Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 50 m2-es teljesen felújított...

50 m2-es teljesen felújított házban, ha Nobo Fűtőpanellel szeretnék fűterni, havi elszámoláskor mire számíthatok ha 22-23 fokot szeretnék?

Figyelt kérdés
a teljesen felújított alatt értsétek, hogy a háza eleve magas, de csak a téglák maradtak. belül gipszkarton, felül födém szigetelés, homlokzati szigetelés és minden nyílászáró új, modern, műanyag. 50 m2 plusz egy padlástérben kialakított alacsony ( 210 cm) belmagasságu kis háló.
2018. szept. 26. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet megmondani, semmit nem írtál a szigetelés fokáról, de a benapozás és a hulladékhő is rengeteget számít, ha a szigetelés jó. Állítólag vannak passzívházak, ahol túl sok ember lakik és túlmelegszik fűtés nélkül is. Ez nekem hihető, már az én házamnál is igen jelentős a hulladékhő, a fűtési igény kb. harmadát adja átlagos télen (igaz, én nem tartok akkora meleget, zavarna). S ez a ház lehetne jobb is s többen is lakhatnánk benne.
2018. szept. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Javítok. OK, nem semmit, de konkrétumot nem, no. Márpedig két szigetelt s amúgy hasonló ház közül az egyiknek simán lehet duplája vagy triplája a fűtésköltsége.
2018. szept. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fa/gaz duplaja-triplaja. Ez igy soknak tunhet, de ha tenyleg olyan jo a szigeteles a hazon, akkor igy sem szabad hogy 15-20 ezer ftnal tobb legyen.

Ha megis tobb, akkor a szigeteles nem elegseges, hogy az aram a gazzal versenykepes legyen a hazban.

2018. szept. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nincsenek hőhidak. minden ki lett nyomva nem táguló purhabban 10 cm homlokzati szigetelése van a háznak. Teljesen új teteje is van. új alatt azt értem, hogy full lelett cserélvce, ezért lehetett egy kis szobát kialakítani még pluszban benne.
2018. szept. 26. 22:42
 5/5 A kérdező kommentje:
jelenleg nem volt fizetve amióta megvettem a házat áram, holnap megyek rendezni az elműhöz. azóta még benne is lakom egy hónapja, klíma folyamatosan megy, 2 hete fűtök is vele, jelenleg 13 ezer forint mindennel együtt, az év közbeni munkagépekkel együtt, bojlerrel együtt a számlám.
2018. szept. 26. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!