Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 25 amperes biztosítékom van...

25 amperes biztosítékom van és elektromos fűtést szeretnék üzemeltetni. Elbírja a rendszer? A villanyszerelő szerint el kell bírnia, beépített egy komplett kapcsolótáblát, minden vezeték kilett cserélve és kismegszakítot kaptak.

Figyelt kérdés

Viszont, sajnos a hálózatbővítés nem lehetséges, mert ahoz kikéne helyezni a villanyórát és a fő biztosítékot (elvileg a kismegszakítok maradhatnak), az pedig sok száz ezres költség.


kiszámoltam, hogy a 70 m2-es házunkba körülbelül mennyi amper kéne a Nobo fűtőpanelhoz. Ez 22,8 amper. a házuznkat beszigeteltettük 8 cm homlokzati szigetelésse, az ajzatot is megcsináltattuk, valamint a nyílászárók is cserélve lettek műanyag 3 rétegüre.


Viszont nem értem, ha 22.8 amper jött ki, mert ez a teljesítménye a fűtőpaneloknak együtt, akkor a 25 amperes biztosíték hogy fogja ezt elbrni, ha éppen a hűtő is megy, ami mindig megy, illetve főzünk, vagy sütünk, tévétnézünk, stb?



Lista a beszerezni kívánt termékekről:


konyha: Nobo Oslo NTL4N-15 1500W 6,5 A


Nappali: Nobo Oslo NTL4N-15 1500W 6,5 A


Kisszoba: Nobo Oslo NTL4N-07 750W 3,3 A


Másik szoba: Nobo Oslo NTL4N-10 1000W 4,3 A


Fürdőszoba: Nobo Oslo NTL4N-02 250W 1,1 A


Előszoba: Nobo Oslo NTL4N-02 250W 1,1 A


2018. okt. 8. 22:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ez nagyon határeset... Azt értem, hogy nem akarsz több százeret rákölteni a bővítésre (én sem tenném). De ha jól látom, akkor klíma is van és fűtesz vele. Miért nem ebbe az irányba mozdultál el?


Egy 3,5kW-os A++ inverteres klíma most 160-205 ezer között kapható nálunk a boltban, kimondottan fűtésre tervezett, 2018-as modellek por, allergén filterek, WIFI modul stb. -20,-25,-30 fok külső hőmérsékletig képesek gazdaságos fűtésre, típusfüggő. Kárter, és tálcafűtés beépítve, komplett fagyvédelem a kültériben. 40-45m2 az amit simán kifűt, ha nem +30 fokra teszed, akkor 2000 forint egy normál szoba kifűtése havonta. Nálam az egyik szobában egy ősrégi on/off klíma fűt egy 20m2 körüli szobát A-B kategóriás 2,5kW Midea, ami 1000 forintnál nem eszik többet. Ezért sem értem, hogy nem lett volna egyszerűbb egy modern inverteres klímában gondolkodni? Cirka harmad annyi lenne a fogyasztása mint a nobo-nak, ha valóban olyan jó a szigetelés mint írod.

2018. okt. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
még nem vettem meg, még el lehet indulni arra is :)
2018. okt. 11. 18:09
 13/16 anonim ***** válasza:

"a szigetelése. rendesen meg lett csinálva. iszonyat hamar, percek alatt felfűti EGY darab klíma az egészet"


Nem is értem a kérdést. Ha már van klíma, ami iszonyat hamar felfűti az egész házat, akkor miért kell Nobo paneleket venni??? És amúgy is a Nobo panel egy-az-egybe égeti el az áramot, míg a klíma remélhetőleg úgy hőszivattyúz, hogy 1 kWh árammal (ha modern a klíma) akár 3 kWh hőenergiát is tol a házba. Szóval harmadannyiba kerül a fűtés klímával, mint Nobo panellel. Szóval nem értem a kérdést, na...

2018. okt. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ja, és főleg az eredeti 25 amperhez kapcsolódva, a COP=3 miatt a klímának harmadannyi az áramfelvétele is!
2018. okt. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
a probléma az, hogy azt mondta a klíma szerelő, hogy -10 fok alatt már nem olyan a hatásfok és KELL a nobo panel, ezt ajálja, meg hogy hangos, és a hálóba nem való. igaz, elég hangos. 200 ezerért hozták, noname szar, néha leáll ha menet közben automata ventilátorra kapcsolom, és nem, az istenért nem indul el addig amíg ujra nem indítom... ennek ellenére, ha megy, felfűt, most pl ( oké most NINCS hideg) de 25 fok van bent, ablakot kellett nyitni, a klíma nem ment egész nap. Hálószobába, hogy tegyek klímát? Ott alszik az ember. nem lehet hang.
2018. okt. 12. 21:12
 16/16 anonim ***** válasza:

Kinek mi a mániája, én már aludtam párszor vad nyári melegben panzióban manzárdszobában, ott bizony járt a klíma megállás nélkül, alternatívák: 1. megdöglök 2. van némi zak - nem volt kérdés a választás.

Hát akkor a hálószobátokba sajnos kell egy nobo is, meg a klíma is, és este leállítod a klímát.

2018. okt. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!