg kombinálva a gázt és elektromost.Az elektromost ,akkor használod,mikor süt a nap és a nagy puffert is felmelegíti.Ha nem süt és a puffer is kezd hűlni,akkor indul a gáz.

Ősszel és télen kevesebb a napfény ezért jó ha nem dobod ki a gázkazánod.Nem kér az kenyeret,ha nem ilyenkor használatod.

Így a leg olcsóbb.

2018. jún. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk eleve le kellene szigetelni.

Az elektromos szerintem csak padlófűtésben jó. Valamint azt is nézd meg milyen a hálózat a telken. Ha bővíteni kell esetleg emiatt akkor már nem is éri meg.

2018. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajnos a gázkazánt mindenképp cserélni kell nagyobb teljesítményűre. Ezért gondoltam a villanyra. Az elektromos hálózat újra lesz vezetêkelve, viszont már most bírja az ampermérő hozzáértő szerint, így ezt nem kell bővíteni.

Igen, a szigetelés kellene. Csak a "béna" szomszéd fedett kapu bejárója csatlakozik az egyik falhoz 😡

Köszönöm a válaszokat! Átgondolom.

2018. jún. 13. 14:18
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Tudni kellene, a teljesítményt. keress egy kalkulátort, az biztosan segít.

15-30kW? Ekkora villamos fűtés nem kevés! Példa képpen: egy 24kW-os elektromos kazán 3x36A kér, ekkora teljesítményed biztosan nincsen, mert ez egy vagyon.Ha elég lenne 18kW, akkor az 3x27A, sztem ennyid sincsen.

Szóval valakivel, valahogyan számoltassad ki az energiaszükségletedet, utána kezdjél gondolkodni, az energiaforráson. Az energia tanúsítványon van ilyesmi, azt is használhatod.

2018. jún. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Áram körülbelül háromszor annyiba kerül, mint a gáz.


S ne feledd, a napelemet pont akkor nem tudod használni, amikor hideg van.

2018. jún. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem átgondolni kellene, hanem először tájékozódni. Úgy tűnik, hogy csak hallottál három szót valahol és most beleugranál...
2018. jún. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Hát akkor mi a csudáért kérdezek itt, ha nem a tájékozódás miatt?

Naná hogy utána is nézek, de minden eladó, kivitelező csak az elméletét mondja ... Így szerettem volna tudni, hogy a gyakorlatban mi hogy van :-)


Köszönöm a válaszokat!

Találtam egy céget, aki mindkettővel foglalkozik.

Felkeresem őket, csak az egy éves gyerekemmel nem egyszerűen kivitelezhető, mert nincs el mással.ezért támaszkodtam a net-re először....

2018. jún. 14. 09:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Jelen állás szerint egész biztos, hogy egy ekkora épületnél az elektromos fűtés sokkal többe kerül, mint a gázos. Ez nem is kérdés.


Csak, hogy legyen viszonyítási alapod egy átlag családi házban összesen 32 A-es hálózat van. Ahogy felettem írták egy ilyen elektromos fűtéshez 50-60+ Amper kell. Csak a hálózatfejlesztési díj 3.600 Ft+Áfa/Amper + a szerelés díja. Továbbá egy átlag családi ház belső hálózata el sem bír ilyen teljesítményt, vélhetően újra kéne kábelezni minimum a kazánig mindent de akár az egész házat.


Az első és legfontosabb dolog amit tehetsz, hogy szigeteld le a házat. Nem kell szuper fél méteres szigetelés de egy alap szigetelés fogja a legtöbb spórolást hozni neked.


Utána pedig inkább egy napkollektoros rendszerben gondolkozz, az hatékonyabb lesz fűtés szempontjából, mint a napelem. De az is jóval drágább lesz, mint hagyni az egészet és beruházni egy jó gázkazánba.

2018. júl. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!