Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Most épitettünk be központi...

Most épitettünk be központi fűtést. Vegyestuzelésü kazánnal és puffertartályal többi lent?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem ha pl a puffertartalyt felmelegitem 70fokra. A kazánba pl. 45-50 foknal inditja be a termosztat a keverest a pufferbe. Akkor ha leég a tüz és mar nem melegíti a kazán a vizet. Vissza hűti nekem a pufferben lévő vizet arra az értékre amig a termosztát ki nem kapcsolja a kazán keringetését? Bocsi ha bonyolultul fogalmaztam.
2018. nov. 12. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. nov. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Es akkor mit lehet tenni ellene? Mert igy eleg gáz a dolog.
2018. nov. 12. 09:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha van beépítve thermosztatikus kőr, akkor nincs ilyen gond, mert a háromutú keverőszelep lezár. A kazánszivattyút meg rá lehet kötni egy sima thermosztátra. Így működik, házilag is össze lehet rakni https://www.youtube.com/watch?v=fbdql6HnKHE
2018. nov. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kazán-puffer szivattyúját tilos csőtermosztáttal üzemeltetni. Erre csak füstgáztermosztát, esetleg hőfokkülönbség kapcsoló alkalmas.


A többség füstgáztermosztátot használ, nekem éppen a másik van.

2018. nov. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!