Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Más is van, aki elektromos...

Más is van, aki elektromos fűtés mellett döntött, amellett hogy volt lehetősége gázfűtésre? Nektek mi volt a motivációtok, illetve milyen rendszert éptettetek ki?

Figyelt kérdés

Én nem akartram gázt, félek is tőle, nem akartam vzkeringetős fűtőrendszert ( tapasztalatból, újabb fútőtesteknél is volt hogy csöpögött) egyedileg akartam szabályozni a fűtését minden szobának, ami gázcirkó esetén nem olyan egyszerű, illetve a cirkó akkor is megy teljes energiával, ha csak az egyik helyiség felsűtése a cél. Én nevet nem rok, mert nem reklám szakember vagyok, de modern fűtőpanelokat teleptettem a házamba. ez egy 60 m2 es hasznos alapterületü ház, plusz 40 m2 beéptett tetőtér. tavaly 27 ezer volt a legnagyobb fűtési számlám, a házam új, ebből fakadóan hőszigetelt is és a nyílászárók is a kornak megfelelőek. havi szinten fizetek.


hálókban 20 fok, többi helyen 22 fok.


2018. okt. 6. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy gázkazán térdel le az százezres nagyságrandű javítás, szerintem ez elég érv. Ha lesz egy kis spórolt pénzed (1.5-2milla) tetess fel a tetőre napelemet az megtermeli nem csak a fűtés hanem az egész ház fogyasztását. Ha süt a nap BÁRMIKOR akkor tök jó érzés mikor hazaérsz és látod hogy X-kw belement ami fedezi egy téli nap fűtését.
2018. okt. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is cirkó van, tetőtér-beépítéses össz 96m2, és 18E fizetek átalányt.

06-08 24 fok

13-14 24 fok

18-21 24 fok

többi 21,5 fok


2M-ból nem fogod megúszni a napelemet, a gáz a legolcsóbb.

6KW-s rendszer >3M, és nem fogsz hasra esni tőle elhiheted.

Most fektetek bele 10M-t egy 20 kW/3 fázis rendszerbe még a melléképületeken is az lesz mert több min60 db kell belőle.

jó ha 15 év alatt visszajön az ára.

2018. okt. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen, gyüjtögetek egy napelemes rendszerre :) visszatáplálós lesz de akarok egy komolyabb akku pakkot is, hogy akár off grid-ként is működhessen. Utolsó, szerintem nagyon el vagy tévedve árügyileg, vagy valami méregdrága kivitelezőt választottál. simán meglehet úszni, ha a nagyrészét te rakod össze ;)
2018. okt. 7. 18:54
 4/9 A kérdező kommentje:
érdekes, még a kivitelezőnél is 2.3 M a 6.05 kw-os "KULCSRAKÉSZ" napelemes rendszer....
2018. okt. 7. 18:59
 5/9 anonim ***** válasza:
2018. okt. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Amúgy, amit én írtam, az nem átalány. Ez csak akkor van, ha fűtök, mivel havonta fizetem az áramomat. 12x 18e havonta az 216.000 ft, ami már nem mutat olyan jól.


Én ezt a 27 ezret a tavalyi -10 és alatta lévő hőmérsékletek mellett fizettem és csakis egyszer. Amúgy 20 ezer körül van a számla, és ebben nincs benne az átmeneti időszak, mert ősszel és tavasszal Daikin klímáim gondoskodnak a kellemes hőmérsékletről, viccesen alacsony áron. Ha azt számoljuk, hogy 27 ezer x 8-al, ami a teljes fűtési időszak lenne, akkor jövök ki annyira, mint te. De valójában a teljes fogyasztásom kevesebb volt ennél az összegnél jóval a tiédnél, mivel én csak egyszer fizettem 27 ezret és általában olyan 20 ezreket szoktam, jobb esetben 18 ezret fizetek és ez TÉLEN, nem átmeneti időben amikor fillérekért tud a klíma fűteni. Tehát, valójában olcsóbban fűtök villannyal mint te ;)

2018. okt. 7. 19:12
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát, erre csak ez a válaszom: [link]


itt pedig 2.7 m a prémium napelemes kulcsrakész rendszer, a sima meg 2.3.... ahány kereskedő/kivitelező, annyi ár. Tudnék olcsóbbat is, és hidd el, a te általad linkelt áraknál is tudnék drágábbat találni. Inkább megveszem magam és feltelepítem villanyszerelő barátommal, és jobban jövök ki.

2018. okt. 7. 19:15
 8/9 anonim ***** válasza:

"2M-ból nem fogod megúszni a napelemet,"


Gondolom tudsz egy mondatot értelmezni.


"Inkább megveszem magam és feltelepítem villanyszerelő barátommal, és jobban jövök ki."


Hajrá,

-aztán majd beszéld meg a szolgáltatóddal is a

villamostervezés díjat, a csatlakozási dokumentációt, visszatermelést, engedélyeztetést, stb.


kókányoljál nyugodtan, inkább fizetek kicsit többet, de 1-2 hónap alatt

kulcsrakész, engedélyekkel, szolgáltatói szerződéssel, mindennel.

2018. okt. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"kókányoljál nyugodtan, inkább fizetek kicsit többet, de 1-2 hónap alatt"


Valójában csak az invertert kell engedélyeztetni, hisz ez táplálja vissza a villamos energiát a hálózatba. Ennek a szolgáltatói előrásoknak megfelelőnek kell lennie. Nem tudom mi ezt a sárdobáló, proli / suttyó sítlus amiben írsz, de én nem folytatok veled vitát a továbbiakban, mert csak leszívod a hasznos energiáimat. Mellesleg nem mondtam sehol, hogy rossz minőségű napelemet szeretnék vásárólni :D plusz, ha drágábban is jönnék ki mint te, akkor is bölcs döntésnek tartanám a villany fűtést, mivel ahogy írták elöttem, a gáz karbantartást igényel, és esetenként javítást... ez a rendszer ami nekem van ( a klímát leszámítva ) SEMMILYEN karbantartást nem igényel a por letörölgetésén kívül. Részemről ennyi.

2018. okt. 7. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!