Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kb. hány m3 gáz megy el...

Kb. hány m3 gáz megy el nálatok fűtésre naponta?

Figyelt kérdés
Hány m2-es a lakás vagy a cs. ház?

2018. nov. 26. 14:07
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Csak szeretném összehasonlítani a saját fogyasztásunkkal.
2018. nov. 26. 14:11
 2/28 anonim ***** válasza:

120 nm kertes hàz, 163 m3 àtalàny van beàllíttatva, de biztos több megy el, mert pl tavaly is ràfizettünk 80.000 Ft.-ot.

Nem szoktam megnézni, ebben az időben nem szaladgàlok ki a kazànhàzba.

De jó idő van a hàzban, àllandó 22-23 fok.

2018. nov. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Naponta nem tudom, de keves. Megneztem az orat, egy ev alatt 160 m3 fogyasztas van. Ez futes es meleg viz.

50 m2, 2 szobas tombhazlakas, nagyon jo szigetelessel.

2018. nov. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Most kb. 0,5-1 m3/nap, de 2 napja nem fűtöttem, megmaradt így is a 20 fok.

Egy év alatt 500 m3 körül.

240 légköbméteres lakás.

Nem fűtök minden helyiséget, csak ahol éppen vagyok.

Ha nem vagyok otthon, nincs fűtés bekapcsolva, alapláng sem.


105 éves társasház, körbeépítve. Levegő az utca és a körfolyosó felől éri a lakást.

4 m belmagasság.

2018. nov. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
2: De más is megy gázzal, nem?
2018. nov. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Igen, kifelejtettem a tűzhelyt, de nem nagyon van egesz napos főzőcske. A mosogatas meg tobbnyire geppel megy, az is csokkenti a gáz fogyasztast.
2018. nov. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.
2018. nov. 27. 09:37
 8/28 anonim ***** válasza:

Le vagyok döbbenve a mások által írt számokon. Nálunk 85 m2 (210 légköbméter) lakás fűtése és melegvize ebben a jelenlegi 5 fok körüli időben napi 6-7 köbméter gáz. A melegvíz nem tesz ki sokat, két ember 3-3 perces zuhanyzása és pár kézmosás. Mosogatás nincs, azt a mosogatógép végzi elektromosan melegített vízzel. A termosztát nappal 21°C-on, éjjel 18°C-on megy.

Én eddig azt hittem, hogy ez normális, de ezek szerint borzalmas lehet a falaink szigetelése. Az ablakok ugyanis újak és jók.

Kérdező, megteszed, hogy te is beírod a számaidat? Gondolom ha kiírtad a kérdést, sokallod a sajátodat, és kíváncsi vagyok neked mennyi.

2018. dec. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Nálam kb. 100 m2-es régi ház új ablakokkal, és kb 8-10 m3/nap megy el. Vagyis nagyjából annyi mint nálad.



Ennek ellenére sohasem fogom szigeteltetni a falakat, mert mindenhol csak a hátrányait látom. Itt a gyíkon is szinte minden nap van olyan kérdés, hogy "mit csináljon, mert penészedik mindene a szigetelés után".

Szinte minden ismerősöm is aki szigeteltetett már ezerszer megbánta, mert megismerték -az addig sosem látott- penészt. Ezt a penészes levegőt szívják be 24 órában, pedig állandóan szellőztetnek. Vagyis ami meleget megspóroltak, azt most kiengedik az ajtón vagy az ablakon.

A pénzük egyik felét szigetelésre költötték, a maradékot meg majd orvosra fogják.

Naponta látom, hogy pl. a szemben lakóknál akkora a pára, hogy minden reggel az utcai szobákban gumilehúzóval húzzák le az ablakok belső feléről a párát csak, hogy kilássanak.

Inkább fizetek némileg többet, de egészséges lakásban élek.

Természetesen ez csupán az én véleményem/tapasztalatom, és eszem ágában sincsen senkit sem befolyásolni.

Mindenki azt csinál a házával -és az egészségével- amit jónak lát.


Amúgy -szerény véleményem szerint- többet lehetne spórolni, ha megfelelő hatásfokú lenne a gáz fűtőértéke.

Gyakran járok Olaszországba. Ha ott felteszem a vizet, szinte abban a pillanatban látni, hogy kezdenek az apró buborékok feljönni az aljáról, azaz intenzíven melegít a sötétkék láng.

Nálunk Bp.-en haloványkék a láng, és ha felteszek egy lábos vizet, még nyugodtan kimehetek lenyírni a füvet amíg felforr.

2018. dec. 4. 11:14
 10/28 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

Főzéshez gàzt hasznàlunk, de a sütő villany, és villanybojlerunk van.

De ez a ràfizetés elszàmolàskor nagyon vàltozó, a hidegtől függ természetesen.

Műanyag nyílàszàrók vannak a hàzban, csak részben szigetelt, nem az egész hàz.

De nagyon gyorsan felmelegszik a hàz, és nem is hűlik ki gyorsan.

Nem tartjuk kimagaslóan nagynak a fogyasztàst.Azért nem nézem meg a napi fogyasztàst, mert a gàzóra kint van a kazànhàzban, este meg úgyis elfelejtenék kimenni megnézni.

2018. dec. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!