Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mások is vannak akik soha...

Mások is vannak akik soha életükben nem voltak boldogok, mindig boldogtalanok voltak? Mért csinálnak sokan gyereket nem törődve, hogy milyen géneket adnak át a gyereknek, esetleg nem törődnek utána velük?

Figyelt kérdés
2017. dec. 26. 15:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

-Én a szüleim miatt tök nyomi lettem,egész életem arról szólt mire kiskamasz lettem és új helyre költöztünk,aki csak tudott bántott emiatt,minden nap belém rúgtak.


-Egész életembe szégyenkeztem a külsőm miatt.Senkit sem ismertem aki ilyen anyajegyes,meg szeplős lett volna,így sosem merem strandokra se járni,csak szomorúan figyeltem másoknak milyen jó.Filmekben se jártok tök anyajegyes embereket,zenészek,énekesek közül se,se való életben sem


-Plusz sose törődtek velünk(van egy tesóm is),csak megcsináltak minket,soha a leckét nem kérdezték ki,vagy tanultak velünk,így hamar mi csináltunk itthon minden feladatot


-Anyám kiskorom óta ivott,szóval a főzésen kívül nem sok mindent csinált,minidig megmagyarázott mindent,irigykedett másokra


-Eladták a szép lakásunk,addig legalább normális iskolába,osztály közösségbe jártunk (igaz erre a saját anyukája vette rá és utána a sz..arban ott hagyta anyut,és vettek egy romházat és beírattak a falusi suliba,persze egyből fikáztak a külsőm miatt,a házunk miatt.

Egész életünket tönkre tették,nyomorogtunk meg minden

2017. dec. 26. 15:51
 2/11 A kérdező kommentje:

Minek kell olyannak gyerek aki nem törődik aztán vele?

Mért nem gondolkodnak el azon hogy esetleg az a gyerek milyen géneket fog örökölni,hogyan fog kinézni?


-Gondoljatok csak bele,hogy a családban nagyon kevés időt tölt a gyerek valójában el,mert 3 évesen már ovi,aztán suli ahol 6-8 órát is eltölt majd.



-Ha nincs pénz mért gondolják hogy nekik gyerek kell,a gyereknek meg tök mindegy,majd megtanulja nem mindent kaphat meg?

Egy baj van,hogy szinte semmit sem kap majd meg....

Se karácsony

Se szülinap

Se névnap

Se boldogság

Csak az idő múlik,szeretet nincsen,csak kitaszítottság!!!!

Csak azt látja hogy megöregedett és mindenből kimaradt,nem fog sehova se elmenni,mert ha nem jár tömegbe,nincs aki bánthassa

Nem vágyik gyerekre,mert tudja hogy ha ő tök anyajegyes,a gyerek is az lenne,az is majd szégyenkezhetne,nézhetné mért más mint mások,ő mért olyan



-Plusz tök csorók is voltak az szüleim,mindig minket nyúltak és nyúlnak is le,nélkülünk fent se tudnák tartani a házat,és még mindig sehol se vagyunk.


1.Hova vállalna így bárki is gyereket?

2.Hova,amikor sose fogsz tudni elmenni otthonról,anyámnak nyugdíja se lesz,majd lefej minket továbbra is?Nélkülünk nem tudnak megélni

3.Hova amikor nincs jövőd?GYárba maradsz örökkre,nem vagy okos vagy szép ......

4.Mért jönnek az unoka dumával,hogy milyen jó lenne?

-Amikor velünk se törődtek

-Amikor még egy rugdalózott se tudnának neki venni

-Amikor semmibe se segítenének,mert kifejtették végülis



Annyira boldogtalan vagyok!

Én csak átlagos szerettem volna lenni!

Az szerettem volna ha normális a bőröm!

Ha nem nagy,krumpli az orrom!

Ha nem csálé a fogam!

Ha normális otthonba nőttem volna fel!



Sosem leszek boldog hiszen a gyerekkort és a fiatalt kort elvették tőlem és már csak öregszek,nincs semmim.



Nem rég egy fiatal fiú halt meg csak úgy álmába a falumba.Mért neki kellett elmennie,hisz ő boldog volt,a szülei szerették,utazott,élt,nyaralt......

Lefeküdt aludni este és reggel nem ébredt már többé fel,semmi baja nem volt addig

MÉrt ő?



Én annyiszor reménykedtem lefekszem egyszer és álmomba annyi.


Ez a fiú megérdemelte volna az életet,rá csupa szép dolog várt....

