Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ki mivel, hogyan spórol?...

Ki mivel, hogyan spórol? Hogyan rakjunk félre kicsit?

Figyelt kérdés

Meg ki mennyit fizet a számlakra? Rezsire?

270.000-290.000 ből plusz gyesből élünk nemsokára 4-en. Inkább az érdekelne, hogy a plusszokra hogyan raktok félre?

Az alapvető dolgok ami kell az mindig megvan. Főleg a gyerekeknek. Mert ők az elsők mielőtt valaki elkezdené, hogy minek szülök.

Ebből fizetünk a hitelre, számlákra, ételre stb. Ugye az alapok. Nyilván mindig ezek lesznek az elsők. Sosincs olyan, hogy nem fizetünk ki valamit.

Rakunk félre lakástakarékra és a gyereknek/gyerekeknek is.

Ugye a lakastakarékból azért tudunk a házon majd ezt azt csinálni.

De pl az ilyen-olyan eszközökre (most írok valamit, mondjuk régóta szeretnék ilyen darálós turmixolót ami ugye nem 2000 ft.) Ezekre mindig úgy kell kisakkozni a pénzt. Erre kérnék tanacsot, hogy például ki miből farag le?

Az étel is. Nem szoktunk csak ritkan nasit venni. Nem nagyon szoktunk rendelgetni se stb.

Hozzáteszem, hogy még elég fiatalok vagyunk, nem is olyan rég vettünk házat is. Onnan kb a 0-ról indultunk.

Nyilván lesznek majd kieső fizetések is. Mint most majd a nőgyógyásznak nem kell már fizetni. A nav illeték is lassan lejár stb. Stb.

Én is igyekszem majd visszamenni dolgozni is. Gondolom kialakul, meg könnyebb lesz. Mondjuk már most könnyebb mint amikor költöztünk.


A rezsiről meg annyit kérdeznék, hogy víz, villany, gáz, tv, telefon. Ki mennyit fizet? Mi mindre ilyen 10-15000 "fejenként". Ez mennyire rossz vagy jó?



2018. júl. 27. 17:39
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ja, igen. Azt el is felejtettem írni, hogy mi nagy híve vagyunk az önellátásnak. Nyilván ez nem mostanság fog kialakulni itt az új környezetben, de igyekszünk kis kertecskét csinálni meg ilyesmi. :)

Azért ezen is spórol az ember. Meg ugye mindent magunk csinálunk.

2018. júl. 27. 19:43
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

Alapvetően jól csináljátok.

A vízdíjatokat kicsit sokallom. Nekünk 7600 Ft két kisgyerekkel (óvodás és pelenkás).

A villany nekünk nyáron kevesebb, mint 10e Ft, de egyes helyiségeket villannyal fűtünk, úgyhogy télen megszalad.

Telefon: vezetékes 4900 Ft. A mobilok változóak, az enyém 6000 Ft alatt van úgy, hogy rengeteget beszélek maszek munka miatt telefonon (ami tehát bőségesen megtérül).

Gáz: nyáron jóval alatta van, télen jóval fölötte.

A tévéért én nem fizetnék 10e Ft-ot (ha csak a tévé ennyi és nincs benne internet, vezetékes telefon stb.).


Azon csodálkozom, hogy ilyen jó spórolós hozzáállással és ekkora jövedelemmel hogyhogy egy turmix megvétele probléma?

2018. júl. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 kovpet ***** válasza:
64%

Szerintem is alapvetően jól csináljátok.

A kaján lehet spórolni a legtöbbet, csak nem biztos, hogy érdemes. Az vagy, amit megeszel. Ha most pl nem esztek elég zöldséget, akkor lehet, hogy 20 év múlva gyógyszerben megfizetitek az árát.


Olvasgasd a Kiszámoló blogot, sok jó pénzügyi ötlet van ott, szerintem # 8 is onnan vette ezt a 10%-os ötletet, ami tényleg jó ötlet.

