Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kis épületben (iroda) hogy...

Kis épületben (iroda) hogy oldjam meg a fűtést, hogy éjjel ne fagyjanak szét a vízcsövek?

Figyelt kérdés

Egy 18 m2-es irodáról lenne szó, amit most építünk.

Kérdés, hogy a téli fűtést hogy a legjobb megoldani, hogy éjjel ne fagyjanak szét a vízcsövek, lefolyók?


Csak nap közben 7-15 óra között tartózkodunk ott.


Külterület, nincs gáz.


Villany drága lenne, és kicsit aggódom, hogy a folyamatos terhelést nem bírná a hősugárzó (leégne, netán tüzet is okozna, és reggelre leégne a ház...)


Nap közben fával fűtenénk, egy normál, hordozható kályhában (fekete, üveg ajtós, mint amit a nagyáruházakban lehet kapni).

-Ha leég a tűz 15 óráig, gondolom pár óra alatt kihűl a helyiség (főleg ha kint -10 fok körül van).

-Ha hazamenetel előtt jól megpakolom a kályhát... hát, szerintem nem szerencsés otthagyni a tüzet.


Valakinek van valami jó ötlete?


2018. aug. 23. 15:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Igen, jól érted. Csak arra kell figyelni, hogy a termosztát kapcsolóérintkezőinek a terhelhetősége elegendő legyen az éjszakai fűtőtest áramfelvételéhez.

Némelyik csak 3 ampert tud, valamelyik 10 ampertt. Ez egy 2 kW teljesítményű fűtőtesthez elegendő.


Azért a mechanikusat írtam, mert az a legolcsóbb, egy bármilyen egyszerű digitális már sokkal drágább.

2018. aug. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon karcsú az a rétegrend, amit írtál!


Olyan pedig nincs, hogy nem lehet a hulladékfát eladni.


Én is inkább klímát használnék, mert nyáron is jól jön majd.

2018. aug. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Hamarosan jön villanyszerelő vezetékelni a házat, így a termosztátot is inkább rá bízom.


Úgy gondoltuk, a rétegrend elég lesz - ha mégsem, tavasszal húzunk még kívülre egy réteg lambériát (ez amúgy is tervben volt), és alá rakunk hungarocellt.


A hulladékfa főleg gyökérből és tuskókból, valamint a méterfa végeiből leeső rövid darabokból áll - nem éri meg eladni (csak a saját üzletünket rontanánk), jobb ha a vevő méterfát vesz...

2018. aug. 24. 10:23
 14/14 anonim válasza:
Fatolvajjjj
2018. szept. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!