Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért nem melegszik az utolsó...

Miért nem melegszik az utolsó radiátor?

Figyelt kérdés

Van egy Termotéka ES45 gázkazán által fűtött rendszer. A kazánból 1 kivezető cső van ami az épületben 3 "kisebb" körre van szétosztva, 17 lapradiátorral.

Az egyik körön 4 kb 60*180cm-es dupla lapradiátor.

A másodikon 3 kb 60*180-as dupla és egy ugyanekkora szimpla lapradiátor (utóbbi a kör végén).

A harmadik kör a legnagyobb és van a legtávolabb a kazántól, tt pedig van 4 60*180-as dupla, 3 60*60as dupla és a kör végén egy 60*180as szimpla lapradiátor.

Ha minden radiátor meg van nyitva, akkor a harmadik kör utolsó radiátorán kívül mindegyik tökéletesen működik, az utolsó viszont mintha nem is lenne a rendszerbe kötve. Az utolsó elágazásnál ahonnan elvileg kapná a melegvizet, érezni, hogy az utolsó előtti radiátor felé még megy rendesen a meleg, viszont az utolsó felé már semmi.

Próbáltam úgy, hogy ha azon (a (a harmadi) a körön elzárom mindet, úgy melegszik az utolsó. Ha csak minimálisan nyitom meg őket akkor szintén teljesen hideg az utolsó.

Ha a másik két körön elzárom mindet, a harmadik körön (ahol a problémás fűtőtest van) mindet nyitva hagyom, akkor melegszik az utolsó is.

A légtelenítő szelepek és a radiátorcsapok mind újat, megfelelően működnek.

A rendszert teljesen át lett mosva (elég ocsmány iszap jött ki belőle), feltöltve és légtelenítve, de még mindig nem melegszik.

Próbáltam azt is, hogy az utolsó radiátort kikötöm és a be és kimenő csövet összekötöttem egy csővel, de ott így sem ment át víz.

A keringetőszivattyú wilo yonos pico 25/1-6 típusú, tavaly lett cserélve az előző meghibásodása miatt.

A rendszerbe a feltöltéskor mindig annyi vizet engedek, hogy a nyomás 0,8 körül legyen (a nyomásmérőn ott van egy jelzés, és senki nem mondott egyebet eddig, hogy többet/kevesebbet kéne, az óra egyébként 1,2-ig van skálázva).

A fentiek alapján van-e valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

Előre is köszönöm :)



2018. dec. 3. 18:37
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

III-on van.

Most megy mindegyik...

Felnyomtam a vizet 0,9-1 köré és elsőket kicsit nyitottam meg, a hátsókat egyre jobban (mármint a radiátorcsapokat).

Nem akarom elkiabálni de talán megoldott a probléma.

2018. dec. 5. 14:06
 12/12 anonim válasza:
Szia, tudom a megoldást, a torlószelepeket állítsd(radiátor alján lévő szelep) ne a felsőkön mert az nem ér semmit mert a szivattyú nem tolja a vizet hanem szívja a visszatérő ágból. 100%os javulás lesz.
2021. aug. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!