Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szemétdíj fizetése? Eddig nem...

Szemétdíj fizetése? Eddig nem kellett.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hárman élünk egy háztartásban (két szülő és jómagam). Minap kaptunk egy levelet, hogy kéne fizetni az én részemre is a szemétdíjat, illetve tavalyi évre visszamenőleg is ki kéne perkálni. Ez azért érdekes, mert addig soha nem kellet nekem ilyet fizetni. Nem tudom, hogy ahhoz van-e köze, hogy idén szűnt meg a tanulói jogviszonyom, és most megyek felsőoktatásba.


Ez téves levél lehetett vagy valamilyen törvény értelmében köteles lettem én is fizetni szemétdíjat?


Előre is köszönöm!



2018. aug. 13. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk ingatlanonként van meghatározva, illetve kuka méretre.

Az mindegy, hogy 2 vagy 5 fő használja az ingatlant, a kuka mérete alapján van fizetve.


Elő kellene venni a szerződést, illetve felkeresni a hulladékszállító céget, és náluk érdeklődni, miért küldték a levelet.

2018. aug. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenütt másképp van, ezért a helyi önkormányzatnál érdeklődj!

Nálunk nem személyenként kell fizetni, hanem a kuka nagysága szerint, hogy hány literes.

De egészen tavalyelőttig ingyenes volt a szemétszállítás, illetve be volt építve a kommunális adóba.

Ezért mondom, az önkormányzatot, mert a helyi szokások változóak.

2018. aug. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem önálló ingatlanban éltek, ez valamilyen társasházi, lakószövetkezeti megosztás lehet; a társasház, lakószövetkezet dönthet a megosztásról: például tulajdoni hányad alapján, például bejelentett személyek alapján stb., ami életszerű; de ha azt szavazzák meg, akkor dönthetnek ajtócsapkodás-szám szerinti megosztásról is.

A hulladékszállító az ürítendő edény térfogata és az adott számlázási időszak alatti ürítések száma alapján számláz.

Ha olyan szerződés van, hogy nem a társasháznak, lakószövetkezetnek számláz a szolgáltató, hanem egyedileg, akkor is az a társasházi, lakószövetkezeti szabályzaton és bejelentésen alapul. A közös képviselőt kell kérdezni, ha nem ismered az elfogadott szabályzatot.

2018. aug. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem társasház meg hasonlókban lakunk, hanem különálló családi, kertes házban. Ezért volt nekem is érdekes, hogy személyenként megy a számlázás, holott információim alapján ingatlanonként van. De köszönöm mindenkinek a hasznos információkat, érdeklődünk az önkormányzatnál.
2018. aug. 13. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!