2017. dec. 26. 16:03
 3/11 A kérdező kommentje:

Kicsit hosszú voltam de most kiírtam sok mindent magamból amit nincs kinek elmondani és utána mindig jobb



Remélem nem fogtok támadni engem emiatt.

2017. dec. 26. 16:04
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem minden fogamzásgátló hatásos. Ezért is születik ennyi ember.
2017. dec. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
A hozzáállásoddal van gond.
2017. dec. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hat szerintem igy is jol kartal. Vannak olyan helyzetben elok akik nem kerdezik meg ezt a sok dolgot az elettol csak annyit kernek hogy legyen viz vagy kaja. Orulj neki hogy volt szep hazatok legalab tudod milyen lehet majd a tied. Latod a rosszat magad korul? Ha jobb eletre vagysz erd el. Mindenki indul valahonnan de a lenueg az hogy hova er el. Lehet a sok gat fog teged megerositeni es sikeres emberre tenni, nem tudhatod. A lenyeg hogy haladj elore majd raersz 120 evesen nosztalgiazni, bar szerimtem ott sincs ertelme.
2017. dec. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Atyaég! Ezt a kérdést már számtalanszor feltette a kérdező. Nagyon buta viták keletkeztek belőle. Én nekem az a meglátásom ha valaki ugyanott tart ennyi idő után az nem tanácsot kér, nem változtatni akar az életén hanem csak rinyálni. Azzal sincs gond, de minden marad a régi. 30 év felett vagy, költözz el. Ennyi évesen a szüleidet hibáztatni gyerekes, és semmi több mint a felelősség hárítása, meg áldozatszerep játszása. Te vagy az aki a saját nyomorodért felelős, te tartod magad ebben, te formáltad az életedet ilyenre, vagy ha nem te nem változtattál rajta. Más ezt nem teheti meg helyetted. Lehetősséged lett volna már 18 évesen becsapni az ajtót magad mögött és vissza se nézni. Te matadtál, te döntöttél így, valami csak jó ebben az egészben ha további tizenvalahány éve is ott élsz.
2017. dec. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

71%-os!



Te semmit se tudsz rólam!


-Hova vágtam volna be az ajtót 18 évesen!Miből?Albérlethez,kajához,számlákhoz pénz kell.

1 havi keresett nem elég hogy magad albérletben eltartsd már bocs.

Albérlet árakkal,számlákkal tisztában vagy?

Nem egy gazdag kölyök vagyok,/voltam akinek apuciék a kolleszt vagy albérletet fizették diákévei alatt,meg apuciék pénzéből bulizott,piázott,azok állták a tanárokat netán.


Elég sok fiatal él a közelembe és mind otthon laknak szülőkkel pedig közülük sokan nem adták haza a pénzüket vagy ha igen kevesett csak(csak nem tudtak vele bánni,buli,pia,cigi stb.)

Nem keresnek sokat az emberek,van hogy a szülőkön kívül még 2 keresett kell ahhoz hogy egy családi házat fenttarthassnak úgyanis kb 70-80-000 ft is lehet a fűtés télen.


Több ismerősőn is van aki igen külön él,sokal többet rinyál mint én,mert én kb csak itt írom ki magamból és nem mindenkinek mondom,mert szégyenlem és nem akarom más tudjon róla.Na nekik szüleik tették a fenekük alá a házat,és rinyálnak,pedig a bútor,autó is sokaknak a szülők pénzéből van.



Akiket ismerek és külön vannak már,hát szinte egy se azért mert annyira tett volna érte,hanem bizony igen komoly szülői támaszt kaptam és többnyire ők viszont ezt nem viszonozták,gyerekként és fiatalként se segítettek éppen otthon!!!!

De apuci pénze a kolleszra,ruhákra,albérletre,tanárokra,kávéra,kajáldákra mind jó volt!!!!!



Bocsi,de az hogy itthon az otthon normálisan nézzen ki az mind az én pénzemből volt és van:.

-fürdőszobát fizettem

-tűzhelyük,mosógépük,tv-jük,szekrényük,franciaágyuk,2 nagyobb érték étkezőjük,a kertben az összes tuja,a ruháik,fényképező,törölközők,konyharuháik,függönyök,tálkészleteke,fenyőfa és húsvéti díszek,minden kiegészítő,ágynemű és ágyneműhúzatok,szőnyegek stb.

Mondom minden,ha fel kell újítani minden!!!!!



Könnyű úgy ítélkezni,hogy nem nyomorban éltél és nem járultál hozzá szinte semmihez.Nekem amint volt pénzem mindent haza kellett nyomnom hogy úgy nézzen ki,mintha normális családokban

KÖnnyű úgy ítélkezni hogy ami neked normális volt azt a szüleid tették a feneked alá.

