Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 1x3-as fürdőszobába milyen...

1x3-as fürdőszobába milyen elektromos kiegészítő fűtést ajánlanátok? Törölközőszárító vagy kvarccsöves vagy kerámiabetétes ventillátoros vagy más?

Figyelt kérdés
A belmagasság 2,1-ről indul és a legtetején 3 méter.

#törölközőszárító #kvarccsöves fűtőtest #LCD távirányítós hősugárzó
2018. szept. 29. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy két kilowattos kis berregő rásegítésnek sztem bőven elég. Nem kell bontani, építeni, nyáron sima ventillátorként használjuk ha nagyon bemelegedik a szoba(ritka), 5-10 perc alatt nem jó meleget csinál. Fázós vagyok.
2018. szept. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a törölközőszárító a szimpatikus, már csak a törölközők miatt is :) Bár odáig még nem jutottunk, mi a fürdőben is hősugárzóval vagy olajradiátorral fűtünk, elég gyorsan felfűt egy kis fürdőt. A belső elektromos fűtőegységek mind kb. 100%-os hatékonyságúak, válaszd, amelyik szimpatikus, egyszerű, olcsó... Nekem jól fog jönni egy törölközőszárító, így egyértelmű befutó.
2018. szept. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk ventilátoros 200 w-os van a falra szerelve. Úgy néz ki mint egy klíma beltéri egység. Percek alatt jó meleget csinál.
2018. szept. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A törölközőszárítós praktikus, viszont a többivel ellentétben nem csinál olyan gyorsan meleget - főleg a ventillátor nélküli kivitelek.

Viszont van rajta termosztát így ha az állandó hőmérséklet a cél, akkor igazából ez a legjobb megoldás. Néhány modellen van 24h-s időzítő is - az arra jó, ha minden reggel ugyanakkor fürdesz, előtte fél/egy órával bekapcsol felmelegíteni a helységet max. teljesítményen (a nap többi részében meg csak temperál).

2018. szept. 30. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Végülis úgy tűnik,hogy a legolcsóbb megoldás lesz a legjobb. Hiába szimpatizáltam a vagány klíma kinézetű kerámiás távirányítóssal nem volt egyöntetűen jó vélemény róla a neten meg végülis nem is szeretném,hogy fújjon. Törölközőszárító meg nem olyan gyors. De egyszer lesz olyanom is.😊 Úgyhogy most egy 1500W-os kvarccsövest rendeltem. Ez állitólag 2perc alatt meleget csinál,fél óra alatt kisebb fokozaton pedig átmelegíti a tárgyakat is,ebben a kis fürdőben meg szerintem még hamarabb.😊


Plusz egy kérdés ha valaki még erre jár. Szerintetek ennek a fürdőnek ha a mennyezetét szigetelem le fog meg több meleget,vagy ha kívülről a ház oldalát tehát a 3 méteres falfelületet? Köszi!

2018. okt. 2. 08:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Ehhez tudni kéne milyen a fal szerkezet és milyen a plafon/tető. Én nem vagyok a belülről szigetelés híve, főleg nem fürdőben, így csak akkor tenném, ha kívülről lehet.


Nekünk egyébként egy kis fűtőventilátorunk van, még az albérletünkbe vettük anno fűtésrásegítésnek. Hol ide tettük, hol oda. Ha "brummognak a jegesmedvék" a fürdőben, akkor beteszem és max fokozaton kb. 1,5 perc alatt kellemes, fürödhető meleget csinál. Zuhany közben viszont nem szeretem ha megy. Hiába fúj meleget, lefagy mindenem. :)

Egyébként a rendes fűtésünk a fürdőben törölközőszárító. A hagyományos, nem az elektromos féle. Áldás, de ha célzottan törölközőt akar szárítani rajta az ember, akkor érdemes megfontolni a kialakítást és a méretet. A miénken pl. egy fér el átfedés nélkül. Átfedésben már nem szárít jól. Tehát a szárító funkcióját nem mondanám, hogy maradéktalanul ellátja, avagy túl sokat várunk tőle. :)

2018. okt. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első kérdésedre: én két 500W-os infra égőt tettem fel, egyet szemből, egyet hátulról. Kellemesen melegít törölközés kozben, és amíg felöltözöm. Ráadásul még a fényhatás is kellemes, ha lekapcsolod az egyéb világítást.

A második kérdésedre: Ha felette a padlástér van, akkor biztos, hogy a mennyezet szigeteléssel többet spórolsz a fűtésszámlán. Ha felette másik, főleg ha fűtött helyiség van, akkor falak ismerete nélkül nem lehet biztos választ adni arra, hogy felül vagy oldalt szigeteld-e a helyiséget.

A kérdésből látom, hogy ferde a mennyezet. Egy álmennyezettel is (valahol 2,3 m magasság körül) spórolhatsz, és kellemesebbé teheted a hőérzetet.

2018. okt. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!