2018. júl. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha szolgáltatásonként ennyi a rezsi, akkor vizsgáljátok felül a szerződéseket, keressetek olcsóbb csomagokat. Mobilnál érdemes a kedvezményeket is megnézni, pl. a családi opciót, amikor x db számmal ingyen beszélhettek, átgondolni, valójában mennyi mobilnetre van szükség, amikor rengeteg helyen van ingyenes wifi. Több lehetőség is van ingyenes, netalapú kapcsolattartásra, viber, messenger stb., tulajdonképpen minimálisra szorítható a fizetős beszélgetések időtartama. A tévé is sok, összesen 8 ezret fizetek 68+33 HD csatornáért, 240 megás internetért és vezetékes telefonért, amit egyébként nem használok, még készülékem sincs, de így csomagban olcsóbb, mint külön-külön a tévé és a net. Valójában a tévét is le lehetne építeni, nem sokat nézem, és ma már interneten is elérhető rengeteg műsor. A villany nálunk nincs 10 ezer forint, pedig sok kütyünk van, a sütőm is villany és rendszeresen használom, viszont mindenhol energiatakarékos izzók vannak és a háztartási gépeim A++ besorolásúak. Ebből a szempontból talán a hűtő a legfontosabb, már csak annak a jobb kategóriája, és/vagy helyes használata, karbantartása is érzékelhető. A gáz havi átlagban kb. ennyi, mint nálatok, a fűtés, melegvíz (kombi, melegvíztárolós gázkazánnal) és a naponta használt főzőlap is azzal megy. Télen több, fűtési idényen kívül 2-3 ezer. Minden számlám online fizetésre, elektronikus számlázásra van beállítva, a legtöbb szolgáltató erre külön kedvezményt ad.

Jó ötlet a bankszámlák átnézése és a pénzhasználati szokások átgondolása is.

2018. júl. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a telefonom biztosan lehet sokat spórolni.

Legjobb a kártyás, nekem egy 5000-Ft-os kártya egy évig is elég.

Amit lehet, e-mailben intézek.

Sokaknak meg csak az előfizetési alapdíj több ezer Ft.


Ezenkívűl a villanyon is jól lehet spórolni, ha pl. csak a szükséges mennyiségű lámpát gyujtjuk meg, a mosógépet féladagnak nem indítjuk el.


A másik dolog a fűtés télen: Nem kell mindenhol nagy hőségnek lennie. 20-22 °C bőven elég mindenhova, éjszakára pedig célszerű lecsökkenteni, mert még jobban is alszik az ember a hűvösben.

2018. júl. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mi egy kicsit jobb helyzetben vagyunk, ezért nehéz tanácsot adni, de én azt a taktikát követem, hogy minden hónapban, még fizetés előtt végig gondolom, hogy milyen fix, vagy kvázi nem rendszeres (pl. bútor, szerelő, stb.) kiadásaink lesznek. Nagyjából azt is tudom havi szinten mennyit költünk kajára és életre. Így kalkulálok egy összeget, ami egészen biztosan kelleni fog, némi biztonsági ráhagyással. Amint fizut kapunk, a kalkulált összegen felül az összes többit azonnal átutalom a számlához csatolt megtakarítási számlára és "elfelejtem", hogy ott van.

Ha olyanra kell költeni, ami nem jön ki a napi kis büdzséből, akkor nyúlunk ahhoz, de alapjáraton többnyire igyekszünk érintetlenül hagyni, főleg mivel előre kalkuláltunk mennyi pénzre lesz szükségünk a hónapban.

Nekünk ez így egyelőre működik.

Társasházi lakásban lakunk (53 nm) ketten, a rezsink 25-30 ezer körül szokott lenni átlagban, havonta. Ez viszont akkor sem lenne sokkal több vagy kevesebb, ha többen, vagy kevesebben laknánk itt. :)

2018. aug. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szia, mi 18000 ft rezsit fizetünk és 17000 ft telefonszámlát. Az én telefonom kártyás. Tévé 5000 ebben benne van az internet, a vezetékes telefon. Más nincs. 40000 ft. Marad hármunknak 320000 ft. Ebből 100000 ft minden hónapban alapanyagra megy házbővítéshez. Marad 220000 ft. 20000 ft megy nagymamámhoz a borítékba, ő elteszi nekünk. 30000 a tankolás, 15000 a cigi. 150000 ft..100000 megy el kajára. Spórolhatnék, de mi szeretjük a halat, zöldségeket, drágább húsokat. 100000 meg az egyéb dolgokra, de nem veszek meg mindent rögtön, hanem megszabom magamnak, hogy erre ebben a hónapban kerülhet sor, arra meg a másikban. Múlt hónapban 30000 ment el szemüvegre - aliról rendeltem - illetve cipőre, ruhákra (szintén aliexpress). 70000 forintot még nagyimnak leadtam a hónap végén. Hála istennek jó a kettőnk fizetése együttvéve most a hozzáépítéshez vesszük a b35ös téglát - 900000 lesz - és ezelőtt autót vettünk nekem 340ért. Kis renault twingót. 4 hónap spórolás volt.
2018. aug. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!