Én meg amiért megdolgozok azt is oda kell adnom hogy meg tudjunk élni és normális életszínvonal alját legalább látszatban fenttartani.

2018. jan. 1. 16:27
 9/11 A kérdező kommentje:

De hogy akartak szüleim jót,főleg anyám nem,kiskorom óta iszik és mint írtam így mindent nekem illetve nekünk kellett megcsinálni.

Többször is betegnek kellett tettetnem magam gyerekként mert nem akart pénzt adni kirándulásra.


De a cigijére és a piájára mindig volt pénz!!!



És tévedsz hogy voltak és vannak lehetőségeim,láttam akiket támogattak és csak tanulásra kellett volna összpontosítaniuk azok sokszor a lustaságuk miatt ott vannak mint én,vagy a szülők igen sok pénze kellett ahhoz hogy előrébb jussanak mert a sulit nem bírták,így lehetet fizetni a tanárra is,meg a lakhatásukat is.....



Anyámnak alíg lesz nyugdíja mert nem volt bejelentve rendesen és tesz rá,mert arra hajt mi majd eltartsuk.

4-ünk illetve mivel anyám már megint nem dolgozik szeretne mert 3-4 év kell nyugdíjig neki itthon fizú nélkül maradni,ha mi tartanánk el teljesen.

Szóval 3 fizúból alíg tudjuk a házat,számlákat fizetni,2-3 szombatot vállalkok be és csak 30-000 marad meg nekem,azt próbálom féretenni.

Könnyű ítélkezni!

Nekem folyton arra kell gondolnom hogy meg se tudnának apámmal élni anyámék ketten.Folyton nekem kell gondoskodni róluk.



Még jó hogy nem akarod családot!!

Hova?-Nyomorba!Hogy neki se legyen jövője!

Biztos írtam se szép,se okos nem vagyok,ehhez még társult,hogy szegény is voltam.Gondolhatjátok hogy aki csak tudott az próbált lelkileg bántani,belém rúgni.

Még jó hogy nem szeretnék gyereket,mert tudom milyen a génem és nem szeretném,hogy legyen egy olyan kisgyerek,mint én,aki furán néz ki és kicsiként már látja hogy ő kevesebb,rondább.


Nem szeretném,hogy ő is mint én csak üljön az üres fenyőfánál.De olyan is volt amikor fára se volt pénzünk.


Aki mély szegénységbe nem élt,úgy hogy az anyja iszik is közbe még és nem is foglalkoznak vele,saját magát neveli fel úgymond,akihez jó szót nem igazán mondanak és hiába segít otthon,az csak természetes de soha egy köszi szó,és fura a külseje annak elképzelése nincs milyen ez az egész!!!

2018. jan. 1. 16:39
 10/11 A kérdező kommentje:

Mindegy ezt senki sem értheti!



Itt nem csak arról van szó,hogy mély szegénységben éltünk,hanem emellett még rondának is születtem,ami folytonos támadási felület volt mások számára.Ha folyton bántanak és csak a kilátástalanságot látod még jó,hogy eltorzul a személyiséged a látásmódod is,minden károsul!!!



Aki nincs benne nem érti ezt a macska-egér játékot!

Ha elmennék itthonról nem tudnák a szüleim eltartani magukat,lecsúsznának a béke feneke alá,csak apu keres,anyu már megint nem.


És tudják jól itthon hogy nem hagyom őket slmasztikában!

Az a baj ezt tudják!

A másik baj,hogy egy fizetésből az albérletem nem tudnám teljesen fizetni,féretenni.



Aki nincs benne nem tudja.


A szegénység az egy dolog,az volt,az elmúlhat.

De az hogy ilyen külsőm lett azon nem tudok változatatni az csak tönkretett,az folyton árt és fáj.


Csak átlagos külsőre vágytam volna,csak ennyire!!!



Off:Hol igazságos az hogy sokan normális családba születnek,hogy jól néznek ki,hogy jó képességűek,hogy támogatják őket,hogy szeretik őket?

Sokak igen sokat kapnak és vagyunk olyanok mint mi...



Bocs a sok panaszért,de számomra a karácsony,új év az életem végig gondolásával társul,ami meg csak ilyen gondolatokat hoz elő belőlem



Mindegy most megint pár hónapig egész jó lesz,egész tiszta gondolataim lesznek

Csak ki kell írnom,ki kell mondanom mit gondolok és utána mindig jobb egy kis időre,de sokan ezt nem értik.

Nekem nincs kinek elmondani,csak itt tudom kiírni..

2018. jan. 1. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!